• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows 10 kupno

VPS Starter Arubacloud

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 5 lutego 2019 przez Byczek_ Bywalec (2,570 p.)
Jeden jest poleasingowy(używany) w drugim jest sam kod aktywacyjny bez płyty
komentarz 15 lutego 2019 przez pirouetti Mądrala (6,490 p.)
Za piracenie czego?
komentarz 15 lutego 2019 przez pirouetti Mądrala (6,490 p.)
Osądzasz mnie o coś, o czym nie możesz mieć pojęcia.

To prawda, tobie niczego nie udowodniłem, bo najpierw należałoby cokolwiek zrozumieć.
komentarz 15 lutego 2019 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Legalny system w każdym normalnym legalnym sklepie kosztuje +/-  500 zł. Za połowę tej ceny to możesz co najwyżej kupić pirata. I nie namawiaj do tego innych bo na to pewnie też jest paragraf.
komentarz 15 lutego 2019 przez pirouetti Mądrala (6,490 p.)
Brawo.

Widać ile zrozumiałeś z całej tej rozmowy.

Nie ma sensu rozmawiać z kimś kto nie ma żadnych argumentów.

Powodzenia.
komentarz 15 lutego 2019 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Raczej Ty nic nie zrozumiałeś... Idź do empiku i zapytaj dlaczego u nich Windows jest taki drogi jak na allegro po 50 zł można kupić ;)
0 głosów
odpowiedź 6 lutego 2019 przez pirouetti Mądrala (6,490 p.)
Są to używane bądź nowe klucze. Chyba wszystkie wymagają ściągnięcia (najlepiej na pendrive Windows z internetu ze strony Windows lub niekoniecznie) i wykonanie instalacje z bootowalnego pendrive'a (instrukcja łatwo dostępna na internecie), na koniec trzeba wpisać zakupiony klucz.

W przypadku używanego klucza może być wymagana weryfikacja telefoniczna, chyba, żeby system Windows sprawdził i upewnił się, że dany klucz już nie jest używany gdzie indziej.

Najtańsze używane klucze Windows 10 pro (ponad 10 zł) można w pełni legalnie i w porządku kupić na allegro z pełną instrukcją oraz ewentualną pomocą w weryfikacji telefonicznej.

Sprzedaż używanych kluczy jest w pełni legalna od kiedy zmieniło się prawo do odsprzedaży kluczy cyfiowych w Unii Europejskiej kilka (chyba około 10 lat) temu.

Notka prawna znajduję się też na tych aukcjach allegro, że wszelkie próby zablokowania odsprzedaży używanych kluczy przez producenta są nielegalne i traci on prawo do danego produktu cyfrowego w momencie jego sprzedaży za pierwszym razem.

Są duże firmy, które odsprzedają takie używane klucze w dużych ilościach, a sprytni Polacy zapewne zdobywają je z krajów gdzie są one bardzo tanie.
komentarz 6 lutego 2019 przez Ockhh Nowicjusz (130 p.)
Jak jest dokladnie z ta legalnoscia  kluczy z allegro? Czytalem  na wielu forach i ludzie raczej mowia ze jest to nielegalne.
komentarz 6 lutego 2019 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Jeżeli MS sprzedaje produkty i zastrzega sobie prawo do ich odsprzedaży a kupujący się z tym zgadza i akceptuje to nie może tego później tego odsprzedawać. Tak więc wszystkie te produkty są nielegalne.
komentarz 7 lutego 2019 przez pirouetti Mądrala (6,490 p.)
Produkt sprzedawany zgodnie z art. 4 ust. 2 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/24/WE z dnia 23 kwietnia 2009 r. w sprawie ochrony prawnej programów komputerowych (wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE z 3 lipca 2012 r. w sprawie C-128/11). Zgodnie z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości UE z 3 lipca 2012 r. w sprawie C-128/11 art. 4 ust. 2 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/24/WE z dnia 23 kwietnia 2009 r. w sprawie ochrony prawnej programów komputerowych nabywca licencji, podobnie jak każdy następny, mogą powołać się na przewidziane w art. 4 ust. 2 tej dyrektywy wyczerpania prawa do rozpowszechniania, a w konsekwencji są uprawnionymi nabywcami kopii programu komputerowego. Wyrok jest wykładnią prawa tj. dyrektywy 2001/29/WE (art. 4 ust. 2).Dodaj ogłoszenie. Mówi ona wprost - prawo producenta do wyłącznego rozpowszechniania wygasa wraz z chwilą sprzedaży oprogramowania licencji po raz pierwszy - wszelkie próby zablokowania odsprzedaży przez producenta są po prostu nielegalne.
komentarz 7 lutego 2019 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
To kup a jak MS Ci ten klucz zablokuje to idź zgłosić do Trybunału Europejskiego i wygrasz sprawę, powodzenia ;)
komentarz 7 lutego 2019 przez pirouetti Mądrala (6,490 p.)
Wygram czy nie wygram. Z korporacjami mało kto jest w stanie wygrać.

Prawo stoi po stronie kupującego, więc nie jest to nielegalne, jak ktoś wyżej napisał.

A, że korporacje zarabiające miliardy potrafią znaleźć sposoby, żeby doić ludzi jeszcze bardziej (bo miliardy to jeszcze im mało) i żeby nie mogli odsprzedać używanego produktu cyfrowego, którego już nie używają albo kupić używanego to już inna sprawa.

To jest chore i bardzo chciwe ze strony tych korporacji. Nie mówimy tu o tworzeniu nielegalnej kopii produktu, ale o używaniu tego samego produktu, na którym Microsoft już swoje zarobił, tylko przez kogoś innego podczas gdy ten pierwszy już tego produktu nie używa, bo go odsprzedał innej osobie. .

