• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Domena HTTP pomoc

Object Storage Arubacloud
0 głosów
626 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia 2019 w Sieci komputerowe, internet przez zerakot Obywatel (1,870 p.)

Witam,

Jak mogę zrobić, aby moja strona była online (w sensie, że każdy po wpisaniu adresu http://*nazwa strony* od razu przechodził na moją stronę)? Proszę, aby pisać w takim łatwym języku, abym zrozumiałwink. Wiem, że trzeba mieć hosting itp., ale może niech ktoś poda dobrą stronę do hostingu.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 29 stycznia 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
wybrane 29 stycznia 2019 przez zerakot
 
Najlepsza
Najpierw zacznij od użycia wyszukiwarki forum, bo tematów o to jaki hosting wybrać było bardzo dużo.

Sama ta "nazwa strony" to domena i jej potrzebujesz jeśli ma być ładny adres. Do tego musi być serwer, miejsce które będzie udostępniało stronę w sieci. Najczęściej sprowadza się to właśnie do wykupienia hostingu (lub innego rodzaju serwera) u jakiegoś usługodawcy.

Osobiście do domen polecam OVH, hostingu ostatnio żadnego z czystym sumieniem nie mogę polecić. Ogólnie każdy Ci poleci inny "dobry", jak to bywa ze wszystkim. Każdy ma inne doświadczenia, każdy czegoś innego potrzebuje, musisz coś sam wybrać.
komentarz 29 stycznia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

ostatnio żadnego z czystym sumieniem nie mogę polecić

mam to samo... kiedyś w ciemno bym polecał dwie firmy (pewnie wiesz o jakich mówię), ale ostatnio parę razy się na obu naciąłem...;/ tylko kurcze de facto za bardzo do rozwiązań komercyjnych nie mają konkurencji... no chyba ze jakieś wlasne serwerki itp. ale to już wiadomo, inna bajka...

1
komentarz 29 stycznia 2019 przez zerakot Obywatel (1,870 p.)

@Arkadiusz Waluk,
 Mam nadzieję, że źle trafiłem bo tam ceny są 200 zł/miesiąc...

Ja potrzebuję do małej skromnej stronki, a nie jakiejś wielkości Facebooka

komentarz 29 stycznia 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
@Tomek Sochacki

Domyślam się. Prawda jest taka, że też jakoś specjalnie na dwie pewne firmy spod marki jednego właściciela, z których korzystam, nie narzekam. Nie jest jakoś źle, pewnie wtedy bym szukał czegoś innego. Ale to nie jest dawny poziom, jakieś takie uczucie zawodu w głowie pozostaje.

Mam 2 VPSy jeśli to miałeś na myśli, ale autorowi pytania raczej o takowe nie chodzi. Z nich jestem zadowolony, szczególnie ze względu na stosunek cena-jakość ;)

@zerakot nie wiem gdzie trafiłeś, ale albo źle patrzysz (na coś, czego na pewno nie potrzebujesz) albo faktycznie w jakieś dziwne miejsce. 200 zł za rok to bym uwierzył.
komentarz 29 stycznia 2019 przez zerakot Obywatel (1,870 p.)
Uspokoił mnie pan tą informacją. Trafiłem na https://www.ovh.pl/. A pan jaką poleca(link)?
komentarz 29 stycznia 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Jeżeli zobaczyłeś tylko nagłówek na stronie głównej OVH to tam jest "serwer dedykowany" i 200 zł/miesiąc. Czyli cała maszyna, którą dostałbyś tylko dla siebie i w pełni do własnej administracji. Tego na pewno nie potrzebujesz, potrzebujesz hostingu współdzielonego. W ofercie OVH takie pakiety znajdziesz tu: https://www.ovh.pl/hosting/

Co do moich poleceń to tak jak napisałem:

Osobiście do domen polecam OVH, hostingu ostatnio żadnego z czystym sumieniem nie mogę polecić. Ogólnie każdy Ci poleci inny "dobry", jak to bywa ze wszystkim. Każdy ma inne doświadczenia, każdy czegoś innego potrzebuje, musisz coś sam wybrać.

