• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przewijane obrazy na stronie html

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
774 wizyt
pytanie zadane 3 lutego 2019 w HTML i CSS przez halotelefonek Bywalec (2,410 p.)
Witam. Chciałbym żeby po otwarciu strony wyświetliło się kilka obrazków jeden po drugim z pewnym opuźnieniem po czym po przejściu do ostatniego żeby pokazywały się od początku.

Dane będę pobierał z bazy danych, ale to już umiem . Nie wiem tylko co zrobić żeby zdjęcia w galerii same się przewijały.

Z góry dzięki za pomoc :)
komentarz 3 lutego 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
odp: JavaScript, ale napisz dokładniej w czym problem, co masz, czy umiesz w ogóle JS?
komentarz 3 lutego 2019 przez halotelefonek Bywalec (2,410 p.)
Umiem php html i css a JS niestety nie. Może są jakieś gotowce z tą galerią to dodałbym do niej php ze zdjęciami
komentarz 3 lutego 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Jako web developer, jeśli chcesz bawić się i we front i w backend to nie uciekniesz od JS, więc może to okazja, aby się tego języka nauczyć :)?
komentarz 3 lutego 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
no to chyba wszystko tam masz :)
komentarz 3 lutego 2019 przez halotelefonek Bywalec (2,410 p.)
coś chyba źle zrobiłem bo mi wyświetla całe zdjęcie i nic więcej
komentarz 3 lutego 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
No to chyba nie znasz tak CSSa jak twierdziłeś.
komentarz 3 lutego 2019 przez halotelefonek Bywalec (2,410 p.)
Tam są przecież jeszcze skrypty js
komentarz 3 lutego 2019 przez halotelefonek Bywalec (2,410 p.)
wyświetla mi stronkę z ciemnym tłem ale nie ma ikonek przewijania i w ogóle nie wyświetla zdjęcia, a jak już wyświetli to nie przewija
komentarz 3 lutego 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
a wiesz co kopiujesz z tej strony co podałeś czy tylko w ciemno robisz kopipejsta :)?
komentarz 3 lutego 2019 przez halotelefonek Bywalec (2,410 p.)
Tak piąte przez dziesiąte :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 12 lutego 2019 przez zerakot Obywatel (1,870 p.)

Ja osobiście polecam kurs :

Filmik

Po przejściu jego kursów Js, PHP, HTML, CSS umiem te języki w stopniu półzaawansowanym, więc polecam.

komentarz 12 lutego 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Mocno bym dyskutował z tym, że po tych kilku odcinkach ma się "półzaawansowaną" wiedzę. Pomijając jakość wiedzy to odcinków było jeszcze na tyle mało, że bardzo wiele zagadnień po prostu nie zostało poruszonych. To wiedza bardzo podstawowa.
komentarz 12 lutego 2019 przez zerakot Obywatel (1,870 p.)
Chodziło mi bardziej o to, że po tym kursie miałem już wiedzę, aby zacząć programować w tych językach co pozwoliło mi na obszerniejszą naukę na doświadczeniu, dzięki czemu czuję, że umiem te języki na poziomie półzaawansowanym.
komentarz 12 lutego 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Bez obrazy, ale jeśli uważasz że to: https://forum.pasja-informatyki.pl/413601/problem-z-sql-i-php albo to: https://forum.pasja-informatyki.pl/410454/problem-z-echo to jest poziom "półzaawansowany" no to... nie, to jest poziom bardzo mocno podstawowy. Chyba że jako umienie języka traktujesz wyłącznie wiedzę czym jest if a czym zmienna, ale to jest wg mnie całkowicie błędne podejście; to tylko jakiś bardzo mały ułamek programowania.
komentarz 12 lutego 2019 przez zerakot Obywatel (1,870 p.)

Nie jest pan w stanie po moich pytaniach na forum oceniać poziom, ale załóżmy, że OK nie półzaawansowany ale podstawowy :). Jeśli pan tak obserwuje moje pytania to może odpowie pan na to: O TO <---.

komentarz 12 lutego 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Oczywiście że nie jestem w stanie. Co więcej nie jest to moim celem, nie mam po co tego robić, a nawet mam ciekawsze rzeczy do roboty ;) Skoro już zacząłeś tak pisać to z ciekawości spojrzałem i taki wniosek mi się nasunął, tylko tyle. Prawdę mówiąc możesz uważać swój poziom za jaki chcesz, a tak naprawdę zweryfikuje go rynek w momencie, gdy będziesz chciał pójść gdzieś do pracy jako programista (jeśli taki masz cel).

Nie obserwuję Twoich pytań, ale jeśli prosisz mogę spróbować pomóc: https://forum.pasja-informatyki.pl/413737/usuwnie-rekordow-sql?show=413769#c413769

PS "pan" nie jest konieczne, raczej nikt tak oficjalnie na forum nie występuje

Podobne pytania

0 głosów
11 odpowiedzi 917 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 241 wizyt
pytanie zadane 30 lipca 2017 w HTML i CSS przez Farmer Obywatel (1,150 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 322 wizyt
pytanie zadane 12 lipca 2021 w JavaScript przez xjafajx Użytkownik (740 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...