• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tworzenie interfejsu dla aplikacji

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
330 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2019 w C# przez Shimeo7 Obywatel (1,910 p.)
Cześć planuję zrobić sobie w ramach ćwiczeń aplikację coś na kształt total commandera (chodzi o interfejs), pracuję w Visual Studio 2017. Moje pytanie brzmi, czego muszę użyć aby takie coś zrobić, chodzi mi tutaj głównie o to w jaki sposób wyświetlić zawartość wybranego folderu?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 29 stycznia 2019 przez MikDal Mądrala (5,660 p.)
edycja 29 stycznia 2019 przez MikDal
 
Najlepsza

Tak jak pisze dokumentacja, aby dostać listę plików z danego katalogu należy użyć polecenia:

var files = System.IO.Directory.EnumerateFiles(@"C:\moja\sciezka\do\katalogu");

Przykładowe użycie zaczerpnięte z tej samej dokumentacji:

using System;
using System.IO;

namespace ConsoleApplication
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            string sourceDirectory = @"C:\current";
            string archiveDirectory = @"C:\archive";

            try
            {
                var txtFiles = Directory.EnumerateFiles(sourceDirectory, "*.txt");

                foreach (string currentFile in txtFiles)
                {
                    string fileName = currentFile.Substring(sourceDirectory.Length + 1);
                    Directory.Move(currentFile, Path.Combine(archiveDirectory, fileName));
                }
            }
            catch (Exception e)
            {
                Console.WriteLine(e.Message);
            }
        }
    }
}

Powyższy przykład robi następujące czynności:

  1. Wyszukuje wszystkie pliki z rozszerzeniem .txt w katalogu sourceDirectory,
  2. Przenosi po kolei pliki do katalogu archiveDirectory.

Jak wyświetlić zawartość danego folderu? Najlepiej będzie pewno użyć np. ListView, bądź DataGrid jeśli korzystasz z np. WPF.

komentarz 1 lutego 2019 przez Shimeo7 Obywatel (1,910 p.)
A, jeżeli chciałbym zrobić zrobić dwa ListView w Form1 obok siebie, które wskazuje dwie różne ścieżki np. C/User/Program i D/User/Program to czy istnieje możliwość, że np. wskażę plik z C/User/Program i przeniosę go do D/User?Program?

Pytanie drugie, czy jest jakaś kontrolka, która potrafi wskazać aktualną ścieżkę folderu? (chodzi mi np. o Ten Komputer / Dysk D / Programowanie / Aplikacja1
komentarz 1 lutego 2019 przez MikDal Mądrala (5,660 p.)
Lepiej będzie jak zadasz osobne pytanie na forum.

Z tego co rozumiem, chcesz stworzyć funkcjonalność polegającą na przenoszeniu elementów z jednego miejsca systemu plików do drugiego? Tak istnieje – nawet w przykładzie przytoczonym przeze mnie masz napisane jak przenosić pliki między katalogami.
komentarz 1 lutego 2019 przez Shimeo7 Obywatel (1,910 p.)
Tak, tak widzę. A ten kod w jaki sposób połączyć z tym listView? Z góry przepraszam, pewnie pytanie banalne, ale nigdy nie współpracowałem z dokumentacją.
komentarz 1 lutego 2019 przez MikDal Mądrala (5,660 p.)

To trzeba będzie zacząć :). Nie wiem w jakiej technologii pracujesz z GUI (WPF czy WinForms – jak w tym drugim to za dużo nie pomogę). Polecam najpierw zapoznać się chociaż z podstawami łatwo dostępnymi w Internecie. Przerób, na przykład, ten kurs dotyczący WPF http://www.altcontroldelete.pl/artykuly/wpf-tutorial-bindowanie/ (tutaj wskazałem środkową lekcję, która nie koniecznie będzie najprostrza na początek). Jeśli chcesz otrzymać odpowiedź na pytanie, to lepiej załóż nowy wątek na forum – ale najlepiej będzie jak jeszcze wcześniej przerobisz przytoczony wcześniej tutorial.

+1 głos
odpowiedź 28 stycznia 2019 przez piotrsz109 Stary wyjadacz (13,730 p.)

Jeśli chodzi o dynamiczne tworzenie UI to np.:  ListView z napisanym DataTemplate.

Odnośnie API, to aby wyświetlić wszystkie pliki i foldery z danej ścieżki to polecam użyć: Directory

Pozdrawiam

0 głosów
odpowiedź 28 stycznia 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)

Polecam Google

komentarz 28 stycznia 2019 przez Shimeo7 Obywatel (1,910 p.)
szukałem :/
komentarz 28 stycznia 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Pierwszy link bo wyszukiwaniu. Poświęć na research przynajmniej pół godziny, zanim zadasz pytanie na forum...
komentarz 28 stycznia 2019 przez Shimeo7 Obywatel (1,910 p.)
szukałem wcześniej i jeszcze raz, nie znalazłem. Pomożesz?
komentarz 29 stycznia 2019 przez MikDal Mądrala (5,660 p.)

@Secrus -1 za sam link – w przyszłości może być nieaktualny i odpowiedź będzie bezużyteczna.

komentarz 29 stycznia 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
W ten sposób to możesz zrobić downvote na każdym temacie na forum... A moja odpowiedź miała zachęcić do samodzielnego poszukania... w .NET nie piszę, a po 2 min szukania można było znaleźć odpowiedź...
komentarz 29 stycznia 2019 przez MikDal Mądrala (5,660 p.)
Nie, nie na każdym bo wiele osób daje nie tylko linki ale także i tekst odpowiadający na pytanie. Dodatkowo link który podałeś prowadzi tylko do anglojęzycznych odpowiedzi – skąd założenie, że autor posługuje się na tyle płynnie angielskim aby wyciągnąć coś z tych materiałów?
komentarz 29 stycznia 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Większość materiałów na temat programowania, przeważająca większość, jest po angielsku. Jeśli nie zna angielskiego, translatory w internecie dadzą radę. Zakładam, że skoro ktoś się zagłębia w programowanie, to musi być przygotowany na starcie z angielskim.
Odnosząc się jeszcze do 'tekstu odpowiadajacego na pytanie'. W tym przypadku nie było żadnej zagadki, ani problemu do rozwiązania, wystarczyło poszukać, spędzić 2 min z googlem.

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 539 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 3,092 wizyt
pytanie zadane 20 września 2017 w Java przez Dethavel Początkujący (280 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 368 wizyt
pytanie zadane 24 sierpnia 2020 w C# przez assassin Gaduła (3,260 p.)

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...