• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przełączanie się(?) pomiędzy projektami - Laravel

Object Storage Arubacloud
0 głosów
102 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2019 w PHP przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
edycja 30 stycznia 2019 przez Greeenone
Hej,

W ramach ćwiczeń programowania z użyciem Laravela chciałbym wykonać "przełączanie się" pomiędzy projektami. O co dokładnie chodzi ?

Właściciel tworzy konto, dodaje sklepy a następnie przypisuje do nich pracowników. Chciałbym zrobić tak, żeby dało się przełączać na dany sklep i wtedy byłyby informacje. Wiem, że mogę użyć z sql WHERE id = [id sklepu] ale chciałbym zrobić to na podobnej zasadzie jak ID zalogowanego użytkownika gdyż w nawigacji jest parę linków np. Wynagrodzenia, lista pracowników, produktów itp.

Użycie show{id} raczej też odpada gdyż użytkownik będzie mógł wybrać albo jeden sklep albo pokazać wszystkie dane razem.

Myślałem np. zrobić coś takieg

Routing:

/sklepy

/produkty

/pracownicy

/wynagrodzenia

 

/wiadomosci
 

i następnie po wybraniu sklepu było by coś w styl /{id sklepu}/produkty a gdy użytkownik przełączył się na wszystkie, to wtedy /all/

Nie wiem jak się za to zabrać. chciałbym zostawić "czysty" routing /produkty który pokazywałby produkty tylko wybranego sklepu bez ID w linku

 

Trochę pomieszałem więc najprostszej tłumacząc działałoby to na zasadzie zalogowanych użytkowników tylko, że zamiast userów byłby to sklepy przypisane do usera

 

//Edit

Wpadłem na pomysł aby dodać do sesji zmienną. Jeśli jest pusta, skrypt wyświetl wszystkie dane z tabeli a jeśli ma jakieś Id, to dane o takim ID
 

Czy ktoś wie jak się za to zabrać?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 30 stycznia 2019 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Jeśli chcesz mieć czysty routing to trzymaj informacje o wybranym sklepie w ciastku, albo w sesji.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 919 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 235 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 113 wizyt
pytanie zadane 22 stycznia 2020 w OpenGL, Unity przez Alan Kruszyński Obywatel (1,410 p.)

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,534 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...