• Najnowsze pytania
 • Bez odpowiedzi
 • Zadaj pytanie
 • Kategorie
 • Tagi
 • Zdobyte punkty
 • Ekipa ninja
 • IRC
 • FAQ
 • Regulamin
 • Książki warte uwagi

Pytanie do seniorów - co przyciągnęłoby Was do nowej oferty

Aruba Cloud PRO i VPS, Openstack, VMWare, MS Hyper-V
+1 głos
231 wizyt
pytanie zadane 3 lutego 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez Michał Drzewo Nowicjusz (130 p.)

Hej,

w związku projektem nad którym pracuję mam do Was, seniorów, ogromną prośbę!

Moglibyście w kilku słowach chociaż napisać, co motywowałoby Was byście zainteresowali się ofertą pracy? Jak miałaby wyglądać taka oferta, którą przejrzelibyście poszukując pracy, lub nawet będąc w miarę zadowolnym z obecnej?

Z góry dziękuję Wam za pomoc!:)

Michał

3
komentarz 3 lutego 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
zdefiniuj seniora ;)

3 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 3 lutego 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
W ostatnim czasie, mówię tutaj o linkedIn, nasiliły się wiadomości od jakiś hindusów czy oferty z dubaju itp. Przynajmniej ja tak mam. Zacząłem więc w ogóle ignorować oferty po angielsku bo zakładam, że to będzie właśnie taki szajs. Wśród osób z którymi pracuję też czasami przewija się ten temat, i w sumie sporo osób podchodzi do tego podobnie jak ja. Także wydaje mi się, że warto napisać ogłoszenie po polsku, aby jakby wybić się z tego "szajsowatego tłumu".

Sprawą oczywistą jest, że na tym poziomie język angielski to konieczność, więc raczej ogłoszenie po angielsku, przynajmniej w moim odczuciu, nic tu nie wnosi nowego i może być normalnie po polsku.

Druga sprawa to opisanie konkretnie rodzaju projektów. Oczywiście wiadomo, że nikt nie napisze "będziesz robił apkę SPA dla klienta X", może po za drobnymi wyjątkami, ale chodzi o powiedzenie wprost, że np. szukacie fronta do apek SPA w Angular. Nie rób oferty w stylu "piszemy we wszystkim", bo to nie jest fajne. Na przykład ja, jak i trochę moich znajomych nie lubimy Reacta, ot tak po prostu. W Angular pisze i się dużo przyjemniej i oferty z React w ogóle bym eliminował, ale to dobre dla obu stron - raz, Ty pisząc wprost o React szukasz osoby do konkretnej roboty, a dwa "taki ja" nie będę zabierał naszego czasu bo od razu wiem, że to po prostu nie dla mnie. Ewentualnie napisz jasno, że robicie wiele apek i stack jest do wyboru Angular/React.

Tak samo śmieszą mnie troszkę w ofertach na seniorów miliardy mile widzianych bibliotek itp. Senior to osoba, która jak nie zna jakieś libki to po prostu usiądzie w dokumentację i za chwile zacznie Ci pisać apkę.

Tak samo np. jak widzę coś takiego na seniora:

webpack, scss, jQuery, itp.

to od razu się zastanawiam... szukacie juniora czy seniora? Bo nie znam seniora frontu, który nie ogarniałby webpacka czy preprocesorów css... a nawet jak w jQuery nie pisał długo to potrzebuje 2h aby przebić się przez dokumentację i zacząć pisać...

 

Generalnie właśnie wydaje mi się, że wiele ofert zbyt mocno się rozdrabnia i tym samym zraża do siebie ludzi... Bo skoro ktoś pisze, że szuka seniora do Angular i jednocześnie chce znajomości Ajax (tak... widziałem takie ogłoszenia i to nie raz) to sorry, ale chyba coś jest nie tak...? Albo rekruter nie ma kompletnie pojęcia na jakie stanowisko rekrutuje (a to też się zdarza), albo firma szuka raczej juniora, choć dzisiaj hasło Ajax to już nawet dla juniora powinna być wg mnie codzienność...

 

Nie wiem czy pomogłem, troszkę się wyżaliłem co mnie osobiście wkurza w ciągłych wiadomościach na linkedIn :) ale może coś tam będzie dla Ciebie przydatne :)
+4 głosów
odpowiedź 3 lutego 2019 przez Comandeer Guru (594,340 p.)

Wyróżniłbym trzy rzeczy:

 • Wysokość zarobków. Nie ma sensu zmieniać pracy, jeśli zarobki nie będą wystarczająco wyższe.
 • Możliwość pracy zdalnej. Jeśli firma pozwalałaby na to, żebym w jej siedzibie pokazał się aż raz, przy podpisaniu umowy, po czym nigdy więcej by mnie nie musieli oglądać, to byłby to jedyny argument, który byłby w stanie mnie skłonić do podjęcia pracy, w której zarabiałbym tyle samo lub nawet nieco mniej niż obecnie.
 • Wykorzystywane technologie. Nie bez przyczyny programiści Angulara zarabiają 18k+ zł :P mam swoje ulubione technologie, ale także technologie, które powodują wypadanie moich włosów. Rzecz jasna z tymi drugimi nie chcę mieć nic wspólnego.
1
komentarz 3 lutego 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Jeśli jest zapewniona odpowiednia kultura pracy i sensowne sposoby komunikacji, to nie widzę problemu tak po prawdzie.

Dokładnie, choć przyznam, że ta praca zdalna to mocno indywidualna sprawa. Ja na przykład doceniam, że mam możliwość pracowania zdalnie jak zajdzie taka potrzeba, ale generalnie lubię kontakt z ludźmi i oderwanie się trochę od domu, ale to już jak kto woli :)

Ale oczywiście argument z osobami niepełnosprawnymi zostawiamy po za tymi analizami bo tutaj w grę wchodzą zupełnie inne czynniki więc ten temat bym zostawił.

komentarz 3 lutego 2019 przez Comandeer Guru (594,340 p.)
Tylko że czasami jest to czynnik decydujący o tym, jaką formę pracy dana osoba obiera. Nie ukrywam, że w moim przypadku tak jest.
komentarz 3 lutego 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Jak pisałem, sprawa indywidualna, ale fakt, warto by w ofercie na seniora było to jasno napisane.

Moją bolączką przed pracą zdalną jest też net... na moim zadupiu lte plusa to tylko w nazwie ma LTE, a kablówki nie widać :( i weź tu się wdzwoń na zooma czy inne cudo :(
komentarz 3 lutego 2019 przez Comandeer Guru (594,340 p.)
Czasami mam ten sam problem z Plusem… w Krakowie ;)
komentarz 3 lutego 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
to żeś mnie pocieszył :)
–2 głosów
odpowiedź 3 lutego 2019 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Szanowny Seniorze.

W naszej firmie doszło do innowacyjnych rozwiązań.Chcemy połączyć nowoczesność z doświadczeniem (tu dziedzina działalności)

W związku z tym,pragniemy wykorzystać Twoje umiejętności,wiedzę oraz doświadczenie.

Liczymy na Pańskie inne spojrzenie w rozwiązaniach które próbujemy zastosować w naszej firmie.Zrozumieliśmy że posiadana przez Pana wiedza nie może sie "marnować" więc......

Mniej więcej tak ;)

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 282 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 171 wizyt
pytanie zadane 21 grudnia 2018 w PHP przez Kacperhehe Bywalec (2,930 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 76 wizyt
pytanie zadane 13 grudnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez krzysiek77711 Początkujący (350 p.)

91,849 zapytań

140,525 odpowiedzi

317,036 komentarzy

61,171 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...