• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Klawisze Filtru

Object Storage Arubacloud
0 głosów
843 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2019 w Inne języki przez Pikalak Początkujący (250 p.)
Witam czy ktoś może mi powiedzieć który plik z Windows odpowiada za Klawisze Filtru do czego zmierzam chce przerobić ten plik w taki sposób aby nie działała cała klawiatura tylko wybrane klawisze

z góry dziękuje za pomoc ,jeśli zły dział proszę o przeniesienie

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 31 stycznia 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
edycja 31 stycznia 2019 przez DragonCoder
Nie podales jezyka, bo moze sa w jakims jezyku biblioteki, ktore na tak owa operacje pozwalaja. Ze strony kodu mozna teoretycznie zrobic tak, zeby program reagowal tylko na dany znak, ale wylaczenie pojedynczego klawisza raczej nie, a czemu to wyjasni pytanie tu:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic459976.html

Tu link do pytania, jak zablokowac input ogolnie na systmie windows

https://forum.pasja-informatyki.pl/4364/wylaczanie-pc-klawiatury-myszy-monitora

 

Oporcz tego, wydaje mi sie, ze pliki te nawet nie sa open sources, ale jak napisalem i wyslalem linka. Ciezko jest wylaczyc pojedynczy znak, bo za klawiature odpwoiedzialny jest wlasny uklad/mikrokontroler, ktorego zadaniem jest pobranie nacisnietego przycisku i wyslanie jego kodu do komputera
komentarz 31 stycznia 2019 przez Pikalak Początkujący (250 p.)

po próbie przerobienia "FiltersKeySetter" samemu/zleceniem ludzie odwoływali się do tego że nie da się tego zrobić ponieważ bo to bo tamto i rzeczywiście tak jest dlatego pomyślałem skoro program nie to może struktura która odpowiada za funkcje programu ale niestety jestem zbyt zielony w tych sprawach i ludzie którym to zlecałem tez jeszcze na tym pracują 

Zasadniczo to tylko opakowanie do wywoływania Funkcji SystemParametersInfo z SPI_SETFILTERKEYS i przekazanie jej struktury FILTERKEYS . dla ciekawskich :) 

komentarz 31 stycznia 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Ja to widze tak, teoretycznie mozliwe, praktycznie nie oplacalne. Rozmmawialem dzis z kolega i on mowil, ze niektore drozsze klawiatury maja mozliwosc rzutowania, a raczej przypisania do jakiegos przycisku danej funckji, wiec toretycznie gdyby wskazac na NONE, to wtedy moze i by to dzialalo, ale nie jestem pewien, czy dziala to z podstawowymi funkcjami klawisza.

2. Teoretycznie program moze ingonorwac dany przycisk

3. Chyba najbardziej zwariowane, ale raczej wykonywalne zadanie, to przegramowanie mikrokontrolera klawiatury, nie mam pojecia co jest w srodku, wiec ciezko mi powiedziec jakby to wygladalo. Zakladajac ze teoretycznie i praktycznie jest to mozliwe, mozna przejsc do dalszej czesci, czyli problemow takiego rozwiazania. 1. Jakos dany program wgrac trzeba, wiec trzeba poprowadzic kabel by owe wgranie bylo mozliwe.

 

Nie rozumiem jaki jest sens wylaczenia tylko danych klawiszy, czy mozesz to powiedziec?
komentarz 31 stycznia 2019 przez Pikalak Początkujący (250 p.)
no gram w grę i z filters key mam szybszą reakcje klawiatury ale kiedy z kimś piszę wygląda to tak "sssssssiiiiiieeeeeeemmmmmaaaaaa        cccccccooooooo      ttttttaaaaaaammmmmmmm???????" dlatego chce żeby wybrane klawisze miały dodatkowego kopa :) , a to co mówiłeś o klawiaturze to markowanie

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 539 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 183 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2017 w HTML i CSS przez 123skiper Bywalec (2,170 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 116 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia w Inne języki przez sensor Użytkownik (680 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...