• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wyśledzenie/oszustwo internetowe

Object Storage Arubacloud
0 głosów
358 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2019 w Bezpieczeństwo, hacking przez macber89 Nowicjusz (120 p.)
Witam, potrzebna pilna pomoc w wysledzeniu kogoś w internecie. Ktoś dopuścił się oszustwa i chce go namierzyć. Proszę o kontakt jeśli ktoś jest w stanie mi pomóc.

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 28 stycznia 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Idź na policję. Są w stanie Ci pomóc poprzez uzyskanie IP (ewentualnie innych danych jeśli będą mieli) tej osoby od administratora serwisu w którym doszły do oszustwa, ustalenie jego danych u operatora i dalsze ściganie. Oczywiście istnieje ryzyko, że ta osoba użyła jakiegoś proxy czy VPN, wtedy szanse namierzenia znacznie maleją.
komentarz 28 stycznia 2019 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Taaaaaaaaa Polska Policja, pewnie trafisz na kogoś kto nie ograrnia internetu, albo powiedzą, że zbyt mała szkodowość.
komentarz 28 stycznia 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Noo, wiem co mówią, sam styczności nie miałem, więc się nie wypowiem. Jednak prawda jest taka, że sam raczej nic z tym nie zrobi. Nie uzyska nawet IP tej osoby, a jakby skądś uzyskał to nie dowie się, kto kryje się pod tym adresem. Niżej wyjaśniono, że chodzi o Facebooka, nie sądzę, aby ten wydawał IP swoich użytkowników na przypadkowe prośby.
0 głosów
odpowiedź 28 stycznia 2019 przez Wiciorny Ekspert (269,590 p.)
Samodzielnie namierzając, śledząć popełnisz przestępstwo/wykroczenie :D więc ... nawet wtedy nie wygrasz sprawy, ba możesz za to ponieść gorszą kare.

Tylko pójście na policje, zgłoszenie.
1
komentarz 28 stycznia 2019 przez macber89 Nowicjusz (120 p.)
Czytałem że lepszą opcją jest zgłoszenie do prokuratury od razu i dołączenie wszystkiego co stwierdzi że jestem poszkodowany. Ta osoba lub osoby, które z nią współpracują są ciągle aktywne na fb i wrzucają oferty kupna różnych biletów itp. No i druga rzecz że dostałem skan prawdopodobnie fałszywego dowodu.
komentarz 28 stycznia 2019 przez Benek Szeryf (90,870 p.)
Nie jestem pewien, ale powinno być coś takiego, jak zgłoszenie profilu na tym portalu, jeśli dochodzi do łamania regulaminu.
komentarz 28 stycznia 2019 przez Dev Ox29A Dyskutant (8,400 p.)

Tylko i wyłącznie prokuratura. Adam H. o tym gadał.

https://youtu.be/EPIIILlIYXE?t=4292

0 głosów
odpowiedź 28 stycznia 2019 przez MałyAleWariat Bywalec (2,830 p.)
Jak chcesz odpowiedzi od specjalisty to napisz do majstrów z www.niebezpiecznik.pl

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 295 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 306 wizyt
pytanie zadane 12 lutego 2019 w C# przez gameone Nowicjusz (230 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 205 wizyt

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,479 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...