• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Brak pomysłu na rozwiązywanie bardziej "zaawansowanych" zadań z programowania na studiach.

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
466 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez houndwire Nowicjusz (140 p.)
Mam taki problem odnośnie nauki programowania. Za każdym razem kiedy przerabiam jakąś książkę/kurs internetowy w miarę sprawnie rozwiązuje zadania, które są dla zrobienia we własnym zakresie. Większe zadania np podsumowania kilku działów próbuje rozwiązać bez patrzenia na poprzednie rozwiązania. Z reguły zajmuje mi to trochę więcej czasu niż powinno, ale robię to co jest wymagane + tak żebym miał z tego satysfakcję. Mój problem zaczyna się wtedy, kiedy otrzymuje jakieś zadanie na studiach i całkowicie nie mam pomysłu jak się za to zabrać. Próbowałem rozpisywać sobie to na kartce, podzielić na jakieś mniejsze kroki, to też nie pomaga. Najczęściej podpytuje się kogoś innego o jakiś zamysł, żeby jakoś to wszystko zacząć. W ten sposób programowanie przynosi mi coraz mniej satysfakcji i coraz mniej czuję się jakbym miał to robić zawodowo. Codziennie spędzam mniej-więcej 2-3 godzinny, aby porobić coś we własnym zakresie. Powoli tracę chęci nad dalszą nauką programowania. Czuje się trochę jakbym był za głupi, żeby wpaść na własny pomysł. Całkowicie nie przeszkadzało by mi to, jakbym wpadł na jakieś rozwiązanie które może nie byłoby najbardziej wydajne i zajmowało trochę więcej linii kodu, ale byłoby własne. Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Jak mogę znaleźć rozwiązanie mojego problemu?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 30 stycznia 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
A czym roznia sie te zadania od tych, ktore robisz po za studiamii? Bo jedyne czym moga sie roznic, to raczej trescia i wielkoscia. Co do tresci za duzo nie da sie zrobic (czytanie kilka razy lub podkreslanie najwazniejszych wytycznych). Wielkosc to co innego, bo rozbijasz sobie wszystko na mniejsze czesci i opracowywujesz. Fajnie by bylo, gdybys podal jakis przyklad owego zadania i wyjasnil co jest dla Ciebie nie jasne
komentarz 30 stycznia 2019 przez houndwire Nowicjusz (140 p.)
Różnią się dla mnie tym, że mniej-więcej mogę się czymś nakierować podczas robienia zadań z kursów/książek.
Podczas robienia zadania nie umiem tego wszystkiego sklei w całość. Wcześniejsze zadania nie nawiązują do tego co robiłem wcześniej. Nie miałbym aż takiego problemu kiedy mógłbym wykorzystać inne metody do rozwiązania projektów na uczelnie. Mamy też dokładnie wypisanie jak ten program ma wyglądać, jak ma działać. Nawet typ danych do zmiennych. Jeśli miałbym więcej czasu na to, może bym jakoś to ugrał ale oprócz tego mam jeszcze 10 innych przedmiotów na które muszę się też uczyć. Kiedy robię coś z matematyki, wyczuwam w jakim kierunku mogę iść na przód. A tutaj zero.
komentarz 30 stycznia 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Masz dokumentacje itd, wiec jak czegos potrzebujesz to mozesz zawsze do niej zajrzec. Ja mam to samo na testach, mam podane wytyczne co program ma robic, jaki typ danych mam i jakie nazwy zmiennych czy nawet funkcji lub styl kodu mam uzyc. I jedyne co zostaje, to znalezc ta logike. Jak mowie najlepszy jest przyklad, zeby Ci to przy okazji na przyklad pokazac.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 245 wizyt
+2 głosów
3 odpowiedzi 1,175 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 966 wizyt

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,561 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...