• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka programowania w Java

0 głosów
111 wizyt
pytanie zadane 2 lutego w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez mati0074 Nowicjusz (120 p.)
Cześć. Jak jeden z wielu szukam szczęści w programowaniu. Postanowiłem, że pierwszym językiem będzie Java. Nauka idzie chyba ok. Same funkcje w javie i jej możliwości są dla mnie zrozumiałe. Obecnie stanąłem w kropce. Uczę się tej Javy z kursu na udemy przerabiam temat po temacie tylko co z tego jak nawet nie wiem czy dany temat będzie mi potrzebny ? Jaki zakres powinienem przerobić, żeby zacząć cokolwiek pisać? Przerobiłem obiektowe programowanie, polimorfizm, tablice teraz uczę się kolekcji no ale to ciągle klepie teorie robię zadania w których implementuje np ArrayListe i to tyle. Koniec końców wpadam na pomysł napisać jakąś aplikacje z tą arrayList ale nie umiem w ogole zacząć pisać. Nie potrafię swoich myśli przelać na kod. W ogóle jest gdzieś może jakaś książka czy strona internetowa z programami które można napisać i są do tego odpowiedzi aby sprawdzić czy to o to chodzi ? Nie wiem no stanałem w miejscu i zniechęciłem się do wszystkiego. Pomyślałem, że zaczne frontend ogarniać przezcież sam HTML CSS I JS to nie musi byc jakis problem. No i spoko przerobiłem kilka odcinków jest fajnie ale szkoda mi czasu który poświęciłem na Jave i mam wrażenie że szukam czegoś innego bo nie potrafie sobie poradzić w problemem jaki napotkalem w backend i nie umiem znależć na to odpowiedzi.

Czy jest ktoś na tym forum kto łopatologicznie mógłby mi w tym pomóc? Ja obrałem sobie kierunek tworzenia aplikacji na telefon w Javie przynajmniej to chciałbym robić. Jakiś nie wiem spis zagadnien javy jakie musze umieć. Wytyczyć mi szlak droge ktorej bede sie trzymał aż w końcu pojmę to wszystko zatrybi to w mojej głowie i na nowo powróci radość z programowania.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 2 lutego przez miro Pasjonat (17,260 p.)
Ja się nie dziwię, że stanąłeś w miejscu przy kolekcjach, które to są zamotane w Javie.
Co to był za pomysł na Twoją aplikację? Trochę nie mogłem wyczuć na jakim poziomie jesteś.

Jak brakuje Tobie obycia z samym językiem, pomimo wiedzy teoretycznej, to polecam strony typu codewars, gdzie najprostsze zadania mają na celu przećwiczyć składnie. Oglądaj też kod jak ludzie rozwiązali problem w lepszy/inny sposób (chociaż możesz pomijać na razie rozwiązania oparte na steamach). Możesz poszukać też strony i książki z zadaniami i rozwiązaniami.

Jak jesteś już obyty trochę z Javą, a problem polega na tym, że nie masz pomysłu lub nie wiesz jak zbudować coś większego to po prostu zacznij robić aplikację na androida. Frameworki mają to do siebie, że pokazują/wymuszają jak coś robić. Weź jakiś kurs i zrób podobną aplikację.

Pamiętaj im wcześniej zaczniesz pisać kod tym lepiej. Ucz się zagadnień na równolegle z tworzeniem aplikacji.
0 głosów
odpowiedź 2 lutego przez MiszczuBD Bywalec (2,170 p.)
Mój znajomy uczył się javy. Powiem Ci tak, żeby się nauczyć trzeba robić do skutku. Ja sam robiłem gry przy użyciu C# i Unity3D. Nie łudź się na to że od razu napiszesz GTA V. Napisz może najpierw coś w stylu soundboard ? Jeśli jednak uważasz że Java to jednak nie to i Ci to nie wchodzi to masz dwie opcje:

1.Uczyć się do skutku, ćwiczyć, pytać ludzi itp.

2. Poddać się i przejść na np C# lub jakieś c++.

Może jeszcze za szybko na samodzielne programowanie ? Spróbuj kod czyjś pobrać i przerobić ;). Ja sam robię strony, front i back sam ogarniam. Mam podobny problem... nie wiem jak brać się za stronę. Zazwyczaj kończy się na np przepisywaniu (nie do końca to przepisywanie bo sam pisze a nie przepisuje) google, youtube czy innych rzeczy. Brakuje mi weny, twórczości. Mam założenie że to i tak mi nie utrudni pracy w przyszłości, ponieważ klient zazwyczaj wie jak ma wyglądać strona. Jak chcesz więcej czegoś się dowiedzieć lub jak będziesz chciał pomocy w html, css itp to pisz np na discorda do mnie MiszczuBD#1898 .

Pozdrowionka ;)
komentarz 2 lutego przez mati0074 Nowicjusz (120 p.)
Tylko co mi da przeniesienie się z Javy na C# czy C++ ??
komentarz 2 lutego przez MiszczuBD Bywalec (2,170 p.)
Nic Ci nie da. Powiedziałem o tym tak żebyś wiedział że java to nie jedyny język.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 115 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2018 w C i C++ przez Padoski Użytkownik (690 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 841 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 124 wizyt
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o szczegółowe opisanie problemu oraz udostępnienie wszystkich istotnych informacji (kody źródłowe, zrzuty ekranu itp.).Opisanie problemu

60,170 zapytań

105,836 odpowiedzi

219,759 komentarzy

32,397 pasjonatów

Przeglądających: 161
Pasjonatów: 1 Gości: 160

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...