• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia z informatyki w Polsce, a w Anglii - matura 2019

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
740 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Need Nowicjusz (120 p.)
Cześć,

Mam pytanie takie jak w tytule. Powinno to być o tyle prostsze, że na uczelnie w Anglii już się dostałem tylko muszę spełnić warunki napisaną maturą (2019). Najlepsze uniwerki na które się dostałem to Newcastle Uni i Uni of Leicester, ale w mojej głowie pojawia się coraz więcej pyta w związku z utrzymaniem mojej osoby w Anglii. Pomijam już fakt kredytu studenckiego, chodzi o takie codzienne życie. Wiem, że moi rodzice chcą mnie wspierać i zarabiają dość dużo by to zrobić jednak wyraźnie naruszyłoby to budżet domowy i zastanawiam się czy jest to tego warte jeżeli tam na utrzymanie trzeba łożyć ok 5tys złoty miesięcznie, wiadomo, że swoje bym dorabiał, ale to kosztem nauki nie wiem czy taki jest sens dlatego zastanawiam się coraz bardziej nad studiami w Polsce.

Chciałbym kiedyś pracować jako programista, ja sam wybitnym programistą póki co nie jestem, bo mam mało czasu póki co na naukę tego, bo uczę się do matury (co jakiś czas rozwiązuje zadania z projecteuler w c#), a w wakacje po maturze i na samych studiach chce się już do tego porządnie przyłożyć. Z matematyki rozszerzonej 60-80%, fizyka rozsz. 50-60% i angol 80-95% jakie są najlepsze uczelnie w Polsce na które można się spokojnie dostać z takimi wynikami? I jak poziom naszych studiów z informatyki się ma do brytyjskich (tam akurat jest fajne to, że studia są z rocznym stażem w branży)

 

Tak wiem zdaje sobie sprawę z tego, że praca programisty to głównie praca własna, ale papier ze szkoły wyższej moim zdaniem dalej warto mieć.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 24 stycznia 2019 przez Szycha Gaduła (4,650 p.)
Mam takie pytanie do CB. Maturę będziesz zdawał taką "standardową" czy jakąś międzynarodową etc? I co spowodowało że dostałeś się na uczelnie w Anglii? Brałeś udział w jakimś konkursie czy był to standardowy proces rekrutacji?
1
komentarz 24 stycznia 2019 przez Need Nowicjusz (120 p.)
Mature będę zdawał standardową gdzie zresztą w poście napisałem swoje przewidywane wyniki. Na uczelnie dostałem się w standardowym procesie rekrutacji jednak wymaga to trochę wysiłku, bo trzeba napisać o sobie Personal Statement na ok 600słów w języku angielskim i dostać referencje od swojego nauczyciela.
komentarz 26 stycznia 2019 przez Szymon Ciompała Mądrala (6,280 p.)
A wymagają certyfikatu językowego ? Stypendium nie wchodzi w gre ?
0 głosów
odpowiedź 10 lutego 2019 przez KacperPająk Nowicjusz (140 p.)
1) mój brat jest na pierwszym roku studiów w Anglii w Leicester. Koszty życia są trochę niższe niż piszesz, za akademik płaci ok.2300zł i ok.120GB na jedzenie i jakieś przyjemności. W większych  miastach może o akademik będzie droższy, ale piszesz że idziesz do Leicester, poza tym to też zależy jaki wybierzesz akademik, kuchnia i łazienka tylko dla ciebie, dzielisz ją z 4 osobami, czy dla wielu osób. Mój brat ma tą drugą opcje.
2) Ja myślę że naprawdę warto wyjechąć do Anglii na studia. Przynosi to naprawdę wiele korzyści. Jednak to też zależy od osobistych warunków i możliwości. Może masz przyjaciół których/ dziewczynę, których nie chcesz opuszczać.
3) Jakie dostałeś wymagania na powyższe uczelnie i na jakie konkretnie kierunki?
4) Ja złożyłem do:
Scheffield Hallam (67% z 2rozszerzeń, 50% z 3 podstaw i 6.0 z Ielts) Software Engeenering
Coventry uni (% z 2rozszerzeń, i 75 a rozszerzonego ang ) Computer Science
Nothingam Trent  (60% 2rozszerzeń i 6.0 z Ielts), Software Engeenering
i do na wszelki wypadek Uniwersytet De Montfort w Leicester (bardzo małe wymagania) Software Engeenering
Jeśli chodzi o maturę to luz, tylko na Scheffield 3 podstawy na 50, więc trudno z polskiego wyciąągnąć, tylko Ielts jakbym się zdecydował do NTU lub SHU, jest lekkim problemem.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 328 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 449 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kubol1997 Obywatel (1,580 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,426 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2017 w Matematyka, fizyka, logika przez Hajend Nowicjusz (140 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...