• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wasze początki z kodem

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
267 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia 2019 w Offtop przez Mavannkas Bywalec (2,290 p.)
edycja 27 stycznia 2019 przez Mavannkas
Hej, jestem dość młody (2 klasa technikum) i od dawna chce związać swoje życie zawodowe z programowaniem głównie dlatego, że to wszystko strasznie mnie interesuje i kocham uczucie gdy rozwiąże jakiś (moim zdaniem) złożony problem...

Chciałbym już powoli uczyć się tego co przyda się w zawodzie i mimo że już w jakimś tam stopniu opanowalem c++ to powoli zaczynam mieć wrażenie, że nie tędy droga. Ale ilość dostępnych technologii, języków technik mnie trochę przytłacza :/.

I to sprawa do was. Jak u was wyglądały początki? Co mieliście w głowie jak długo uwazaliscie, że w sumie nic nie umiecie  i co byście powiedzieli sobie z tamtych czasów?

Pytam ponieważ chcę znaleźć kolejny punkt zaczepienia jak się rozwijać ponieważ bardzo chce :) ale jak widzę oferty pracy to mi zawału dostaje .

PS. Zapomniałem dodać, że strasznie intryguje mnie tematyka sztucznej inteligencji, algorytmów genetycznych itd. Ale nie wiem jak to ugryźć.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 27 stycznia 2019 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)
edycja 27 stycznia 2019 przez m4sk1n
W wieku 10 lat oglądałem jakieś poradniki na YT typu „how to make web browser in visual basic” I przepisywałem z nich kod, myśląc że zostanę kiedyś programistą XD

Potem parę lat nic i jakoś dwa-trzy lata temu zacząłem uczyć się C++. Skończyło się tak że w sumie nieźle ogarniam składnię i wszystkie możliwości tego języka, ale raczej nie jestem w stanie napisać w nim niczego praktycznego… W międzyczasie zabrałem się za trochę technologii których ogarnąłem podstawy, ale szybko zabierałem się za coś innego (choć niedługo pewnie wrócę do nauki Rusta) W październiku 2018 zacząłem na poważnie uczyć się JavaScripta i webowych technologii (full-stack) i tutaj nieźle mi to chyba idzie, pewnie to głównie kwestia lepszych materiałów do nauki… Szkoda że jako 10-latek nie trafiłem na dobre materiały do nauki XD

Jeżeli interesuje Cię sztuczna inteligencja i algorytmy genetyczne to zostaw to C++ i skup się na Pythonie (ęzyk to tylko narzędzie, ale w tym przypadku ważny jest ekosystem danego języka).
0 głosów
odpowiedź 27 stycznia 2019 przez Sebastian Plichta Obywatel (1,200 p.)
moje początki zaczęły się jak miałem 6 lat ale w wieku 5 lat mnie to już interesowało. w wieku 5 lat dostałem swój pierwszy komputer moja mam była zdziwiona że umiem go obsługiwać a co najważniejsze czytać i pisać chyba przez to że pisałem na komputerze mam brzydkie pismo ale do rzeczy w wieku 6 lat zacząłem z C i chyba w wieku 6,5 lat miałem już naprawdę dużą wiedzę nie umiałem robić w nim gier 3D i 2D bo nie było żadnych poradników na yt.

w wieku 7 lat uczyłem się Javy, Pythona, Html, Css z Javy nic nie zapamiętałem z Pythonem mam problem jeszcze z biblioteką tkinter a Html i Css znam nawet dobrze wszystkie moje projekty pokazywałem mamie i tacie ale nigdy żadnego nie opublikowałem

obecnie mam 10 lat a za parę dni 11 lat

a na początek polecam Pythona łatwy język i nadaje się idealnie do sztucznej inteligenci

Podobne pytania

+3 głosów
4 odpowiedzi 609 wizyt
pytanie zadane 6 września 2018 w Offtop przez coderCpp93 Gaduła (4,200 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 310 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Leonardo Użytkownik (770 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 211 wizyt
pytanie zadane 22 września 2020 w Inne języki przez Filip.D Początkujący (280 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...