• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z WLAN0 LINUX

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
519 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2019 w Systemy operacyjne, programy przez zerakot Obywatel (1,870 p.)
Cześć,

Od jakiegoś czasu używam Linuxa w wirtualnym środowisku (VMware) wersja ubuntu. Kiedy wpisuję ifconfig/iwconfig to nie pokazuje mi się WLAN0. Próbowałem z "compact-wireless" i za którymś razem zadziałało, ale teraz nie chce zadziałać.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 25 stycznia 2019 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)

Kontynuacja poprzedniego tematu:

Kiedy wpisuję ifconfig/iwconfig to nie pokazuje mi się WLAN0. 

A co się pokazuje? U mnie na przykład mostkowane połączenie z hostem pokazuje się pod nazwą enp0s3.

Powtórzę też wypowiedź z poprzedniego pytania, że zazwyczaj wirtualka nie powinna nawet wiedzieć o wifi. Wifi przejmuje się host który mostkuje połączenie do wirtualki.

komentarz 25 stycznia 2019 przez zerakot Obywatel (1,870 p.)
Nie za bardzo rozumiem... Wysłać ci SS z iwconfig/ifconfig?
komentarz 25 stycznia 2019 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)
nie możesz wkleić tekstu (jako blok kodu w edytorze)?
komentarz 25 stycznia 2019 przez zerakot Obywatel (1,870 p.)

Skopiować w Linuxie i wkleić w Windowsie się nie da, więc wyślę SS

 

komentarz 25 stycznia 2019 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)

Skopiować w Linuxie i wkleić w Windowsie się nie da

Da się jak się włączy odpowiednią opcję w wirtualizacji.

No i widzę eth0, wygląda dokładnie tak jak mówiłem - że host tuneluje połączenie na gościa i jesteście w jednej sieci lokalnej. Nie za bardzo rozumiem, co chcesz zrobić. Internet powinien działać, nie?

komentarz 25 stycznia 2019 przez zerakot Obywatel (1,870 p.)
Internet działa, ale ja chcę uzyskać wlan0
0 głosów
odpowiedź 25 stycznia 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Nie będzie działać bo nie jest zapewne skonfigurowany interface sieciowy na który byś chciał. Więc system korzysta z ustawień hosta który udostępnia mu internet przez wifi ale mu o tym nie mówi a on go widzi jak przez kabel bo tak masz pewnie ustawione w virtualce (o które pytałem w poprzednim twoim temacie).
0 głosów
odpowiedź 25 stycznia 2019 przez Deloryn Bywalec (2,060 p.)
A próbowałeś ifconfig -a (albo: iwconfig -a)? Możesz mieć wyłączony ten interfejs i dlatego go nie widać normalnie. Wtedy musisz go włączyć

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 852 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,222 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 128 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...