• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[Spring][Java] Projekt do CV

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,940 wizyt
pytanie zadane 4 lutego 2019 w Java przez varespol Użytkownik (710 p.)
Witam!

Ostatnio zacząłem naukę Springa i Hibernate, napisałem REST API w Spring Boot + Hibernate, które wykonuje operacje CRUD na bazie danych. Tu nasuwa się pytanie, co jeszcze mogę napisać z wyżej wymienionymi technologiami, aby nadawał się taki projekt do CV? Chciałbym również nadmienić iż nie znam Javascriptu i póki co chciałbym ominąć frontend i zająć się tylko i wyłącznie backendem.

Pozdrawiam

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 4 lutego 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wybrane 4 lutego 2019 przez varespol
 
Najlepsza

Chciałbym również nadmienić iż nie znam Javascriptu i póki co chciałbym ominąć frontend i zająć się tylko i wyłącznie backendem.

To nie problem.

Tak sonie myślę, może zrób jakiś pełny projekt API? Na przykład API dla jakiegoś portalu, z róznymi endpointami do pobierania artykułów, jakiś listingów, do obsługi szukajki, do zapisu i aktualizacji danych, do obsługi userów itp. Tak jakbyś miał zrobić cały portal internetowy ale wystawiał tylko API w formie np. JSONow. Dodaj też np. jakąś komunikację z zewnętrznymi API, np. getWeatherForToday co ma zwrócić pogodę na dzisiaj, a wewnętrznie w backendzie zrobisz strzał do jakiegoś publicznego darmowego API i odpowiednio obrobisz tą zwrotkę na potrzeby Twojego, wyimaginowanego frontu. Chodzi o pokazanie umiejętności pracy z zewnętrznymi API.

Do tego zrób jakieś testy jednostkowe, i zrób jakąś dobrą dokumentację dla endpointów.

Myślę, że takie kompleksowe API będzie spoko, możesz też wystawić np. jakieś demo w dokumentacji aby od razu móc zobaczyć jak to działa, i że faktycznie idą jakieś zwrotki. Obsłuż odpowiednio różne błedy itp. itd. Frontu nie musisz w ogóle dotykać, nawet do dokumentacji są gotowe narzędzia do ich generowania.

komentarz 4 lutego 2019 przez varespol Użytkownik (710 p.)
Dziękuję za tak obszerną odpowiedź, czy mógłbyś podesłać jakieś materiały z których mógłbym dowiedzieć się więcej o tego typu projekcie, ew. jakiś przykładowy? Bo kompletnie nie wiem od czego zacząć.
komentarz 4 lutego 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Wejdź najlepiej na dowolny portal, nawet wp.pl i po prostu pomyśl jakie dane byś potrzebował aby wystawić do tego API, czyli podpatrz po prostu co generuje front i zrób sobie listę endpointów.
komentarz 4 lutego 2019 przez varespol Użytkownik (710 p.)

@Tomek Sochacki,
 a jeżeli chodzi o bazę danych do takiego projektu, czy są jakieś źródła gdzie mógłbym podejrzeć jak wygląda baza takiego większego portalu?

I również kwestia dokumentacji, nigdy jej nie tworzyłem, wspomniałeś o narzędziach do generowania. Gdzie mogę się zapoznać z tworzeniem dokumentacji?

komentarz 4 lutego 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
co do narzędzi to ja raczej pracuję z typowo frontowymi, np. storybook, ale poszukaj w googlach, na pewno jest mnóstwo gotowców do Javy.

Co do bazy danych to po prostu ją zaprojektuj, na zasadzie prób i błędów :) Nie szukaj gotowców, to właśnie jeden z elementów back-endu, umiejętność projektowania baz danych i różnych struktur z danymi.
komentarz 4 lutego 2019 przez varespol Użytkownik (710 p.)

@Tomek Sochacki,

Dziękuję za poświęcony czas i wszystkie odpowiedzi! :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 277 wizyt
pytanie zadane 4 listopada 2019 w Java przez heartagram Obywatel (1,770 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 506 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Patrykosik88 Początkujący (340 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 468 wizyt
pytanie zadane 16 grudnia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez roberto23 Początkujący (270 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...