• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Połączenie z komputerem przy wewnętrznym ip.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,275 wizyt
pytanie zadane 2 lutego 2019 w Sieci komputerowe, internet przez kubekszklany Gaduła (3,190 p.)
Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak połączyć się z moim komputerem z dowolnego miejsca przy wewnętrznym adresie ip? Skoro jestem sie w stanie połączyć pulpitem zdalnym to czy jestem w stanie sie połączyć jakimś innym programem? A może są jakieś darmowe vpn'y które dadzą mi chociaż 1 wolny port? Chciałbym hostować małą aplikację klient-server do prywatnego użytku, tylko mam wewnętrzne ip... Wiem że można kupić VPS'a ale wolałbym mieć to u siebie na np. raspberry pi.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 lutego 2019 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)
Wewnętrzny adres IP masz jedynie wewnątrz twojej domowej sieci, do połączenia się dowolnego miejsca (z zewnątrz, czyli innej sieci jak rozumiem) potrzebujesz zewnętrznego IP oraz przekierowania portów. Jeżeli twoje zewnętrzne jest zmienne (prawdopodobnie tak jest) to musisz skonfigurować sobie dodatkowo DDNS.

Ustawiasz sobie w swojej sieci jeden komputer (np. raspberry pi) o stałym adresie IP (tym wewnętrznym) który będzie robił jako serwer. Następnie na stronie router'a (adres bramy domyślnej w przeglądarce) ustawiasz DDNS(trzeba stworzyć konto na np. no-ip, wybrać domene itd.) oraz blokujesz urządzenie (o tym stałym adresie wew) jeżeli domyślnie przydzielasz adresy przy pomocy DHCP.

Potem pozostaje zrobienie przekierowania portu 80, i/lub innego specyficznego dla danej aplikacji dzięki czemu osoba z poza sieci wystarczy ze wpisze adres domeny oraz port a zostanie przekierowana na wybrany komputer(serwerek na rapisberry) wew sieci. Szczegółowa konfiguracja może różnić się w zależności od posiadanych urządzeń i operatora ale ogółem nie jest taka straszna.
1
komentarz 2 lutego 2019 przez Arkadiusz Sikorski Pasjonat (20,160 p.)

Warto wspomnieć, że jeśli sieć dostawcy Internetu korzysta z wielokrotnego NAT-u, to najprawdopodobniej będzie wymagane przekierowanie portów na routerach dostawcy internetu (co może zrobić tylko sam ISP i najczęściej nie za darmo).

komentarz 2 lutego 2019 przez kubekszklany Gaduła (3,190 p.)
No i właśnie ten NAT miałem na myśli, u mnie jest dodatkowo problem bo nie mam dostępu do routera. Mimo wszystko jednak jestem w stanie z dowolnego miejsca połączyć się pulpitem zdalnym z moim komputerem. Skoro pulpitem zdalnym się da to myślę że jestem też w stanie jakoś swoją aplikację połączyć. Z siecią NAT i bez dostępu do routera to raczej jedynie mi zostały jakieś vpn'y, tylko czy są jakieś darmowe, wystarczą mi 2-3 porty, nie muszę mieć całego ip.
komentarz 3 lutego 2019 przez Arkadiusz Sikorski Pasjonat (20,160 p.)
A czy przypadkiem pulpit zdalny też nie wykorzystuje jakiegoś tunelowania?

Hamachi jest darmowe dla kilku urządzeń, o ile pamiętam.
komentarz 3 lutego 2019 przez kubekszklany Gaduła (3,190 p.)
Hamachi do 5 urządzeń jest darmowe, ale czy jest możliwość bez instalowania dodatkowych programów ze strony klienta?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 322 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 324 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 237 wizyt

92,550 zapytań

141,394 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...