• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Domena HTTP pomoc

0 głosów
105 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia w Sieci komputerowe, internet przez zerakot Obywatel (1,570 p.)

Witam,

Jak mogę zrobić, aby moja strona była online (w sensie, że każdy po wpisaniu adresu http://*nazwa strony* od razu przechodził na moją stronę)? Proszę, aby pisać w takim łatwym języku, abym zrozumiałwink. Wiem, że trzeba mieć hosting itp., ale może niech ktoś poda dobrą stronę do hostingu.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 29 stycznia przez Arkadiusz Waluk Ekspert (250,310 p.)
wybrane 29 stycznia przez zerakot
 
Najlepsza
Najpierw zacznij od użycia wyszukiwarki forum, bo tematów o to jaki hosting wybrać było bardzo dużo.

Sama ta "nazwa strony" to domena i jej potrzebujesz jeśli ma być ładny adres. Do tego musi być serwer, miejsce które będzie udostępniało stronę w sieci. Najczęściej sprowadza się to właśnie do wykupienia hostingu (lub innego rodzaju serwera) u jakiegoś usługodawcy.

Osobiście do domen polecam OVH, hostingu ostatnio żadnego z czystym sumieniem nie mogę polecić. Ogólnie każdy Ci poleci inny "dobry", jak to bywa ze wszystkim. Każdy ma inne doświadczenia, każdy czegoś innego potrzebuje, musisz coś sam wybrać.
komentarz 29 stycznia przez zerakot Obywatel (1,570 p.)
Znalazłem na OVH pakiet Hosting Perso, w którego opisie jest takie coś jak 1 domena

czyli z hostingiem dostaję "w pakiecie" od razu domenę?
komentarz 29 stycznia przez Arkadiusz Waluk Ekspert (250,310 p.)

Bez przesady z tym pilnowaniem, rejestratorzy wysyłają przypomnienia, OVH robi to z 5 razy przynajmniej, już 2 miesiące przed końcem pierwszy raz. Zwolnienie też od razu nie następuje. Zależy od końcówki, ale w przypadku .pl przecież jeszcze przez 30 dni od wygaśnięcia jest zablokowana i tylko właściciel może ją odnowić płacąc nieco więcej ;) Co oczywiście nie znaczy, że nie trzeba na to zwracać uwagi, jak pewne rzeczy przegapisz mogą być problemy, ale raczej nie trzeba tu jakiejś nie wiadomo jakiej uwagi.

Co do tej darmowej domeny to tak, masz niżej wyjaśnione w * co dostaniesz:

Darmowa rejestracja domeny na pierwszy rok lub darmowy transfer domeny. Odnowienie w cenie wskazanej na stronie OVH w dniu odnawiania domeny. Dotyczy rozszerzeń: com, net, biz, info, org, name, fr, re, eu, be, es, it, de, at, co.uk, me.uk, org.uk, nl, us, ca, cz, ch, in, lt, dk, pm, so, se, yt, tf, wf, pt, pl, ovh, xyz. Nie dotyczy rozszerzeń, których transfer jest darmowy. 

Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że to wcale nie musi być super oferta. Jak przemnożysz tą cenę licząc za cały rok to może się okazać, że u innego usługodawcy zapłaciłbyś mniej kupując osobno hosting i w OVH tylko domenę. Strzelam teraz, może akurat to dobra oferta. Po prostu zwracam uwagę, aby nie nabierać się na proste sztuczki reklamowe w stylu "my damy rzeczy X, Y i Z za darmo", a za to możesz za podstawową usługę zapłacić więcej bądź inni mogą mieć coś podobnego w standardzie o niższej cenie. Trzeba po prostu uważnie sprawdzać i czytać oferty. 

komentarz 29 stycznia przez zerakot Obywatel (1,570 p.)

Dobrze, dziś sobie poporównuję i popatrzę na ceny. Jak znajdę najlepszą ofertę to poinformuję pana, bo może się panu też przyda. Jutro napiszę jaki wybrałem pakiet, a panu dam najlepszą odpowiedź i jeśli się da to jakoś odznaczę, żeby punkty byływink.

komentarz 29 stycznia przez Arkadiusz Waluk Ekspert (250,310 p.)
Powodzenia.

PS nie musisz ciągle tego "pan", na forum wszyscy się traktują jak znajomi.

PS2 nie punkty są tu ważne, ale dziękuję. Bardziej liczy się wybranie najlepszej odpowiedzi pod tym względem, że inni widzą od razu iż to pytanie zostało rozwiązane i łatwo mogą znaleźć odpowiedź, która wg autora je rozwiązała (akurat tu jest tylko jedna).
komentarz 29 stycznia przez zerakot Obywatel (1,570 p.)
Mam 12 lat, więc trudno mi z dorosłymi być na "ty". Dodam też, że to moja pierwsza styczność z hostingiem i domenami, więc z tąd tyle pytań. Ogólnie programuję od dwóch lat i kocham to.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 42 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca w Sieci komputerowe, internet przez Macek Kolo Mądrala (5,400 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 82 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 45 wizyt
Porady nie od parady
Nie wiesz jak poprawnie zredagować pytanie lub pragniesz poznać którąś z funkcji forum? Odwiedź podstronę Pomoc (FAQ) dostępną w menu pod ikoną apteczki.FAQ

66,526 zapytań

113,290 odpowiedzi

239,931 komentarzy

46,657 pasjonatów

Przeglądających: 278
Pasjonatów: 9 Gości: 269

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...