• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak stworzyć gesty na wersji mobile?

0 głosów
70 wizyt
pytanie zadane 1 lutego w JavaScript, jQuery, AJAX przez rafal612b Nałogowiec (44,580 p.)
Hej próbuje zrobić zamykanie modala po przeciągnięciu palcem w dół lub w górę. Chce osiągnąć dokładnie taki rezultat jak na Google grafika w wersji mobile gdy klikniemy dowolne wyszukane zdjęcie.

Wewnątrz mojego modala posiadam zakładki które można przeciągać w prawą lub lewą stronę.

Obecnie rozwiązałem to poprzez użycie slick slider. Modal jest tworzony z sliderem wertykalnie a zakładki wewnątrz są horyzontalnie. Mój problem polega na tym ze gdy przesuwamy zakładki prawo/lewo modal  rusza się góra dół podczas przesuwania. Google ma to na tyle fajnie zrobione ze gdy zaczniemy przesuwać w prawo nie możemy przesunąć w dół dopóki nie oderwiemy palca od ekranu.

Znacie jakąś bibliotekę która dała by mi takie rozwiązanie w standardzie? Projekt pisze w React jednak jestem otwarty na zwykłe java scriptowe biblioteki które będę mógł odpowiednio zintegrować z React samodzielnie.

PS. Macie swoje ulubione gesty które pomagają wam w nawigowaniu po swoim ulubionych aplikacjach? Jeśli tak opiszcie je. Staram się obecnie dodać jak największą ilość gestów do mojego projektu dlatego chętnie przyjmę wskazówki na czym skupić uwagę.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 1 lutego przez Ivan Maniak (60,950 p.)
Trzy eventy: touchstart touchmove touchend
Biblioteki chyba sam sobie znajdziesz [google: touch event js library]
komentarz 1 lutego przez rafal612b Nałogowiec (44,580 p.)
Nie znalazłem nic ciekawego i uwierz szukałem ;) Potrzebuje zachować działanie slick slidera a tymczasem znalazłem biblioteki tylko przeznaczone pod gesty. Wówczas musiał bym pisać swój slider :/

Mam w sumie pomysł aby zrobić DIVa przed wszyskimi i łapać w nim eventy touch a następnie symulować touch w lini prostej w dalszych elementach. Na podstawie pierwszego pociągnięcia gdzie mógłbym  wyznaczyć kąt w radianach za pomocą Math.atan2. Jednak wolałbym zaleźć jakieś rozwiązanie które nie bedzie wymagało dodatkowej pracy ;)

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 85 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 103 wizyt
pytanie zadane 19 grudnia 2018 w JavaScript, jQuery, AJAX przez Bartess Gaduła (3,060 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 41 wizyt
Porady nie od parady
Możesz ukryć, zamknąć lub zmodyfikować swoje pytanie, za pomocą przycisków znajdujących się pod nim. Nie krępuj się poprawić pochopnie opublikowanego pytania czy zamknąć go po uzyskaniu satysfakcjonującej odpowiedzi. Umożliwi to zachowanie porządku na forum.Przyciski pytania

64,021 zapytań

110,397 odpowiedzi

231,161 komentarzy

47,800 pasjonatów

Przeglądających: 185
Pasjonatów: 4 Gości: 181

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...