Jeśli chcesz mogę to rozwinąć... Hostingu w OVH nie miałem, ale ich support jest wg mnie przeciętny, czasem trzeba naprawdę długo czekać na odpowiedź. Z domenami dają radę, jest tanio, stabilnie, duży wybór końcówek, nie mam problemów, stąd polecam domeny u nich. Swój hosting mam w Hekko i kiedyś było super, później przejęła ich jedna wielka firma - H88. Od tego czasu zrobiło się mniej super, podnieśli ceny, support też zwolnił. Nasze forum jest hostowane w linuxpl.com. Ta firma również została przejęta przez H88, a do nich podchodzę lekko sceptycznie przez opisane doświadczenie z Hekko. Jak też wspomniałem nie mogę jakoś bardzo narzekać na poziom ich usług, no nie jest źle. Ale to też nie jest to co było kiedyś, nie jest tak, abym polecał z czystym sumieniem, stąd tego nie zrobiłem. Zrobiła się po prostu taka trochę masówka. Na pewno szeroko omijaj firmy typu Nazwa czy Home, tam za pierwszy rok usługi zapłacisz grosze, a za każdy kolejny jakieś kosmiczne ceny.

komentarz 29 stycznia 2019 przez zerakot Obywatel (1,870 p.)
A tak z tych co pan zna to która najbardziej panu pasowała? Ja nie chcę jakiejś mega domeny, chcę jakąś przeciętną i łatwa w obsłudze.
komentarz 29 stycznia 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Domena nie za bardzo może być trudna w obsłudze. To tylko nazwa skierowana na dane IP/serwer. Jak już to bardziej serwer może być trudny, ale na hostingach współdzielonych to raczej wygląda tak, że wrzucasz pliki przez FTP i działa, wszystko skonfigurowane. Domena i serwer to dwie całkowicie niezależne rzeczy - tak dla jasności.

Do domen pasuje mi OVH jak już mówiłem, do hostingu no nie wiem... w obecnym Hekko nie jest źle, forum w linuxpl.com też sobie działa, więc teoretycznie na te dwa z którymi mam najwięcej styczności nie mogę specjalnie narzekać, ale też jakoś nie za bardzo jest za co chwalić i polecać. Musisz sam dokonać wyboru, przejrzyj sobie parametry, ceny, zobacz czym się różnią itd.
komentarz 29 stycznia 2019 przez zerakot Obywatel (1,870 p.)
Przejrzę ceny, ale jeśli pan mógł by mi podlinkować OVH i Hekko było by miło.

I rozumiem, że:

-domena to miejsce w internecie na moją stronę

-hosting to jak ktoś się opiekuje moją stroną?
komentarz 29 stycznia 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
A co tu linkować, łatwo znaleźć strony:

https://www.ovh.pl
https://www.hekko.pl

Źle rozumiesz. Domena to sama nazwa, adres internetowy, np.: pasja-informatyki.pl. Hosting to usługa, w której usługodawca udostępnia Ci swoje zasoby i możesz tam np. wrzucić swoją stronę. Hosting może działać bez domeny, najczęściej dostaniesz z nim jakąś tymczasową subdomenę w domenie usługodawcy, np. serwer12345.uslugodawca.pl. Ale to ani profesjonalne ani ładne, robiąc cokolwiek poważnego poza testami trzeba pomyśleć więc o swojej domenie.
komentarz 29 stycznia 2019 przez zerakot Obywatel (1,870 p.)
Przepraszam, że zadaję takie może "proste" pytania, ale chcę się jak najwięcej dowiedzieć w tym temacie. Na stronie OVH jest napisane, że odnowienie kosztuje 40ZŁ czyli, że po roku muszę za kolejny rok 40Zł zapłacić, czy jak już kiedyś miałem domenę to aby ją odnowić?
komentarz 29 stycznia 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Zależy to od końcówki, ale jeśli mowa o domenie .pl to jest to 40 z groszami + VAT, łącznie jak pamiętam 49,99 zł. To jest cena za każdy kolejny rok tej domeny oprócz pierwszego - za rejestrację i pierwszy rok jest inna cena, około 12 zł chyba w przypadku .pl. Oczywiście możesz z domeny zrezygnować bądź zarejestrować nową inną (albo po określonym czasie tą samą, ale wtedy ta nie będzie działała bądź istnieje ryzyko, że ktoś ją zarejestruje szybciej).
komentarz 29 stycznia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Musisz pilnować o roku aby zapłacić FV za domenę bo jak tego nie zrobisz to domena zostanie zwolniona i np. ktoś inny będzie mógł Ci ją zabrać wykupując na siebie.
komentarz 29 stycznia 2019 przez zerakot Obywatel (1,870 p.)
Znalazłem na OVH pakiet Hosting Perso, w którego opisie jest takie coś jak 1 domena

