• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Płyta + procesor + RAM za 5k zł

Object Storage Arubacloud
0 głosów
173 wizyt
pytanie zadane 6 lutego 2019 w Sprzęt komputerowy przez zgliniak Nowicjusz (160 p.)

Witam.

Modernizuję komputer. Mam już markowy zasilacz 650W, 2 dyski SATA, 2 napędy optyczne, kartę grafiki i obudowę. Zostało mi najtrudniejsze, czyli płyta, procesor i RAM. Stworzyłem sobie na szybko 3 konfiguracje i proszę o jakąś podpowiedź, czy mają one sens? Czy będą ze sobą współpracować i nie "dusić" się wzajemnie? Czy może ktoś ma lepszy pomysł, jak 5'000 zł zainwestować w te trzy podzespoły? Oto moje sugestie:

1) AMD Ryzen Threadripper 1920X, Gigabyte X399 AORUS PRO, G.SKILL TridentZ 16GB [2x8GB 3600MHz DDR4 CL15-15-15 XMP2 DIMM]

2) Intel Core i9 9900K, ASUS TUF Z390-PLUS GAMING lub Gigabyte Z390 UD, G.SKILL TridentZ 16GB Black [2x8GB 4266MHz DDR4 CL19-19-19 XMP2 DIMM]

3) AMD Ryzen 7 2700X, ASUS ROG STRIX B450-F GAMING, 2x G.SKILL TridentZ 16GB [2x8GB 3600MHz DDR4 CL15-15-15 XMP2 DIMM] = 32GB

Mam także uwagi w zakresie płyty głównej. Musi mieć możliwie dużo portów USB, 4x DIMM, 6x SATA oraz 2x PCI-E 16x. Może mieć oczywiście więcej, ale to zapewne podniesie jej cenę.
Dawniej nie brałem w ogóle pod uwagę płyt ASRocka, bo to zawsze były płyty budżetowe i dalej ta firma mnie nie interesuje. Płyta musi być dobra i wytrzymała, a nie najtańsza.

OC mnie nie interesuje. W związku z tym chyba nie będzie mi potrzebny dodatkowy cooler? Starczy domyślnie dokładany przez producenta, nawet, jeżeli miałby być głośny? „RGB” (ledy) też mnie nie interesuje, bo komputer i tak jest optycznie schowany, nikt nie będzie mu się przyglądał.

1
komentarz 6 lutego 2019 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Nie podałeś najważniejszego: Do czego to ma być?
komentarz 6 lutego 2019 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
Przyłączam się do pytania.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 6 lutego 2019 przez zgliniak Nowicjusz (160 p.)
Komputer ma być do gier strategicznych, w których występuje wiele jednostek na raz, dlatego stawiam na mocny procesor. Chciałbym zainwestować w komputer dzisiaj, żeby przez najbliższe parę lat mieć problem z głowy.
komentarz 8 lutego 2019 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
Każdy z tych procesorów spokojnie wystarczy do gier strategicznych z bardzo dużym zapasem o to się martwić nie musisz.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 227 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany
0 głosów
2 odpowiedzi 652 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez TBacker87 Obywatel (1,140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 481 wizyt

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,477 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...