• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pomoc w złożeniu komputera (wideo/programowanie)

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
204 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia 2019 w Sprzęt komputerowy przez sapero Gaduła (4,100 p.)
Witam złożyłem taki zestaw:

https://www.morele.net/inventory/info/5ea3e60a/

Komputer będzie służył do programowania, renderowania wideo, tworzeniu animacji 3D w After Effect.

Czy będzie możliwe płynne odtwarzanie animacji 3d  w czasie rzeczywistym? Wiem że do programowania chyba komputer będzie ok, ale bardziej mi zależy na After Effect :)

Zasilacz wybrałem o większej mocy (możliwe że za rok dokupię druga kartę).

Czy ta buda będzie ok dla płyty głównej i karty graficznej?

Czy podzespoły są ok? co można wymienić?

Budżet 11.500

ps. Jaki polecicie monitor 24' do 2.000 ?
komentarz 30 stycznia 2019 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Jeśli zależy Ci na After Effect, rozsądnym będzie sprawdzenie jakie karty graficzne dobrze go wspierają (chyba że chcesz sam odkrywać nieznane innym problemy) i jakie zasoby systemu są niezbędne. Nie te "minimalne i rekomendowane" ale polecane na dedykowanych forach.

Jesteś pewien że SLI do czegokolwiek Ci się przyda w Adobe After Effect? (takie pytanie quasi retoryczne na które w Twoim interesie warto odpowiedzieć).

Zadaj sobie także pytanie czy RTX 2070 będzie dobrze obsługiwany w tym oprogramowaniu zanim ślepo podążysz za polecaną optymalizacją cenową typu "weź tańszy zasilacz to będzie cię stać na RTX".

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 29 stycznia 2019 przez Swiru Gaduła (3,780 p.)
komentarz 29 stycznia 2019 przez sapero Gaduła (4,100 p.)
Lepszy pod adobe od 1070 ti? Chcialem 1080 ti ale ceny skoczyły w góre i brak w magazynach ogólnie.

Tylko ta płyta główna obsłuży mi 2x 2070 SLI?
0 głosów
odpowiedź 30 stycznia 2019 przez sapero Gaduła (4,100 p.)
wiem że RTX to nowe karty i jeszcze nie są dobrze przetestowane, jednak jaką płytę polecacie pod żebym mógł wykorzystać SLI w przyszłości?
0 głosów
odpowiedź 30 stycznia 2019 przez amb00 Bywalec (2,000 p.)
Może lepiej coś złożyć w oparciu o platformę od AMD? Już za mniej niż 2 tyś. zł możesz kupić 12-rdzeniowego Threadrippera pierwszej generacji: https://www.morele.net/procesor-amd-ryzen-threadripper-1920x-3-5ghz-38m-yd192xa8aewof-977897/ którego potem będziesz mógł wymienić na coś bardzo mocnego. AMD w tym roku ma wprowadzić nową generację CPU w 7 nm, no i zapewnia długie wsparcie dla podstawki AM/TR4, więc to bardziej przyszłościowa platforma. Według mnie lepiej też kupić jeden bardzo mocny SSD o pojemności np. 1 TB oraz jeden tradycyjny dysk HDD. Mam wątpliwości czy używanie 4 dysków na raz będzie wygodne.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 94 wizyt
pytanie zadane 10 października 2022 w Sprzęt komputerowy przez hmmm2929 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 215 wizyt
pytanie zadane 6 marca 2023 w Sprzęt komputerowy przez michalskinwo Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 309 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...