• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wasze początki z kodem

+2 głosów
81 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia w Offtop przez Mavannkas Użytkownik (980 p.)
edycja 27 stycznia przez Mavannkas
Hej, jestem dość młody (2 klasa technikum) i od dawna chce związać swoje życie zawodowe z programowaniem głównie dlatego, że to wszystko strasznie mnie interesuje i kocham uczucie gdy rozwiąże jakiś (moim zdaniem) złożony problem...

Chciałbym już powoli uczyć się tego co przyda się w zawodzie i mimo że już w jakimś tam stopniu opanowalem c++ to powoli zaczynam mieć wrażenie, że nie tędy droga. Ale ilość dostępnych technologii, języków technik mnie trochę przytłacza :/.

I to sprawa do was. Jak u was wyglądały początki? Co mieliście w głowie jak długo uwazaliscie, że w sumie nic nie umiecie  i co byście powiedzieli sobie z tamtych czasów?

Pytam ponieważ chcę znaleźć kolejny punkt zaczepienia jak się rozwijać ponieważ bardzo chce :) ale jak widzę oferty pracy to mi zawału dostaje .

PS. Zapomniałem dodać, że strasznie intryguje mnie tematyka sztucznej inteligencji, algorytmów genetycznych itd. Ale nie wiem jak to ugryźć.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 27 stycznia przez m4sk1n Pasjonat (15,840 p.)
edycja 27 stycznia przez m4sk1n
W wieku 10 lat oglądałem jakieś poradniki na YT typu „how to make web browser in visual basic” I przepisywałem z nich kod, myśląc że zostanę kiedyś programistą XD

Potem parę lat nic i jakoś dwa-trzy lata temu zacząłem uczyć się C++. Skończyło się tak że w sumie nieźle ogarniam składnię i wszystkie możliwości tego języka, ale raczej nie jestem w stanie napisać w nim niczego praktycznego… W międzyczasie zabrałem się za trochę technologii których ogarnąłem podstawy, ale szybko zabierałem się za coś innego (choć niedługo pewnie wrócę do nauki Rusta) W październiku 2018 zacząłem na poważnie uczyć się JavaScripta i webowych technologii (full-stack) i tutaj nieźle mi to chyba idzie, pewnie to głównie kwestia lepszych materiałów do nauki… Szkoda że jako 10-latek nie trafiłem na dobre materiały do nauki XD

Jeżeli interesuje Cię sztuczna inteligencja i algorytmy genetyczne to zostaw to C++ i skup się na Pythonie (ęzyk to tylko narzędzie, ale w tym przypadku ważny jest ekosystem danego języka).
0 głosów
odpowiedź 27 stycznia przez Sebastian Plichta Obywatel (1,190 p.)
moje początki zaczęły się jak miałem 6 lat ale w wieku 5 lat mnie to już interesowało. w wieku 5 lat dostałem swój pierwszy komputer moja mam była zdziwiona że umiem go obsługiwać a co najważniejsze czytać i pisać chyba przez to że pisałem na komputerze mam brzydkie pismo ale do rzeczy w wieku 6 lat zacząłem z C i chyba w wieku 6,5 lat miałem już naprawdę dużą wiedzę nie umiałem robić w nim gier 3D i 2D bo nie było żadnych poradników na yt.

w wieku 7 lat uczyłem się Javy, Pythona, Html, Css z Javy nic nie zapamiętałem z Pythonem mam problem jeszcze z biblioteką tkinter a Html i Css znam nawet dobrze wszystkie moje projekty pokazywałem mamie i tacie ale nigdy żadnego nie opublikowałem

obecnie mam 10 lat a za parę dni 11 lat

a na początek polecam Pythona łatwy język i nadaje się idealnie do sztucznej inteligenci

Podobne pytania

+3 głosów
4 odpowiedzi 294 wizyt
pytanie zadane 6 września 2018 w Offtop przez coderCpp93 Gaduła (3,580 p.)
+3 głosów
7 odpowiedzi 631 wizyt
pytanie zadane 10 lipca 2016 w Inne języki przez Hubsonek Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 83 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia 2018 w Grafika i multimedia przez Michał Romańczyk Początkujący (360 p.)
Porady nie od parady
Pytania na temat serwisu SPOJ należy zadawać z odpowiednią kategorią dotyczącą tej strony.SPOJ

62,306 zapytań

108,432 odpowiedzi

226,358 komentarzy

35,042 pasjonatów

Przeglądających: 203
Pasjonatów: 4 Gości: 199

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...