• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pytanie do seniorów - co przyciągnęłoby Was do nowej oferty

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
251 wizyt
pytanie zadane 3 lutego 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Michał Drzewo Nowicjusz (130 p.)

Hej,

w związku projektem nad którym pracuję mam do Was, seniorów, ogromną prośbę!

Moglibyście w kilku słowach chociaż napisać, co motywowałoby Was byście zainteresowali się ofertą pracy? Jak miałaby wyglądać taka oferta, którą przejrzelibyście poszukując pracy, lub nawet będąc w miarę zadowolnym z obecnej?

Z góry dziękuję Wam za pomoc!:)

Michał

3
komentarz 3 lutego 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
zdefiniuj seniora ;)

3 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 3 lutego 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
W ostatnim czasie, mówię tutaj o linkedIn, nasiliły się wiadomości od jakiś hindusów czy oferty z dubaju itp. Przynajmniej ja tak mam. Zacząłem więc w ogóle ignorować oferty po angielsku bo zakładam, że to będzie właśnie taki szajs. Wśród osób z którymi pracuję też czasami przewija się ten temat, i w sumie sporo osób podchodzi do tego podobnie jak ja. Także wydaje mi się, że warto napisać ogłoszenie po polsku, aby jakby wybić się z tego "szajsowatego tłumu".

Sprawą oczywistą jest, że na tym poziomie język angielski to konieczność, więc raczej ogłoszenie po angielsku, przynajmniej w moim odczuciu, nic tu nie wnosi nowego i może być normalnie po polsku.

Druga sprawa to opisanie konkretnie rodzaju projektów. Oczywiście wiadomo, że nikt nie napisze "będziesz robił apkę SPA dla klienta X", może po za drobnymi wyjątkami, ale chodzi o powiedzenie wprost, że np. szukacie fronta do apek SPA w Angular. Nie rób oferty w stylu "piszemy we wszystkim", bo to nie jest fajne. Na przykład ja, jak i trochę moich znajomych nie lubimy Reacta, ot tak po prostu. W Angular pisze i się dużo przyjemniej i oferty z React w ogóle bym eliminował, ale to dobre dla obu stron - raz, Ty pisząc wprost o React szukasz osoby do konkretnej roboty, a dwa "taki ja" nie będę zabierał naszego czasu bo od razu wiem, że to po prostu nie dla mnie. Ewentualnie napisz jasno, że robicie wiele apek i stack jest do wyboru Angular/React.

Tak samo śmieszą mnie troszkę w ofertach na seniorów miliardy mile widzianych bibliotek itp. Senior to osoba, która jak nie zna jakieś libki to po prostu usiądzie w dokumentację i za chwile zacznie Ci pisać apkę.

Tak samo np. jak widzę coś takiego na seniora:

webpack, scss, jQuery, itp.

to od razu się zastanawiam... szukacie juniora czy seniora? Bo nie znam seniora frontu, który nie ogarniałby webpacka czy preprocesorów css... a nawet jak w jQuery nie pisał długo to potrzebuje 2h aby przebić się przez dokumentację i zacząć pisać...

 

Generalnie właśnie wydaje mi się, że wiele ofert zbyt mocno się rozdrabnia i tym samym zraża do siebie ludzi... Bo skoro ktoś pisze, że szuka seniora do Angular i jednocześnie chce znajomości Ajax (tak... widziałem takie ogłoszenia i to nie raz) to sorry, ale chyba coś jest nie tak...? Albo rekruter nie ma kompletnie pojęcia na jakie stanowisko rekrutuje (a to też się zdarza), albo firma szuka raczej juniora, choć dzisiaj hasło Ajax to już nawet dla juniora powinna być wg mnie codzienność...

 

Nie wiem czy pomogłem, troszkę się wyżaliłem co mnie osobiście wkurza w ciągłych wiadomościach na linkedIn :) ale może coś tam będzie dla Ciebie przydatne :)
+4 głosów
odpowiedź 3 lutego 2019 przez Comandeer Guru (599,730 p.)

Wyróżniłbym trzy rzeczy:

  • Wysokość zarobków. Nie ma sensu zmieniać pracy, jeśli zarobki nie będą wystarczająco wyższe.
  • Możliwość pracy zdalnej. Jeśli firma pozwalałaby na to, żebym w jej siedzibie pokazał się aż raz, przy podpisaniu umowy, po czym nigdy więcej by mnie nie musieli oglądać, to byłby to jedyny argument, który byłby w stanie mnie skłonić do podjęcia pracy, w której zarabiałbym tyle samo lub nawet nieco mniej niż obecnie.
  • Wykorzystywane technologie. Nie bez przyczyny programiści Angulara zarabiają 18k+ zł :P mam swoje ulubione technologie, ale także technologie, które powodują wypadanie moich włosów. Rzecz jasna z tymi drugimi nie chcę mieć nic wspólnego.
komentarz 3 lutego 2019 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Możliwość pracy zdalnej. (...)

