• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Matematyka/informatyka na MIMUW czy MINIPW?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
4,291 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2019 w Offtop przez klestdrsv Nowicjusz (180 p.)
Hej, wybieram się w tym roku na studia. Chciałabym programować, ale też bardzo zależy mi na matmie. Zastanawiam się nad informatyką na Politechnice Warszawskiej a Uniwersytetem Warszawskim. Maturę rozszerzoną z matematyki i fizyki mam napisaną na 100%, co mi daje dużo punktów na PW, niestety na UW jest jeszcze liczony dodatkowo polski podstawa/rozszerzenie, niby to tylko 10% całej punktacji, ale trochę mnie to martwi, bo mam napisaną podstawę na nieco ponad 60%, już nie pamiętam dokładnie. Słyszałam, że ogólnie MIMUW jest lepszy, ale chciałabym poznać więcej opinii.

Na którą uczelnię lepiej iść? Która ma wyższy poziom? Gdzie łatwiej się dostać/utrzymać? Którą uczelnię/jaki kierunek związany z informatyką wybrać, aby jednak mieć dużo matematyki? Najchętniej w sumie studiowałabym na dwóch kierunkach, ale raczej nie dam rady tego zrobić.

Proszę o opinie najlepiej studentów tych wydziałów, opinie znajomych też mogą się przydać.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 lutego 2019 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
edycja 18 lutego 2019 przez VirtualMember

Jeśli chcesz studiować na dwóch kierunkach to JSIM na MIM UW jest całkiem spoko, jednak bardzo wymagający.

Miałem podobny dylemat co Ty, poszedłem ostatecznie na informatykę na MIM UW - nie żałuję. Odpowiadając na Twoje pytania:

uwaga - czysto subiektywnie, stąd moja argumentacja nie będzie jakoś rozbudowana :-)

Na którą uczelnię lepiej iść?

To jest bardzo subiektywne - nie mam zbyt czasu rozpisywać się dokładnie ale po dogłębnym researchu (grzebanie po forach, najczęśniej matematyka.pl, opinie studentów z jednego i drugiego wydziału, dokładna analiza przedmiotów, wykładowców, poziomu nauczenia, sukcesów międzynarodowych, ilości publikacji naukowych, ocen komisji akredytacyjnych, listy szanghajskiej link etc etc - te wszystkie hasła podaję byś sam mógł zrobić research i wyrobić sobie opinię) wybrałem MIMUW i absolutnie nie żałuję.

Która ma wyższy poziom?

MIMUW

Gdzie łatwiej się dostać/utrzymać?

Zależy, na obie dostać się trudno,  to wszystko zależy od tego co konkretnie jak Ci poszło - ogólnie obie mają porównywalny próg dostania. Utrzymać subiektywnie jest dużo trudniej na MIM (porównując opinie i nakład pracy równieśników z PW)

Którą uczelnię/jaki kierunek związany z informatyką wybrać, aby jednak mieć dużo matematyki?

Na MIMUW idąc na infę będziesz miał wystarczająco dużo matematyki ;)

A i jeszcze subtetlna różnica - na MIM nie masz fizyki, na MiNI jest jej i się ciągnie przez ileś semestrów.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,774 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 886 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 398 wizyt

92,535 zapytań

141,376 odpowiedzi

319,449 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...