• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Aplikacja inaczej wygląda w Android Studio, a inaczej na telefonie.

0 głosów
65 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia w Android, Swift, Symbian przez Paweł123 Nałogowiec (25,180 p.)

Witam, robię aplikacje w Android Studio i mam pewien problem, Tak apka prezentuje się w android studio 

a tak prezentuje się na telefonie 

Czy ktoś wie, dlaczego tak jest? 

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 29 stycznia przez KubenQPL Maniak (57,690 p.)
wybrane 29 stycznia przez Paweł123

Najlepsza
Zapewne ustawiasz kontrolki przez edytor. Nie wiem po co zrobili cos takiego ale gdy ustawiasz kontrolki w edytorze to dodaje parametry ktore zmieniają ustawienie w edytorze a nie w aplikacji. Generalnie lepiej z niego nie korzystać i wpisywać wszystko ręcznie w xml.
komentarz 29 stycznia przez Paweł123 Nałogowiec (25,180 p.)
No tak, dzieki.

To po co jest ten edytor?
komentarz 29 stycznia przez KubenQPL Maniak (57,690 p.)
Żeby wygodnie podpatrzeć, możesz zaznaczyć element i wyświetli ci jego atrybuty ale sam wygląd miżna też podpatrzeć w zakładce "preview" po prawej. Ja osobiście nie korzystam za czesto z edytora.
+1 głos
odpowiedź 29 stycznia przez JAKUBW Pasjonat (20,980 p.)

Przełącz się w tryb XML i usuń wszystkie atrybuty zaczynające się od tools:. Tools mają wpływ tylko w edytorze, przydatne gdy chcemy testować jak tekst się zachowuje itd. Osobiście nie korzystam z metody przeciągania i zrzucania przycisków i Tobie też nie polecam, jest trudniejsze, powstają takie problemy i nie ma się pełnej kontroli. Lepiej pisać w XML i mieć Preview po prawej.

komentarz 29 stycznia przez Paweł123 Nałogowiec (25,180 p.)
Ok, również znalazłem coś takiego na necie i rozwiązało problem

https://stackoverflow.com/questions/37817537/this-view-is-not-constrained

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 72 wizyt
pytanie zadane 6 grudnia 2018 w Java przez kvbq Obywatel (1,220 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 158 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 200 wizyt
pytanie zadane 18 lipca 2017 w Android, Swift, Symbian przez elaniq Początkujący (360 p.)
Porady nie od parady
Komentarze do pytań nie służą do odpowiadania, od tego jest wydzielona sekcja odpowiedzi. Funkcją komentarzy jest natomiast możliwość uzyskania dodatkowych informacji na temat samego posta.Komentarze

60,170 zapytań

105,836 odpowiedzi

219,759 komentarzy

32,397 pasjonatów

Przeglądających: 162
Pasjonatów: 1 Gości: 161

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...