• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mógłby mi ktoś powiedzieć co źle zrobiłem z "if" i "else if"? Jestem nowy i uczę sie dopiero.

0 głosów
321 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia 2019 w C i C++ przez Maxio Nowicjusz (170 p.)

Prosiłbym o pomoc bo serio nie wiem co źle zrobiłem a to jest zadanie na próbę dla samego siebie.
Błąd wyskakuje mi przy "else if (dzialanie=="dzielic");"

#include <iostream>

using namespace std;
string dzialanie;
int x, y, z;
int main()
{
    cout << "Czesc! Chcesz mnozyc czy dzielic?" << endl;
    cin >>dzialanie;
    if (dzialanie=="mnozyc");
    {
        cout<<"Podaj pierwsza liczbe: "<<endl;
        cin>>x;
        cout<<"Teraz podaj druga liczbe: "<<endl;
        cin>>y;
        z=x*y;
        cout<<"Twoja liczba to: "<<endl<<z<<endl;
    }
    else if (dzialanie=="dzielic");
    {
        cout<<"Podaj pierwsza liczbe: "<<endl;
        cin>>x;
        cout<<"Teraz podaj druga liczbe: "<<endl;
        cin>>y;
        z=x/y;
        cout<<"Twoja liczba to: "<<endl<<z<<endl;
    }

    return 0;
}

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 29 stycznia 2019 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
wybrane 29 stycznia 2019 przez Maxio
 
Najlepsza
Usuń średniki po else if i if
komentarz 29 stycznia 2019 przez Maxio Nowicjusz (170 p.)

Jeeej więc o to chodziło. Wielkie Dzięki za pomoc uff laughheart

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 675 wizyt
–2 głosów
3 odpowiedzi 475 wizyt
pytanie zadane 15 lipca 2018 w C i C++ przez Agrif Nowicjusz (140 p.)

93,743 zapytań

142,684 odpowiedzi

323,305 komentarzy

63,330 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...