• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Software Development Academy -Poznań

Object Storage Arubacloud
0 głosów
938 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2019 w Java przez Maniekprog Nowicjusz (150 p.)
Witam

Tak jak w temacie, chodzi mi o kursy w Software Development Academy w Poznaniu. Myślę nad wybraniem się na kurs javy. Opinie są różne. SDA działa w kilku miastach w Polsce stąd różne opinie, dlatego zależy mi o wypowiedzi ludzi, którzy robili te kursy w Poznaniu.

Temat był już poruszany parę miesięcy temu, lecz brak tam konkretów. Może teraz dowiem się czegoś więcej ;)
komentarz 19 lutego 2019 przez snafx Nowicjusz (100 p.)

Czesc Maniekprog,

OdnosnieTwojego pytania, postaram sie rozwiac troche twoich watpliowsci. Sam ukonczylem kurs w Poznaniu w polowie 2017 roku, Java od podstaw (byl jeszcze kurs Java + Android). Rozpoczynalem go z podstawowa wiedza dotyczaca html, css i js. Chcialem robic apki na androida, uznalem ze warto dobrze poznac Jave i potem sam ogarne reszte. Ostatecznie zostalem przy backendzie, a obecnie pracuje juz jako Java Full Stack Developer. Na kurs zapisalem sie 2 dni przed jego startem, lepiej jednak zrobic to wczesniej i o tym troche nizej bedzie.

 

Kurs trwal 5 miesiecy, pon-pt 17-21, czasami gdy zajecia z jakiegos powodu nie mogly sie odbyc, odrabialismy je w sobote (wspolnie ustalalismy dogodny termin). Kurs konczyl sie targami pracy, gdzie bylo zaproszonych chyba z 8 firm (w sumie to firmy same sie zglaszaly do SDA aby poznac kursantow). 

Jesli chodzi o statystyki zwiazane z praca to z mojej grupy liczacej chyba 14os (juz troche dawno to bylo):

- 2os juz w trakcie kursu dostaly prace jako juniorzy

- 1os dostala sie na praktyki, pozniej zaoferowano stanowisko juniora

- 1os pracowala juz od kilku lat w branzy i kurs sluzyl poglebieniu wiedzy

- 2os zrezygnowaly z kursu w jego trakcie

- po targach pracy kolejne 3os (do konca nie pamietam, na pewno 2os + moze jeszcze 1) dostaly od razu propozycje pracy, wsrod tych os bylem takze ja.

- w ciagu kolejnych kilku miesiecy wiem, kolejne osoby dostawaly prace ale nie pamietam juz dokladnie ile i jak szybko po kursie

Praktycznie wiekszosc naszej grupy zakonczyla kurs z sukcesem.

Co do zalet i wad:

ZALETY:

- wielu dobrych trenerow, z bogata wiedza i doswiadczeniem

- zajecia prowadzone sa w tempie dostosowanym do grupy, gdy ktos nie rozumial czegos, trener lub inna osoba z grupy mu pomagala

- moja grupa byla mocno zgrana i czesto wspolpracowalismy ze soba, co pomagalo przyswoic wiedze

- tematyka kursu wydaje mi sie ze bardzo dobrze byla dobrana aby spokojnie poznac podstawy i w miare swobodnie rozpoczac prace jako junior

- gdy pojawialy sie problemy, zwiazane z trenerem lub typowo organizacyjne (problem ze sprzetem, problemy z sala wykladowa, zimna kawa) nasza PM sprawnie reagowala na uwagi i ogarniala co trzeba bylo zrobic

- czasami trenerzy wybiegali poza zakres materialu ktory mieli przydzielony, gdy widzieli ze grupa dobrze ogarnia dany temat

- materialy z zajec, google drive z dokumentami, opisami, ekstra zadania do pocwiczenia, do tego caly nasz kod na Git'a wrzucony

- targi pracy profesjonalnie zrobione, zajecia z HR przygotowujace do stworzenia profesjonalnego CV i profilu na LinkedIn

- przez ostatnie 3-4tyg kursu cala grupa tworzy projekt koncowy, bedacy podsumowaniem naszych umiejetnosci, kazdy z kursantow tworzy swoja czesc aplikacji. W naszym przypadku mielismy dwa projekty koncowe, gdyz czesc osob juz w trakcie kursu zaczela tworzyc swoja apke i chcieli ją dokonczyc

