• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Bootowanie z pendrieve

VPS Starter Arubacloud
+3 głosów
590 wizyt
pytanie zadane 17 lipca 2015 w Systemy operacyjne, programy przez Linker Bywalec (2,690 p.)
Witam. Mam problem, pobrałem *.iso linuxa i i programem Rufus(na tym forum w inym pytaniu go polecili) zmontowałem bootowalny pendrive a więc wchodzę do biosu i są 4 opcje botowania z usb(słyszałem, że trzeba dać usb-hdd) więc wybieram jako 1 botowanie z pendrive i nic się nie włącza. Tylko cały czas miga ta biała pionowa kreska. Moja płyta główna to: GA-945GCM-S2L. Po wybraniu innych opcji z usb system zaczyna włączać się z dysku.

6 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 17 lipca 2015 przez sigaris Początkujący (320 p.)
A spróbuj przygotować pendrive w Universal USB Installer:
http://www.dobreprogramy.pl/Universal-USB-Installer,Program,Windows,38786.html
0 głosów
odpowiedź 17 lipca 2015 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
edycja 17 lipca 2015 przez shadou102
0 głosów
odpowiedź 17 lipca 2015 przez Wiktor Stary wyjadacz (11,120 p.)
Czy przed montowaniem obrazu na pendrive formatowałeś go?
komentarz 17 lipca 2015 przez Linker Bywalec (2,690 p.)
Podłączyłem też aby sprawdzić telefon i kartę sd ale też nie widzi
komentarz 17 lipca 2015 przez Wiktor Stary wyjadacz (11,120 p.)
I tutaj leży problem. Poczytaj na necie jak rozwiązać ten problem, bo dużo artykułów na ten temat widziałem.
komentarz 17 lipca 2015 przez Linker Bywalec (2,690 p.)
W czym w tym programie czy co bo normalnie to urządzenia działają? Więc sterowniki czy coś to chyba nie?
komentarz 17 lipca 2015 przez Wiktor Stary wyjadacz (11,120 p.)

Chodzi mi o system. Windows XP przysparza trochę problemów z diskpart, poczytaj jak to rozwiązać, bo tego dokładnie nie wiem. smiley

komentarz 17 lipca 2015 przez Linker Bywalec (2,690 p.)

Właśnie czytam i w sumie znalazłem ale link do pobrania nie działasad

0 głosów
odpowiedź 17 lipca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
A wybrałeś "obraz iso"?

Domyslnie jest wybrany "FreeDOS".

Po wybraniu "obraz ISO" klikasz w ikonke dysku z płytką i wybierasz plik .iso których chcesz zbootować z pendrive.

Potem program automatycznie się skonfiguruje.

Polecam jeszcze zmienić nazwę na prostszą typu "asd".

Odnzacz "utwórz rożeszoną nazwę i plik ikon"

potem ustaw jeszcze schemat na "MBR dla BIOS lub UEFI"

A następnie klikasz start.
komentarz 17 lipca 2015 przez Linker Bywalec (2,690 p.)
Po wybraniu iso samo zmienia "FreeDOS" na obrazISO
0 głosów
odpowiedź 17 lipca 2015 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
Ja mam bardzo starą płytę główną a da się zbotować pendrive. Jak sformatowałem pena w systemie plików ext4 komputer nie wykrywał mi dysku, ale sforatowałem potem na fat32 nagrałem unetbootin obraz iso i odpaliłem jako dysk pena. No i śmiga.
komentarz 17 lipca 2015 przez Linker Bywalec (2,690 p.)
Mam format fat32.
komentarz 17 lipca 2015 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
Szczrze to też zawsze mam z tym problem. Dodam że zrobiły mi się tam 2 partycje "dysk" "boot" 77 megabajt
0 głosów
odpowiedź 17 lipca 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Przyczyn może być wiele. Uszkodzony obraz, Niebotowalny pen.

Łap to http://dpcdn-s02.pl/narzedzia/unetbootin-windows-608.exe jeśli jesteś na windzie i nagraj na pena za pomocą tego programu.
komentarz 17 lipca 2015 przez Linker Bywalec (2,690 p.)
Obraz raczej nie bo sprawdzałem sumy kontrolne i jest ok
komentarz 17 lipca 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
no to zapisz na pena za pomocą tego programu ;)
Ewentualnie pobrałeś sobie obraz x64 a mozesz jedynie x86, ale to już nie te czasy przypuszczam.

A pozniej w biosie F10 , F12 / zalezy pod jakim klawiszem masz opcje manualnego wyboru urzadzenia z ktorego ma botowac.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 196 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 275 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 481 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...