czyli z hostingiem dostaję "w pakiecie" od razu domenę?
komentarz 29 stycznia 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Bez przesady z tym pilnowaniem, rejestratorzy wysyłają przypomnienia, OVH robi to z 5 razy przynajmniej, już 2 miesiące przed końcem pierwszy raz. Zwolnienie też od razu nie następuje. Zależy od końcówki, ale w przypadku .pl przecież jeszcze przez 30 dni od wygaśnięcia jest zablokowana i tylko właściciel może ją odnowić płacąc nieco więcej ;) Co oczywiście nie znaczy, że nie trzeba na to zwracać uwagi, jak pewne rzeczy przegapisz mogą być problemy, ale raczej nie trzeba tu jakiejś nie wiadomo jakiej uwagi.

Co do tej darmowej domeny to tak, masz niżej wyjaśnione w * co dostaniesz:

Darmowa rejestracja domeny na pierwszy rok lub darmowy transfer domeny. Odnowienie w cenie wskazanej na stronie OVH w dniu odnawiania domeny. Dotyczy rozszerzeń: com, net, biz, info, org, name, fr, re, eu, be, es, it, de, at, co.uk, me.uk, org.uk, nl, us, ca, cz, ch, in, lt, dk, pm, so, se, yt, tf, wf, pt, pl, ovh, xyz. Nie dotyczy rozszerzeń, których transfer jest darmowy. 

Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że to wcale nie musi być super oferta. Jak przemnożysz tą cenę licząc za cały rok to może się okazać, że u innego usługodawcy zapłaciłbyś mniej kupując osobno hosting i w OVH tylko domenę. Strzelam teraz, może akurat to dobra oferta. Po prostu zwracam uwagę, aby nie nabierać się na proste sztuczki reklamowe w stylu "my damy rzeczy X, Y i Z za darmo", a za to możesz za podstawową usługę zapłacić więcej bądź inni mogą mieć coś podobnego w standardzie o niższej cenie. Trzeba po prostu uważnie sprawdzać i czytać oferty. 

komentarz 29 stycznia 2019 przez zerakot Obywatel (1,870 p.)

Dobrze, dziś sobie poporównuję i popatrzę na ceny. Jak znajdę najlepszą ofertę to poinformuję pana, bo może się panu też przyda. Jutro napiszę jaki wybrałem pakiet, a panu dam najlepszą odpowiedź i jeśli się da to jakoś odznaczę, żeby punkty byływink.

komentarz 29 stycznia 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Powodzenia.

PS nie musisz ciągle tego "pan", na forum wszyscy się traktują jak znajomi.

PS2 nie punkty są tu ważne, ale dziękuję. Bardziej liczy się wybranie najlepszej odpowiedzi pod tym względem, że inni widzą od razu iż to pytanie zostało rozwiązane i łatwo mogą znaleźć odpowiedź, która wg autora je rozwiązała (akurat tu jest tylko jedna).
komentarz 29 stycznia 2019 przez zerakot Obywatel (1,870 p.)
Mam 12 lat, więc trudno mi z dorosłymi być na "ty". Dodam też, że to moja pierwsza styczność z hostingiem i domenami, więc z tąd tyle pytań. Ogólnie programuję od dwóch lat i kocham to.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 256 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 412 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2016 w HTML i CSS przez Mi3cr4aft Nowicjusz (120 p.)
–5 głosów
1 odpowiedź 626 wizyt

92,542 zapytań

141,383 odpowiedzi

319,482 komentarzy

61,929 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...