• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Aplikacje tracą internet co równe ok. poł godziny.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
722 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2019 w Sieci komputerowe, internet przez eryqqk Nowicjusz (120 p.)
Witam. Mam problem ogólny z aplikacjami, otóż grając sobie w jakąś grę cs'a czy też inną, bądź siedząc na teamspeaku, co około pół godziny (ten czas sie zmienia może o pare sekund, nigdy nie ma np. ze co godzine czy co 10 minut, co około pół godziny) wywala mi internet z tych aplikacji, a internet ogólnie nadal jest, nie rozłącza się, ani nic. Gdy mnie wywali i szybko sprawdze czy mam go na przeglądarce to on jest, a do aplikacji mogę z powrotem wejść po kilku sekundach. Z początku myślalem, ze to wina dostawcy, nawet wezwałem techników, ale oni również potwierdzili, ze to wszystko wina ze strony mojego komputera, a oni sami nie mogą robić nic z moim komputerem. Posiadam światłowód (od routera mam kabel do komputera) stało się to wtedy, gdy zmieniłem internet (dostawce), pierwsze 2 dni wszystko było okej, ale później własnie zaczęło się to wywalanie aplikacji, a na starym internecie wszystko było okej tylko go zmienilem ze względu na to, ze był za wolny. Również z niektórych serwerów ts'a mnie nie wywala w ogole, ale z aplikacji już tak. Czy jest ktoś w stanie mi pomóć? Dodam, ze robilem przywracanie systemu. Zwracam się na tej stronie, bo naprawdę nie wiem gdzie taki problem mógłbym zgłosić.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 26 stycznia 2019 przez Byczek_ Bywalec (2,570 p.)
Myślę, że to wina dostawcy.
komentarz 26 stycznia 2019 przez eryqqk Nowicjusz (120 p.)
Niestety, ale nie.. Też z początku tak myślalem, technicy przyjechali, wszystko sprawdzili i z ich strony jest wszystko dobrze.
komentarz 26 stycznia 2019 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)
To może znaczyć, że technicy sobie nie poradzili, niekoniecznie że to nie wina dostawcy…
komentarz 26 stycznia 2019 przez eryqqk Nowicjusz (120 p.)
Ale tu chodzi o to, ze oni przyjechali i sprawdzili czy jest wina z ich strony, internet jest nieprzerywany, połączenie jest ciągle, lecz po prostu co te 30 min wywala mi aplikacje tak jakby wlasnie stracila ten internet dosłownie na 2 sekundy.
0 głosów
odpowiedź 26 stycznia 2019 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Karta Sieciowa. Spróbuj pożyczyć od kogoś i spróbować.

Może jakiś antywirus wariuje?
komentarz 26 stycznia 2019 przez eryqqk Nowicjusz (120 p.)
karta sieciowa jest dobra, tez mam takie wrazenie, ze gdzies antywirus cos wariuje, kolega tez jak zapytalem powiedział, ze firewall moze blokowac, ale nie mam pojecia jak to sprawdzic..
komentarz 26 stycznia 2019 przez Byczek_ Bywalec (2,570 p.)
A jakiego masz antywirusa?
komentarz 26 stycznia 2019 przez eryqqk Nowicjusz (120 p.)
Głównie to mam avasta, ale tez arcabit internet security posiadam.
komentarz 27 stycznia 2019 przez Byczek_ Bywalec (2,570 p.)
Ale po co Ci dwa antywirusy?
0 głosów
odpowiedź 27 stycznia 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Nie wiem czy dobrze kombinuje ale ja bym stawiał na jakieś cookies albo klucze sesyjne które są zazwyczaj ustawione na właśnie ok pół godziny a później rozłącza i musisz prosić o nowy klucz sesyjny(tak jest na stronach bankowych i rządowych). Spróbuj wyczyścić przeglądarkę i może te aplikacje też jakoś da się 'wyczyścić'.

Lub jak MsMaciek123 pisał o karcie sieciowej bo ona chyba też coś takiego wymaga jak dzierżawa adresów dynamicznych (ale to raczej na dłuższy okres chyba 2 dni to nie) po której musi odnowić. Spróbować z inną kartą nie zaszkodzi.

Nie wiem czy coś pogrzebanie w logach by nie dało.
komentarz 28 stycznia 2019 przez eryqqk Nowicjusz (120 p.)
PolYGlok czyszczę komputer regularnie programem CCleaner, więc nie wydaje mi sie zeby to bylo cos w tym. Wiesz może gdzie te klucze sesyjne da się zmienić? Też jakiś czas temu jedna osoba mi powiedziała coś o "sesjach", ale jestem w tym zielony.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 218 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2022 w JavaScript przez Renzov Obywatel (1,220 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 4,685 wizyt
pytanie zadane 21 lutego 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
–1 głos
2 odpowiedzi 232 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Weras Nowicjusz (120 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...