Hmm. a czy Senior nie jest już na tym poziomie, że pełni często rolę Team Leader'a? W takich sytuacjach wypada zjawiać się w biurze (raz na sprint lub co kilka), żeby przedyskutować wszystko "na żywo", a zwłaszcza jakieś krytyczne tematy. Oczywiście, można wszystkie meeting'i odbywać zdalnie, ale gdzieś czytałem, że pod względem socjologicznym zarządzanie i organizacja pracy zespołowej face to face daje lepsze rezultaty niż taki pełny "remote control".

Druga kwestia, trochę nawiązująca do pierwszej - moim zdaniem im bardziej jest się związanym z projektem, tym bardziej wypada zjawiać się w biurze. Mam tu na myśli, że jeśli nie jest się takim typowym "klepaczem kodu", do którego po prostu outsource'uje się zadania żeby były zrobione i nic więcej takiego pracownika ma nie obchodzić; ale gdy programista ma jakiś realny wpływ na projekt: dobór technologii, uzgadnianie czegoś z biznesem/klientem, pomoc innym (zwłaszcza Juniorom), to obecność w biurze (przynajmniej raz na jakiś czas) jest lepsza niż całkowita praca zdalna. Oczywiście nie sprawdzałem tego w praktyce, więc mogę się mylić.

komentarz 3 lutego 2019 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
A co jeśli senior jest niepełnosprawny i dlatego pracuje zdalnie?
komentarz 3 lutego 2019 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Są różne stopnie niepełnosprawności. Zależy jaka jest odległość od miejsca zamieszkania do biura oraz jak dobrze infrastruktura miejska jest przystosowana do transportu takich osób.
komentarz 3 lutego 2019 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Sam dojazd do miejsca pracy to raptem część problemu. Samo stanowisko pracy też musi być dostosowane do potrzeb takiej osoby. A mówimy tutaj o np. fakcie, że taka osoba nie jest w stanie wytrzymać w pozycji siedzącej ani stojącej dłużej niż 3-4h. Co wtedy?
komentarz 3 lutego 2019 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Wtedy taka osoba może pojawić się w biurze na te kilka godzin w tygodniu. Skoro jest możliwość pracy zdalnej i zazwyczaj też są elastyczne godziny pracy, to chwilowe wizyty w biurze, od strony pracodawcy, pewnie też są możliwe. Zdaję sobie sprawę, że większa trudność w takich sytuacjach jest po stronie pracownika będącego osobą niepełnosprawną (dyskomfort, pogorszenie samopoczucia, nasilenie się problemów zdrowotnych) - ale ja swoje pytanie zadałem w ogólnym kontekście pracy zdalnej u Seniora, który pełni też funkcje Team Leader'a, może prowadzić jakieś rekrutacje techniczne itp.

Uściślając, pytałem o to, czy od strony pracodawcy Senior Developer, który ma więcej obowiązków oprócz stricte programowania, może pozwolić sobie na 100% pracę zdalną?
komentarz 3 lutego 2019 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Jeśli jest zapewniona odpowiednia kultura pracy i sensowne sposoby komunikacji, to nie widzę problemu tak po prawdzie.
1
komentarz 3 lutego 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Jeśli jest zapewniona odpowiednia kultura pracy i sensowne sposoby komunikacji, to nie widzę problemu tak po prawdzie.

Dokładnie, choć przyznam, że ta praca zdalna to mocno indywidualna sprawa. Ja na przykład doceniam, że mam możliwość pracowania zdalnie jak zajdzie taka potrzeba, ale generalnie lubię kontakt z ludźmi i oderwanie się trochę od domu, ale to już jak kto woli :)

Ale oczywiście argument z osobami niepełnosprawnymi zostawiamy po za tymi analizami bo tutaj w grę wchodzą zupełnie inne czynniki więc ten temat bym zostawił.

komentarz 3 lutego 2019 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Tylko że czasami jest to czynnik decydujący o tym, jaką formę pracy dana osoba obiera. Nie ukrywam, że w moim przypadku tak jest.
komentarz 3 lutego 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Jak pisałem, sprawa indywidualna, ale fakt, warto by w ofercie na seniora było to jasno napisane.

Moją bolączką przed pracą zdalną jest też net... na moim zadupiu lte plusa to tylko w nazwie ma LTE, a kablówki nie widać :( i weź tu się wdzwoń na zooma czy inne cudo :(
komentarz 3 lutego 2019 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Czasami mam ten sam problem z Plusem… w Krakowie ;)
komentarz 3 lutego 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
to żeś mnie pocieszył :)
–2 głosów
odpowiedź 3 lutego 2019 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Szanowny Seniorze.

W naszej firmie doszło do innowacyjnych rozwiązań.Chcemy połączyć nowoczesność z doświadczeniem (tu dziedzina działalności)

W związku z tym,pragniemy wykorzystać Twoje umiejętności,wiedzę oraz doświadczenie.

Liczymy na Pańskie inne spojrzenie w rozwiązaniach które próbujemy zastosować w naszej firmie.Zrozumieliśmy że posiadana przez Pana wiedza nie może sie "marnować" więc......

Mniej więcej tak ;)

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 308 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 238 wizyt
pytanie zadane 21 grudnia 2018 w PHP przez Kacperhehe Bywalec (2,930 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 82 wizyt
pytanie zadane 13 grudnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez krzysiek77711 Początkujący (350 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...