• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pomoc w PHP/HTML

Object Storage Arubacloud
0 głosów
199 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2019 w PHP przez zerakot Obywatel (1,870 p.)

Witam,

Mam pytanie: Czy da się za pomocą PHP zmienić zawartość diva? Może być po przeładowaniu strony. Mam jeszcze prośbę - jeśli ktoś zaproponuje bibliotekę AJAX czy jakąś inną to niech wytłumaczy działanie skryptu z biblioteką, ponieważ ja się chcę jak najwięcej nauczyć  :)

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.laugh

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 28 stycznia 2019 przez lapa19904 Stary wyjadacz (11,560 p.)
Tak można, w zawartości div-a umieścić na przykład zmienne które będą zmieniać swoją "wartość" po konkretnych działaniach na stronie. Jakiś czas temu zrobiłem witrynę na której umieściłem inputy w które wpisuję się numer koloru RGB, aby przerobić to na hex-a i wyświetlić poniżej. Nic specjalnego, napisane w chwilę. Działą z przeładowaniem strony i  pomaga mi w codziennej pracy ;)
komentarz 28 stycznia 2019 przez zerakot Obywatel (1,870 p.)
Dziękuję za odpowiedź.

 

A czy da się za pomocą PHP zmienić zmienną w innym pliku niż jest kod?
komentarz 28 stycznia 2019 przez lapa19904 Stary wyjadacz (11,560 p.)
Nie wiem co do końca rozumiesz przez zmianę wartości zmiennej w innym pliku niż jest kod.

Możesz zmieniać wartości zmiennych w ramach sesji, w celu obliczeń czy wyświetlenia jednak kod w plikach zapisanych na serwerze nie będzie zmieniony po takiej zmianie.

Jeżeli zależy Ci na zmianach trwałych to możesz spisać skrypt który będzie nadpisywał/zmieniał rekord w bazie danych i wyświetlał zawsze aktualny.

Co dokładnie chcesz zrobić?
komentarz 28 stycznia 2019 przez zerakot Obywatel (1,870 p.)
Już dostałem odpowiedź, dziękuję za poświęcony czas.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 169 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2016 w HTML i CSS przez AjSiak Początkujący (250 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,819 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 527 wizyt
pytanie zadane 25 lutego 2020 w PHP przez Programator6909 Użytkownik (780 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...