• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kradzież danych

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
429 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2019 w Bezpieczeństwo, hacking przez libertymatters Nowicjusz (130 p.)
Witam. Nie znam się na informatyce ale wszędzie szukam pomocy. Nie myślałem, że nowy rok może się tak zacząć. Kiedy wróciłem, ze świąt od rodziny i wróciłem do swojego mieszkania mój telefon (Lenovo K6) zaczął się dziwnie zachowywać, sam się wyłączał, sam robił zdjęcia, była strzałka pobierania na górze ekranu ale w folderze pobrane nie było nic. Bateria rozładowywała się o wiele szybciej dziwne aplikacje wydaję mi się, że wcześniej ich nie było na telefonie takie jak np: easter egg, simlock unlocker, czy proces Z-Ram. Przywracanie do ustawień fabrycznych nic nie dało. Pojechałem kupić drugi telefon z myślą, że wszystko będzie ok. Niestety analogiczna sytuacja... Potem zresetowałem router i chciałem wpisać nowe hasło WIFI, niestety  hasło, które dostałem  od operatora na umowie (o2) było blędne. Poszedłem do salonu, dostałem  odpowiedź, że nic nie mogą zrobić trzeba dzwonić na infolinie. I  jak  podobnie w salonie i przez tel padła odpowiedź - zresetować router i to pomoże...  Próbowałem wielu rzeczy antywirusy  na komputerze sprawdzanie swojego adresu ip.i tu dziwna rzecz pokazywało lokalizacje często odległe od obecnego miejsca.W koncie google sprawdzałem historie lokalizacji, dodałem weryfikację dwuetapową.Bałem się o swoje dane. W moich  urządzeniach na koncie  google, było jakby zduplikowane urządzenie wyświetlał się moj telefon i drugi taki sam ale pod inna lokalizacją próbowałem usunać ale zrywało połączenie i poza domem kiedy byłem połączony do innego wifi i taki sam efekt zrywało połączenie. Pewnego dnia komputer odmówił posłuszeństwa nie mogłem nawet zmienić daty i godziny nic zainstalować, odinstalować wejść na internet. Po paru dniach straciłem dostęp do maila kiedy przychodził mi kod smsem na telefon od google, automatycznie przeskakiwało dalej nie mogłem go wpisać i zalogować się dostępu nie mam do dziś szukałem numeru ale nie znalazłem i że tylko konto można odzyskać poprzez weryfikację. Sąsiad prawdopodobnie podmienił mi karty sim kiedy on na świeta został w kamienicy ja pojechałem. Zniknęły mi też dwie polskie karty już zablokowałem. Na tablecie u niego zobaczyłem chyba z 12 systemów operacyjcnych tablet samsung tab ale nie wiem jaki dokładnie. Miał też starą nokie z dużą karta sim jeszcze z IDEA POP i jeszcze jakaś inna starą nokie. Podobno nie zna się na informatyce  itd ale pracował w firmie telekomunikacyjnej i ma dużo długów. Kiedyś z mieszkania łapało mi hotspoty a od początku stycznia nie wykrywało ich w ogóle albo brak zasięgu. Masa dziwnych rzeczy, które wcześniej nie miała miejsce. Może tu zadam pytanie czy jest sposób, żeby w jakiś sposób udowodnić, że ktoś grzebał i w systemie PC i w telefonie i jak odzyskać dostęp do maila...
komentarz 5 lutego 2019 przez Hunter94 Mądrala (6,290 p.)

Dziwne strasznie, dużo rzeczy się tu dzieje i trudno mi się jakoś połapać nad wektorem ataku. nie masz czasem jakiegoś gadżetu wifi? żarówki albo jakiegoś czujnika?

Masz w telefonie zaznaczoną opcję instaluj aplikację spoza sklepu Play?

Telefon ten kupiłeś w sklepie? bo jeśli po przywróceniu do systemu do stanu fabrycznego nic nie zmienia to znaczy że ma zmodyfikowany soft.

Taka strzałka pobierania może świadczyć np o tym że system sobie aktualizację pobiera.

Adres IP nie musi podawać twojej dokładnej lokalizacji możliwe jest pokazywanie tam gdzie twój ISP ma węzeł. A w przypadku internetu od operatora gsm to lokalizację często są dziwne.

Albo jest to jakiś ogarnięty atakujący albo masz paranoję laugh jesteś pewien że w panice nie zmieniłeś hasła na takie które zapomniałeś? 

Wydaję mi się że jeśli sąsiad potrafiłby takie rzeczy to nie bawiłby się w włamywanie to twojego domu podmianę karty sim itp jest to za duże ryzyko w porównaniu do np atakowania ludzi którzy go nie znają przez internet. 

I najważniejsze nie widzę tutaj nigdzie pytania...

komentarz 6 lutego 2019 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)
Są telefony sprzedawane w Polsce z fabrycznym takim syfem, np. modele Kiano albo (przynajmniej dawniej) myPhone i dystrybutorzy dorzucający tego typu syf…
1
komentarz 6 lutego 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)

@libertymatters, 12 systemów operacyjnych, dalej przestałem czytać. 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 6 lutego 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Napewno możesz poszukać magika bezpieczeństwa, który sprawdzi ci wszystkie urządzenia i ew oczyści system. Kluczem jest jednak znalezienie luki w systemie i załatanie jej, bo w innym przypadku sytuacja może się powtórzyć. Co do sąsiada, w dzisiejszych czasach, gimnazjalista z dostępem do internetu jest w stanie wejść ci do sieci domowej.

Podobne pytania

–2 głosów
0 odpowiedzi 228 wizyt
pytanie zadane 8 lutego 2019 w Bezpieczeństwo, hacking przez kamilka9719 Nowicjusz (120 p.)
+7 głosów
1 odpowiedź 381 wizyt
pytanie zadane 22 marca 2019 w Offtop przez MrxCI Dyskutant (8,260 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 155 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...