• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praktyki letnie IT

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
615 wizyt
pytanie zadane 1 lutego 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kameleon Użytkownik (590 p.)
Cześć,

jest tu ktoś kto uczestniczył w praktykach IT w IBM Kraków? Ostatnio widziałem, że organizują bezpłatne praktyki dla studentów. Czy jest sens próbować się dostać na nie?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 1 lutego 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Mój kolega był i średnio się o nich wypowiada. Jesli masz minimalne pojęcie o programowaniu to próbował bym się dostać do Sabre, Samsung, Nokia czy Motorola. To są firmy dość prestiżowe i za razem dające perspektywę zatrudnienia po praktykach, no i nie oferujące pracy za darmo.
komentarz 1 lutego 2019 przez kameleon Użytkownik (590 p.)
Tylko, że ja dopiero na I roku studiów jestem a te firmy, które wymieniłeś raczej biorą studentów z III roku, a IBM miała tylko wymóg, że student do 26 roku życia. No i technologie, bo piszę w js, w reactie i backend node teraz ogarniam (wiem, że pewnie za mało technologii znam), a np. motorola i nokia bardziej idą w c i c++, sieci i takich studentów potrzebują, a o reszcie to nie wiem. A IBM chyba też jest prestiżową firmą?
komentarz 2 lutego 2019 przez RafalS VIP (122,820 p.)
W takiej sytuacji bym szedł jeśli Cię zechcą. Doświadczenie ważna rzecz. Wiadomo. Lepiej zdobywać i doświadczenie i hajsik, ale na pierwszym roku opcja doświadczenia w dużej korporacji brzmi całkiem spoko.
komentarz 2 lutego 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Jeśli jesteś na 1 roku to faktycznie próbuj z IBM. Też jest znany ale w nim jest ciężej zostać bo oni wymagają papierka ukończenia.
komentarz 2 lutego 2019 przez kameleon Użytkownik (590 p.)
Jeśli chodzi o późniejszą pracę w IBM to napisali, że z najlepszymi przedłużą współpracę.

Ok, to spróbuje, jak się nie uda dostać to nie. A wiecie może czy trzeba naprawdę dużo wiedzieć na takie praktyki?
komentarz 2 lutego 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Raczej bym się nie przzejmował tylko aplikował.
komentarz 2 lutego 2019 przez kameleon Użytkownik (590 p.)
ok, dzięki za pomoc ;)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,797 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez nik Obywatel (1,640 p.)
+3 głosów
1 odpowiedź 383 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Whiskey_Taster Pasjonat (15,610 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 2,076 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...