- kilka razy mielismy wyjscia integracyjne zorganizowane przez SDA :)

 

WADY:

- duza ilosc materialu i wiedzy do przyswojenia mimo wszystko w krotkim czasie, tempo kursu jest intensywne

- warto przerobic materialy ktore SDA proponuje przed rozpoczeciem kursu, sa to absolutne podstawy ale dzieki nim jest latwiej (trenerzy i tak je tlumacza), okolo 2tyg pracy

- rozny poziom trenerow jesli chodzi o umiejetnosci nauczania/przekazywania wiedzy. Wielu z nich bylo mega profesjonalistami ale kilku niekoniecznie potrafilo w przystepny sposob przekazac swoja wiedze (choc za kazdym razem gdy byl taki problem, nasza PM interweniowala i trener zmienial troche swoje metody, abysmy zrozumieli temat tak jak nalezy)

- w przypadku mojego kursu, cale 5 miesiecy miedzy godz 17-21 mialem z glowy :)

- kurs wymaga tez duzej ilosci pracy poza nim, nie jest to raczej wada, ale trzeba byc tego swiadomym, ze samo przychodzenie na zajecia za duzo nie da, trzeba powtorzyc to co sie zrobilo na zajeciach, nawet jesli temat wydawal sie prosty. Przy tak duzej ilosci informacji i wiedzy, pomagalo to na dluzsza mete lepiej zapamietac temat. Ja poswiecalem na wlasna nauke/powtorki materialu poza kursem minimum kolejne 3h dziennie

 

Osobiscie bardzo polecam kurs od SDA, wymaga duzej ilosci pracy na zajeciach i poza nimi, ale dla osob ktory sie do niego przyloza daje on ogromne mozliwosci zawodowe.

Troche sie rozpisalem wiec gdybys mial pytania lub cos byloby niejasne to daj znac. 

Pozdrawiam!

 

 

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 24 stycznia 2019 przez Deloryn Bywalec (2,060 p.)
A co zamierzasz później?
komentarz 24 stycznia 2019 przez Maniekprog Nowicjusz (150 p.)
Później zamierzam znaleźć pracę a w przyszłości może studia.
komentarz 24 stycznia 2019 przez Deloryn Bywalec (2,060 p.)
To fajnie, że zamierzasz znaleźć pracę. Ale inni też zamierzają :) a niekoniecznie ją znajdują
komentarz 24 stycznia 2019 przez Maniekprog Nowicjusz (150 p.)
Skoro nie masz nic sensownego do powiedzenia to proszę nie wypowiadaj się :)
komentarz 24 stycznia 2019 przez Deloryn Bywalec (2,060 p.)
Skąd wiesz, że nie mam nic do powiedzenia? Po prostu się waham. Waham się, żeby przypadkiem nie udzielić złej rady. Ale ja mam już doświadczenie w "szukaniu pracy". Być może gdzieś zatrudniono jakichś programistów Java po bootcampie... ale z Javy często się korzysta w dużych firmach. Korporacjach. A tam wymagają wyższego wykształcenia
komentarz 24 stycznia 2019 przez Maniekprog Nowicjusz (150 p.)
Ale ja nie chcę rady..Chcę opinii od osoby, która tam się uczyła.
0 głosów
odpowiedź 25 stycznia 2019 przez kejm_ Bywalec (2,310 p.)
Dlaczego nie pójdziesz po prostu na uczelnie i nie zaczniesz się jej uczyć? Skoro chcesz to będziesz tworzył nawet w domu, taki camp nie da nic, jeśli sam nie jesteś pewien. Jeśli jednak jesteś pewien to zrób wszystko by pisać kod i kształcić się w tym kierunku, jeśli ktoś czegoś naprawdę chce to to osiągnie. Nie zdasz semestru, próbujesz ponownie, w końcu dostałbyś robotę na studiach. Wyrzucą drzwiami, włazisz oknem...

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 17,787 wizyt
pytanie zadane 4 września 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez krawiecki Początkujący (490 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 846 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 126 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2017 w Ogłoszenia, zlecenia przez jmazur Obywatel (1,010 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,644 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...