• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Po wymianie klawiatury w laptopie ekran nie świeci

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
177 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2019 w Sprzęt komputerowy przez halotelefonek Bywalec (2,410 p.)
Witam, wymieniłem procesor w laptopie i zainstalowałem windowsa i wszystko chodziło.

Potem zmieniłem klawiaturę włożyłem nową baterię i ekran się nie włącza, a nawet nie słychać dźwięku windowsa tak że prawdopodobnie się nie ładuje system.

Przycisk załączania świeci a po przytrzymaniu go 5 sekund gaśnie i to by było tyle z reakcji. Czasem wentylator też zacznie mocniej wiać.

Podpiąłem monitor do wyjścia z laptopa dsub i też się nie włącza.

Podpiąłem również starą klawiaturę z wyłamanym przyciskiem na której wcześniej chodził i też nie pomogło, tak że to chyba nie wina klawiatury.

Mi już skończyły się pomysły co to może być. Może ktoś z Was miał podobne objawy.

Z góry dzięki za pomoc

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 26 stycznia 2019 przez ArkTop Początkujący (290 p.)
Czy na pewno wszystko jest dobrze podłączone? Nawet taśma od matrycy, dysk?

Ewentualnie sprawdziłbym czy laptop nie ma jakiejś plamki na płycie głównej - czy biały pyłek się nie osadził, jeśli tak użyj alkoholu izopropylowego (ewentualnie z apteki Tribactic też sprawdza się dobrze).
0 głosów
odpowiedź 26 stycznia 2019 przez Michał14 Użytkownik (580 p.)
Moim zdanie to co tu opisałeś to oznacza że może po wymianie procesora coś piny nie stykają lub procesor jest uszkodzony lub płyta główna albo pamięć ram. Spróbuj stare części włożyć i sprawdź czy będzie działało. Pozdrawiam Udanej naprawy
komentarz 26 stycznia 2019 przez halotelefonek Bywalec (2,410 p.)
Wyjąłem procesor wsadziłem stary i ruszyło, potem włożyłem znowu nowy i ruszyło ale jak nacisłem na plastyk nad klawiaturą to znowu się wygasił. Odworzyłem plastyk przesunąłem kabelki i taśmę i poszło.

Teraz już wszystko działa jak należy. :)
komentarz 26 stycznia 2019 przez Michał14 Użytkownik (580 p.)
Noto dobrze ;) Pozdrawiam
komentarz 26 stycznia 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)

Teraz już wszystko działa jak należy. :)

Ja bym się zainteresował(zagłębił nad) tym kabelkiem i plastikiem dlaczego jak go przesunąłeś to wszystko jest ok a wcześniej nie było...

Co nie jest izolowany?

Robi zwarcia?

Tak w żadnym stanie nie powinno się tak dziać czy przyciskasz czy nie.

Laptop to jednak mobilne urządzenie i w różnych pozycjach może dojść do zwarcia i jak spali system z danymi to jeszcze mały pikuś ale jak się zapali i wywoła pożar to już nie ciekawie.

Jak sam sobie tak 'naprawiasz' to jeszcze ok ale jak komuś to ciupa.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 664 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez Veron Użytkownik (560 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 373 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 110 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...