• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praktyki letnie IT

0 głosów
169 wizyt
pytanie zadane 1 lutego w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez kameleon Użytkownik (570 p.)
Cześć,

jest tu ktoś kto uczestniczył w praktykach IT w IBM Kraków? Ostatnio widziałem, że organizują bezpłatne praktyki dla studentów. Czy jest sens próbować się dostać na nie?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 1 lutego przez profesorek96 Nałogowiec (41,890 p.)
Mój kolega był i średnio się o nich wypowiada. Jesli masz minimalne pojęcie o programowaniu to próbował bym się dostać do Sabre, Samsung, Nokia czy Motorola. To są firmy dość prestiżowe i za razem dające perspektywę zatrudnienia po praktykach, no i nie oferujące pracy za darmo.
komentarz 1 lutego przez kameleon Użytkownik (570 p.)
Tylko, że ja dopiero na I roku studiów jestem a te firmy, które wymieniłeś raczej biorą studentów z III roku, a IBM miała tylko wymóg, że student do 26 roku życia. No i technologie, bo piszę w js, w reactie i backend node teraz ogarniam (wiem, że pewnie za mało technologii znam), a np. motorola i nokia bardziej idą w c i c++, sieci i takich studentów potrzebują, a o reszcie to nie wiem. A IBM chyba też jest prestiżową firmą?
komentarz 2 lutego przez RafalS VIP (102,670 p.)
W takiej sytuacji bym szedł jeśli Cię zechcą. Doświadczenie ważna rzecz. Wiadomo. Lepiej zdobywać i doświadczenie i hajsik, ale na pierwszym roku opcja doświadczenia w dużej korporacji brzmi całkiem spoko.
komentarz 2 lutego przez profesorek96 Nałogowiec (41,890 p.)
Jeśli jesteś na 1 roku to faktycznie próbuj z IBM. Też jest znany ale w nim jest ciężej zostać bo oni wymagają papierka ukończenia.
komentarz 2 lutego przez kameleon Użytkownik (570 p.)
Jeśli chodzi o późniejszą pracę w IBM to napisali, że z najlepszymi przedłużą współpracę.

Ok, to spróbuje, jak się nie uda dostać to nie. A wiecie może czy trzeba naprawdę dużo wiedzieć na takie praktyki?
komentarz 2 lutego przez profesorek96 Nałogowiec (41,890 p.)
Raczej bym się nie przzejmował tylko aplikował.
komentarz 2 lutego przez kameleon Użytkownik (570 p.)
ok, dzięki za pomoc ;)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 436 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez nik Obywatel (1,630 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 121 wizyt
pytanie zadane 5 września 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez mariobross Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 134 wizyt
Porady nie od parady
Publikując kody źródłowe korzystaj ze specjalnego bloczku koloryzującego składnię (przycisk z napisem code w edytorze). Nie zapomnij o ustawieniu odpowiedniego języka z rozwijanego menu oraz czytelnym formatowaniu kodu.Przycisk code

60,170 zapytań

105,836 odpowiedzi

219,759 komentarzy

32,397 pasjonatów

Przeglądających: 170
Pasjonatów: 1 Gości: 169

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...