• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Licencja Bootstrap - zmiany i użycie w szablonie lub motywie

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
192 wizyt
pytanie zadane 6 lutego 2019 w HTML i CSS przez pirouetti Mądrala (6,490 p.)
https://getbootstrap.com/docs/4.1/about/license/ - tu znajduję się opis licencji bootstrap.

Wydaję mi się, że mogę zrobić to co bym chciał, jednak chciałbym się upewnić.

Chciałbym użyć pliku bootstrap grid, jednak go zmodyfikować, a dokładniej usunąć zbędne treści, zostawić tylko to, co używam (sam grid, wszystkie col, container itp.)

Dzięki temu używam w pełni grid bootstrap, który waży mniej jak 10kB (mam nieco obsesje na punkcie, by wszystko było ekstra lekkie w swoich projektach)

Moje pytanie brzmi, czy tak zmodyfikowany plik bootstrap-grid.css wraz z notką u góry odnośnie MIT license bootstrap mogę bez przeszkód użyć w darmowych, a z czasem płatnych szablonach stron, czy motywach do wordpress?

Z opisu licencji wydaje mi się, że tak, ale chciałbym się upewnić czy nadal po dokonaniu modyfikacji powinienem zachowywać notkę mit license bez dodatkowych informacji.

Proszę o upewnienie mnie, czy mam rację.

Pozdrawiam.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 6 lutego 2019 przez pablop76 VIP (123,060 p.)
wybrane 10 lutego 2019 przez pirouetti
 
Najlepsza

BT ułatwia  tworzenia motywów i zmian komponentów, ale jeżeli potrzebujesz samej siatki to poszukaj samej siatki

komentarz 6 lutego 2019 przez pirouetti Mądrala (6,490 p.)
Potrzebuje samej siatki, i znajduje się w bootstrap sam plik o nazwie bootstrap-grid.

Jednak posiada on masę zbędnego dla mnie kodu. Oprócz col, także pelno jakichś prefiksów itp.

Mógłbym stworzyć swój grid, ale chciałbym używać bootstrap i ważne dla mnie jest, czy wedle zapytania mojego, jest to ok.
1
komentarz 6 lutego 2019 przez pablop76 VIP (123,060 p.)
Możesz robić prawie co chcesz. Ta licencja jest jasna, nie ma co komentować. Modyfikuj ale nie usuwaj praw autorskich, informacji o licencji i nie miej pretensji do autorów, że coś nie działa. Nie podpisuj się  jako autor i nie przypisuj twórców jako autorzy Twoich modyfikacji.
komentarz 6 lutego 2019 przez pirouetti Mądrala (6,490 p.)
Ok, dzięki, o to mi chodziło :)
0 głosów
odpowiedź 6 lutego 2019 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
https://choosealicense.com/ ← tu znajdziesz wszystkie odpowiedzi

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 612 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2018 w Inne języki przez Raloseq Nowicjusz (190 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 228 wizyt
pytanie zadane 2 stycznia 2018 w HTML i CSS przez Kiele Obywatel (1,530 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 214 wizyt
pytanie zadane 17 marca 2021 w Inne języki przez MateuszSikorski Obywatel (1,070 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...