• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem, znaki diakrytyzowane

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
293 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2019 w SQL, bazy danych przez MadzikMagda Nowicjusz (120 p.)
Mam pytanie, dlaczego może być problem z odczytaniem znaków diakrytyzowanych ?
1
komentarz 25 stycznia 2019 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Jaka baza danych ? Jest wiele baz danych typu SQL warto podać więcej szczegółów będzie łatwiej nam pomóc. Mogłabyś podać strukturę tabeli oraz jak tworzysz połączenie ?
komentarz 25 stycznia 2019 przez MadzikMagda Nowicjusz (120 p.)
W tym problem, że dostałam to pytanie na kolokwium z Technologii Informacyjnej i szczerze mówiąc nie wiem jak mam na Twoje pytania odpowiedzieć.
1
komentarz 25 stycznia 2019 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
W MySQLu np trzeba podać podczas połączenia sposób kodowania znaków poprzez wykonanie odpowiedniego zapytania. Bez tego nie zadziała. Dodatkowym problemem może być baza danych stworzona z niewłaściwym kodowaniem lub stworzenie kolumny w tabeli też z złym kodowaniem.

Niestety nie wiem co będzie prawidłową odpowiedzią ale współczuje ze was tak katują wiedzą która raczej się nie przyda.
komentarz 26 stycznia 2019 przez MadzikMagda Nowicjusz (120 p.)

@rafal612b,  dziękuję bardzo za zaangażowanie w moje pytanie. Na całe szczęście już po tym semestrze kończy mi się ten przedmiot. 

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 25 stycznia 2019 przez niezalogowany
Bo nie zgadzają się strony kodowe: ta w bazie i ta w interfejsie.
komentarz 25 stycznia 2019 przez MadzikMagda Nowicjusz (120 p.)
Taka też była moja odpowiedź, ale profesor stwierdził, że za mało konkretna i dał mi jeszcze trochę czasu na zdobycie informacji.

Ale dziękuję za komentarz .

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 466 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 623 wizyt
pytanie zadane 24 maja 2017 w PHP przez pingwin1993 Użytkownik (570 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 607 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2023 w Python przez I3obaSeK Użytkownik (720 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,079 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...