• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przenoszenie html do wordpressa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
184 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2019 w Systemy CMS przez Majki Obywatel (1,410 p.)

Witam,

Czy zna ktoś jakiś dobry i aktualny kurs dotyczący przenoszenia Stron do Wordpressa? Obejrzałem już dwa kursy i jeszcze bym chciał jakiś zobaczyć.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 28 stycznia 2019 przez lapa19904 Stary wyjadacz (11,560 p.)
Od pół roku zabieram się za zrobienia takiego kursu, muszę w końcu zainwestować w mikrofon i nagrać ten kurs. Mam już zarys, mam też nagraną instalację xampp-a, wp, utworzenia bazy itp. ale na słabym mikrofonie więc do poprawy ;)

Dobrze że zgłaszasz zapotrzebowanie, motywujesz mnie tym żebym się za to zabrał konkretnie.

Pewnie ogarniesz to dobrze zanim skończę robić kurs ale pamiętaj że jak będziesz już przenosił i natrafisz na problem to pytaj, postaram się pomóc ;)

 

Na przyszłość mój kurs będzie o wiele bardziej rozbudowanyniż ten który podlinkowałeś.

Planuję poruszyć tematykę:

- dodawania plików css i js-a przez skrypt,

- WP_Query

- custom post type

- ACF

- zmiany języka wraz z dodawaniem tłumaczeń

- itp.

Przepraszam za zbędny post w którym nie udzielam odpowiedzi i za wypisanie tego co planuje na przyszłość ale wierze że zmotywuję mnie to do działania ;)
komentarz 28 stycznia 2019 przez Majki Obywatel (1,410 p.)
Super, możesz dać linka do kanału.
1
komentarz 28 stycznia 2019 przez lapa19904 Stary wyjadacz (11,560 p.)
Jeszcze go nie utworzyłem, daj mi kilka dni ;)
0 głosów
odpowiedź 28 stycznia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
W jakim sensie "przenoszenia"? Najlepiej na początek poczytaj sobie dokumentację WP API bo to podstawa do tworzenia szablonów na WP i potem po prostu możesz poprzenosić sobie html do templatek WP'owych i odpowiednio wypełnić je danymi z API WP.
1
komentarz 28 stycznia 2019 przez arces Pasjonat (17,700 p.)
Można też iść standardową drogą i nie korzystać z WP API, a po prostu pisać w PHP :) Wtedy przyda się Codex WP.
komentarz 28 stycznia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
o widzisz, to jestem nie na czasie :)
komentarz 29 stycznia 2019 przez arces Pasjonat (17,700 p.)
Pewnie, że WP API to coś bardziej nowoczesnego, ale jest też standardowa droga, o której wspomniałem i chyba nadal duża część programistów tworzy motywy na WP w ten sposób.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 402 wizyt
pytanie zadane 17 października 2019 w HTML i CSS przez YakumoPL Obywatel (1,970 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 145 wizyt
pytanie zadane 18 czerwca 2016 w Systemy CMS przez Bartosz Początkujący (310 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 234 wizyt
pytanie zadane 27 lipca 2015 w Systemy CMS przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,620 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...