• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wyjaśnienie kilku nieścisłości w kodzie

0 głosów
63 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia w HTML i CSS przez Deeright Początkujący (300 p.)
zmienione kategorie 29 stycznia przez Deeright
Hej, mam takie pytanie ale to już w kodzie. Musze chyba jeszcze raz od początku bo za szybko lecę i potem się myli ale wydaje mi się, że mam rację co do kodu :
- zawiera dużo niepotrzebności i jedna nieścisłość.

Opisane jest komentarzem w kodzie jeśli ktoś będzie chętny pomóc i wyjaśnić to bardzo dziękuję.
http://jsfiddle.net/gaw3cLp9/1/
1
komentarz 29 stycznia przez pablop76 Szeryf (97,850 p.)
Zmień kategorię na HTML i CSS szybciej dostaniesz odpowiedź

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 29 stycznia przez arces Pasjonat (17,700 p.)
1. Jak usuniesz .dropbtn z selektora, to nie będziesz miał background na czerwono po najechaniu na wysuwaną listę (tak, to powinna być zagnieżdżona lista, a nie jak masz teraz div i nie wiadomo co jeszcze).

2. Kwestia inline-block jest niepotrzebna dla li.dropdown z bardzo prostego powodu - dla li masz zdefiniowany float:left (tego już się nie powinno używać, a zastąpić to można choćby flexboxem).

4. Musi tam być "a", ponieważ w podanym przykładzie przez Ciebie kolor tła będzie nadawany innemu elementowi. Obecny selektor nadaje linkowi tło po najechaniu na ten element. W Twoim przypadku (podanym w komentarzu) tło będzie nadawane całe liście (w Twoim kodzie jest to div).

5. Sam sobie wyjaśniłeś pkt 4. praktycznie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 44 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2018 w Java przez ShockOfficial Początkujący (330 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 89 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 64 wizyt
pytanie zadane 10 czerwca 2017 w Systemy operacyjne, programy przez ania16177 Nowicjusz (120 p.)
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o poprawną pisownię i czytelne formatowanie tekstu.Kompozycja

66,513 zapytań

113,278 odpowiedzi

239,905 komentarzy

46,647 pasjonatów

Przeglądających: 226
Pasjonatów: 22 Gości: 204

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...