• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Aplikacja Mobilna Xamarin nie działa mapa

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
173 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2019 w C# przez jarxinho Początkujący (270 p.)
Dzień dobry

Chciałem stworzyć  prostą aplikację, która otworzy mapy google. Xamarin, Android.

Lecz aplikacja nie otwiera mi mapy a mam problemy ze znalezieniem błędu źródłowego.

Oczywiście API Google podpiąłem, błąd jest innej natury, nie bardzo mogę go zlokalizować.

Proszę o pomoc

https://github.com/Jarxinho/mobilki

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 stycznia 2019 przez Paweł Antyporowicz Stary wyjadacz (11,470 p.)
Błąd występuje na urządzeniu czy na emulatorze?
komentarz 24 stycznia 2019 przez jarxinho Początkujący (270 p.)
Na urządzeniu, otwiera się nowe okno, ale nie ma mapy. Testuje od razu na fizycznym urządzeniu.
komentarz 24 stycznia 2019 przez Paweł Antyporowicz Stary wyjadacz (11,470 p.)
Na emulatorze sprawdzałeś czy działa?
komentarz 24 stycznia 2019 przez jarxinho Początkujący (270 p.)
nie, myślisz, że to może mieć znaczenie?
komentarz 25 stycznia 2019 przez Paweł Antyporowicz Stary wyjadacz (11,470 p.)
Oczywiście. Mi na emulatorze w wszystko śmigało a na urządzeniu już nie. Miałem problem po prostu z uprawnieniami aplikacji, moja aplikacja wymagała korzystania z SQLite a nie miała uprawnień do otwierania i odczytywania plików. Też sprawdź uprawnienia swojej aplikacji w manifeście aplikacji.

Żeby zobaczyć dlaczego Ci wywala, musisz odpalić tryb debugowania USB i włączyć w Visual Studio konsole debugującą urządzenie i musisz śledzić logi w którym momencie Ci wywali błąd.

Możesz też spróbować ująć newralgiczny kod w blok try catch i wyświetlić wyjątek w dialog boxie, to też na pewno Ci pomoże.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 97 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 282 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2017 w C# przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 82 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2020 w C# przez Squbany221 Użytkownik (640 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...