Gorzej w tej dziedzinie jednak jest z grami. Tutaj korporacje pozbawiiły graczy zupełnie prawa posiadania gry od czasu gdy weszło prawo zezwalające na odsprzedawanie używanych produktów cyfrowych. Nie ma klucza produktu, jest tylko klucz aktywujący daną grę na koncie na platformie, która zarządza prawami i pozwala użytkownikowi grać na zasadzie subskrybcji, jak oglądanie seriali na Netflixie.

Dzięki temu ktoś wypożycza grę na zawsze w cenie zakupu, i nie może (przynajmniej nie oficjalnie i zgodnie z regulaminem) odsprzedać danej gry, bo nie należy do niego, tylko jest przypisana do jego konta. A jeśli odsprzeda konto, co też nie jest nielegalne, bo prawo na to pozwala, może właśnie liczyć się z tym, że komuś je zablokują i nic nie mogą ugrać w sądzie, bo zgadzali się na regulamin.

Sprawa jest skomplikowana, ale nikt mi nie powie, że sprzedaż używanego klucza Windows jest nielegalna, skoro prawo na to pozwala.

Jeśli jakaś firma wymyśli sobie, że nie wolno odsprzedawać ich ubrań, napewno nie będę ich trzymał w szafie aż do śmierci, bo ktoś wymyślił sobie jakąś głupotę. Odsprzedaż rzeczy materialnej jak i produktu cyfrowego jest w pełni legalna w Polsce.
komentarz 7 lutego 2019 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Ale kupując coś od MS zgadzasz się jednocześnie na jego warunki o niemożliwości dalszej odsprzedaży Jeżeli tego nie akceptujesz to nie powinieneś kupować.

Kiedyś miałem sytuację że jedna firma zaproponowała mi pracę ale musiałem podpisać klauzulę że nie chcę aby opłacali mi składki zdrowotne i emerytalne. Czy dziś mam ich skarżyć że nie opłacali mi składek skoro polskie prawo stanowi że pracodawca ma obowiązek je opłacać?
komentarz 7 lutego 2019 przez pirouetti Mądrala (6,490 p.)
Nie znam sie na klauzulach i zrzekaniu sie swoich praw, a później dochodzeniu ich gdziekolwiek. Wiem jedno. Regulaminy jakie sobie ustalaja Microsoft czy np. Steam w przypadku gier nie stanowią prawa. Każdy supermarket posiada swój regulamin. Jeśli go złamiesz mogą Cię wyprosić ze sklepu. Jeśli złamiesz jakiś regulamin w przypadku Windows mogą ci zablokować produkt i raczej niczego nie dojdziesz w sądzie, bo zgodziłeś się na ten regulamin. Jednak wciąż nie ma tutaj mowy o łamaniu prawa, bo prawo zezwala na odsprzedaż. Złamanie regulaminu to nie jest złamanie prawa. Nawet to forum posiada zapewne swój regulamin, i złamanie go oznacza bana. Ale nie jest to złamaniem prawa. Skoro coś nie jest złamaniem prawa, nie jest to nielegalne.

A więc odsprzedaż używanego Windowsa jest w pełni legalna. Przez chciwą politykę Microsoft można za to otrzymać blokadę produktu, ale nie ma mowy tu o łamaniu prawa. Czy widzisz, żeby policja zamykała sprzedawców poleasingowych Windowsów na allegro czy gdziekolwiek? Nielegalne rzeczy nie dzieją się w legalnie działających firmach na oficjalnych sklepach internetowych tych firm.
0 głosów
odpowiedź 6 lutego 2019 przez bilaw Bywalec (2,890 p.)

A na pewno potrzebujesz wersję PRO? Pro posiada wiadomo więcej funkcji ale czy będziesz ich potrzebował? 
zobacz Porównanie Win 10 Home vs. Pro

Kazdy z nich ma inna cene. Dlaczego? Czym sie roznia?

Różnią się licencją stąd różnica w cenie. Poczytaj tutaj którą wersję kupić

komentarz 6 lutego 2019 przez Ockhh Nowicjusz (130 p.)
Rzeczywiscie nie potrzebuje pro. Znalazlem dwie ofert win home. Jedna za okolo 100 zl a druga za okolo 300. Ktora lepiej wybrac? I czym sie roznia?

https://pcbazar.pl/index.php?id_product=27&id_product_attribute=0&rewrite=windows-10-home-3264-bit&controller=product&id_lang=1

https://www.oplacalny-software.pl/windows-10-home-esd/?selectedVariant=65
komentarz 7 lutego 2019 przez bilaw Bywalec (2,890 p.)

Winda za ~100 PLN jest na licencji OEM - czyli możesz zainstalować tylko na jednym sprzęcie
Winda za ~300 PLN jest chyba na licencji ESD. - czyli możesz zainstalować na innym kompie jeżeli np. stary Ci się zepsuje albo będziesz wymieniał.

Nigdy nie kupowałem windy jako osobnego produktu. Zawsze miałem już windę wgraną przy zakupie laptopów, ale poczytałem trochę o różnicach licencji i się teraz wymądrzam wink 
Obie wersje które przedstawiłeś są w wersji elektronicznej (obraz ISO) więc nie dostaniesz płyty ani pendrive'a

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 238 wizyt
pytanie zadane 24 sierpnia 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Byczek_ Bywalec (2,570 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 134 wizyt
pytanie zadane 5 września 2023 w Systemy operacyjne, programy przez Tadzio001 Obywatel (1,610 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 280 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...