• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia z informatyki w Polsce, a w Anglii - matura 2019

0 głosów
245 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez Need Nowicjusz (120 p.)
Cześć,

Mam pytanie takie jak w tytule. Powinno to być o tyle prostsze, że na uczelnie w Anglii już się dostałem tylko muszę spełnić warunki napisaną maturą (2019). Najlepsze uniwerki na które się dostałem to Newcastle Uni i Uni of Leicester, ale w mojej głowie pojawia się coraz więcej pyta w związku z utrzymaniem mojej osoby w Anglii. Pomijam już fakt kredytu studenckiego, chodzi o takie codzienne życie. Wiem, że moi rodzice chcą mnie wspierać i zarabiają dość dużo by to zrobić jednak wyraźnie naruszyłoby to budżet domowy i zastanawiam się czy jest to tego warte jeżeli tam na utrzymanie trzeba łożyć ok 5tys złoty miesięcznie, wiadomo, że swoje bym dorabiał, ale to kosztem nauki nie wiem czy taki jest sens dlatego zastanawiam się coraz bardziej nad studiami w Polsce.

Chciałbym kiedyś pracować jako programista, ja sam wybitnym programistą póki co nie jestem, bo mam mało czasu póki co na naukę tego, bo uczę się do matury (co jakiś czas rozwiązuje zadania z projecteuler w c#), a w wakacje po maturze i na samych studiach chce się już do tego porządnie przyłożyć. Z matematyki rozszerzonej 60-80%, fizyka rozsz. 50-60% i angol 80-95% jakie są najlepsze uczelnie w Polsce na które można się spokojnie dostać z takimi wynikami? I jak poziom naszych studiów z informatyki się ma do brytyjskich (tam akurat jest fajne to, że studia są z rocznym stażem w branży)

 

Tak wiem zdaje sobie sprawę z tego, że praca programisty to głównie praca własna, ale papier ze szkoły wyższej moim zdaniem dalej warto mieć.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 24 stycznia przez Szycha Gaduła (4,630 p.)
Mam takie pytanie do CB. Maturę będziesz zdawał taką "standardową" czy jakąś międzynarodową etc? I co spowodowało że dostałeś się na uczelnie w Anglii? Brałeś udział w jakimś konkursie czy był to standardowy proces rekrutacji?
1
komentarz 24 stycznia przez Need Nowicjusz (120 p.)
Mature będę zdawał standardową gdzie zresztą w poście napisałem swoje przewidywane wyniki. Na uczelnie dostałem się w standardowym procesie rekrutacji jednak wymaga to trochę wysiłku, bo trzeba napisać o sobie Personal Statement na ok 600słów w języku angielskim i dostać referencje od swojego nauczyciela.
komentarz 26 stycznia przez Szymon Ciompała Mądrala (6,300 p.)
A wymagają certyfikatu językowego ? Stypendium nie wchodzi w gre ?
0 głosów
odpowiedź 10 lutego przez KacperPająk Nowicjusz (140 p.)
1) mój brat jest na pierwszym roku studiów w Anglii w Leicester. Koszty życia są trochę niższe niż piszesz, za akademik płaci ok.2300zł i ok.120GB na jedzenie i jakieś przyjemności. W większych  miastach może o akademik będzie droższy, ale piszesz że idziesz do Leicester, poza tym to też zależy jaki wybierzesz akademik, kuchnia i łazienka tylko dla ciebie, dzielisz ją z 4 osobami, czy dla wielu osób. Mój brat ma tą drugą opcje.
2) Ja myślę że naprawdę warto wyjechąć do Anglii na studia. Przynosi to naprawdę wiele korzyści. Jednak to też zależy od osobistych warunków i możliwości. Może masz przyjaciół których/ dziewczynę, których nie chcesz opuszczać.
3) Jakie dostałeś wymagania na powyższe uczelnie i na jakie konkretnie kierunki?
4) Ja złożyłem do:
Scheffield Hallam (67% z 2rozszerzeń, 50% z 3 podstaw i 6.0 z Ielts) Software Engeenering
Coventry uni (% z 2rozszerzeń, i 75 a rozszerzonego ang ) Computer Science
Nothingam Trent  (60% 2rozszerzeń i 6.0 z Ielts), Software Engeenering
i do na wszelki wypadek Uniwersytet De Montfort w Leicester (bardzo małe wymagania) Software Engeenering
Jeśli chodzi o maturę to luz, tylko na Scheffield 3 podstawy na 50, więc trudno z polskiego wyciąągnąć, tylko Ielts jakbym się zdecydował do NTU lub SHU, jest lekkim problemem.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,240 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2017 w Matematyka, fizyka, logika przez Hajend Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,847 wizyt
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o odpowiedni tytuł, kategorię oraz tagi.Tagi

65,641 zapytań

112,265 odpowiedzi

236,884 komentarzy

46,639 pasjonatów

Przeglądających: 158
Pasjonatów: 7 Gości: 151

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...