• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki kanał oraz szerokość pasma WIFI?

0 głosów
36 wizyt
pytanie zadane 3 lutego w Sieci komputerowe, internet przez ernest4013 Gaduła (3,220 p.)

Witam,

Podłączyłem nowy router Huawei B525 na kartę SIM (plus) i zastanawiam się jaki kanał ustawić oraz jaką szerokość pasma? Mieszkam na wsi, a wokół mnie (200m) nie ma dostępnych sieci wifi. Jakie ustawienia wprowadzić, aby sygnał był najlepszy? Dlaczego mam jedną sieć wifi 2,4 GHZ a drugą 5 GHZ? Z której korzystać?

Pozdrawiam.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 lutego przez MiszczuBD Bywalec (2,170 p.)
Na paśmie 2,4GHZ korzysta wszystko. Rozpoczynając od myszek bezprzewodowych aż po elektroniczne nianie. Jak mieszkasz na wsi to sieć 2,4GHZ będzie okej. Router może obsługiwać sieć 5GHZ lecz zazwyczaj taki router z "niskiej półki" pod 5GHZ się nie nadaje. Jak chcesz przenieść się na 5GHZ to kup coś lepszego. Sam miałem problem z tym że mój telefon nie obsługuje 5GHZ więc musiałem zostać przy 2,4GHZ a mieszkam w bloku :/.
Cyt. kawałek tekstu z dobreprogramy

"

Jeżeli przykładowo kupiliśmy router 802.11n o prędkości maksymalnej 450Mb/s, a dalej uzyskujemy np. 40Mb/s, to powodem może być po prostu niekompatybilna karta sieciowa. W najtańszych laptopach aktualnie montuje się karty 802.11n o prędkości 300Mb/s i tylko na pasmo 2,4GHz. Kiedyś natomiast montowało się karty 150Mb/s i stąd kupno nowego routera może nie przynieść spodziewanego rezultatu. Należy zatem sprawdzić jaka jest karta sieciowa w komputerze i ustalić jej prędkość przesyłu danych. Karty pozwalające zestawić połączenie o prędkości 450Mb/s są montowane w droższych urządzeniach i zazwyczaj pozwalają też na transmisję w pasmie 5GHz."

Jak chcesz się pobawić ustawieniami to wejdź tu: https://192-168-1-1.pl/

kliknij "wykryj adres mojego routera" i kliknij w link który ci podadzą.

Login to zapewne "admin"

hasło to też raczej "admin"

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 85 wizyt
pytanie zadane 26 października 2018 w Sieci komputerowe, internet przez luna22 Użytkownik (810 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 59 wizyt
pytanie zadane 26 września 2018 w Sieci komputerowe, internet przez PolYGlok Pasjonat (15,410 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 73 wizyt
Porady nie od parady
Pytania na temat serwisu SPOJ należy zadawać z odpowiednią kategorią dotyczącą tej strony.SPOJ

60,245 zapytań

105,929 odpowiedzi

220,065 komentarzy

32,445 pasjonatów

Przeglądających: 188
Pasjonatów: 5 Gości: 183

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...