• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[Vue] ładowanie skryptu do załadowaniu komponentu

0 głosów
55 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia w JavaScript, jQuery, AJAX przez Bakr Mądrala (6,650 p.)
Jak w Vue załadować skrypt po załadowaniu (wyrenderowaniu) komponentu?

Wiem, że są hooki cyklu życia, jednak nie jestem przekonany czy ładowaniu new Vue do każdego kolejnego skryptu jest dobrą praktyką...

Btw. skrypt będzie odpowiedzialny za wygląd aplikacji, a nie za jej działania (np. fixed sidebar, itd).

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 27 stycznia przez Milesq Stary wyjadacz (14,200 p.)
jeśli obiekt komponentu ma metodę mounted, zostanie ona odpalona właśnie po załadowaniu (osadzeniu) komponentu.
komentarz 27 stycznia przez Bakr Mądrala (6,650 p.)
Ok. A jeśli ten skrypt jest w innym pliku (core.js, który importuje właściwe pliki)?
komentarz 27 stycznia przez Milesq Stary wyjadacz (14,200 p.)
Możesz podać przykład? Nie za bardzo rozumiem co masz na myśli.

Każdy komponent ma swoją metodę mounted
komentarz 27 stycznia przez Bakr Mądrala (6,650 p.)

App.js

import Vue from 'vue'
import App from './App.vue'
import router from './router'
import * as Core from './js/classes/_core.js'  - import skryptów

Vue.config.productionTip = false

new Vue({
  router,
  render: h => h(App),
  mounted() {
    new Core(); - wywołanie klasy

}
}).$mount('#app')

plik core.js

/* global Header CommentsSlider LatestContent PostsSlider ProfileHeader TabsSlider Widgets ScrollTo */
import Header from './site/Header.js';

class Core {

constructor() {

new Header()

}

}

new Core()

w core importowane są skrypty, które odpowiadają np. za "przylepianie" sidebara do krawędzi okna, albo inne front-endowe bajery. Nie wiem czy mieszenie tego z logiką aplikacji jest uzasadnione

komentarz 27 stycznia przez ShiroUmizake Nałogowiec (44,360 p.)
Właściwie dlaczego nie zimportujesz do najwyżego komponentu (tam gdzie są wszystkie) i najwyżej będziesz propagował, inna opcja to przez Vuex zażądać corem, pamiętaj to że tam jest tylko js to nie znaczy, że DOM-a nie widzi :).

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 105 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2018 w JavaScript, jQuery, AJAX przez mi-20 Stary wyjadacz (10,220 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 67 wizyt
pytanie zadane 23 października 2018 w JavaScript, jQuery, AJAX przez Bakr Mądrala (6,650 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 31 wizyt
pytanie zadane 18 lutego w JavaScript, jQuery, AJAX przez mi-20 Stary wyjadacz (10,220 p.)
Porady nie od parady
Nie wiesz jak poprawnie zredagować pytanie lub pragniesz poznać którąś z funkcji forum? Odwiedź podstronę Pomoc (FAQ) dostępną w menu pod ikoną apteczki.FAQ

63,304 zapytań

109,563 odpowiedzi

228,872 komentarzy

43,895 pasjonatów

Przeglądających: 178
Pasjonatów: 9 Gości: 169

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...