• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Linux Mint 19 - która wersja?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
6,957 wizyt
pytanie zadane 23 stycznia 2019 w Systemy operacyjne, programy przez michh123 Bywalec (2,790 p.)
zamknięte 23 stycznia 2019 przez michh123
Witam!

Mam pytanie na szybko do użytkowników Minta 19. Którą wersję tego systemu wybrać? Cinnamon, MATE, czy Xfce? Której wersji Wy używacie i dalczego? Jakie są różnice pomiędzy nimi? Dlaczego wybraliście akurat tę wersję?

Od jakiegoś czasu siedzę na Elementary OS, ale chcę wypróbować Minta. Głównie ma być używany do programowania webowego (backend i frontend). Zależy mi też na stabilności systemu, dostępności do aplikacji i Community. Na Elementary były wieczne problemy z instalacją programów i zależnościami - chciałbym uniknąć tego problemu na Mincie. Wymagania sprzętowe nie grają roli. Dodam jeszcze, że jestem dość początkujący w Linuksie. Jaką wersję wybralibyście pod te potrzeby?

Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.
Pozdrawiam!
komentarz zamknięcia: Temat wyczerpany

5 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 23 stycznia 2019 przez Michał Gibas Pasjonat (19,610 p.)
wybrane 23 stycznia 2019 przez michh123
 
Najlepsza
Wszystko zależy od twoich preferencji, to tylko wygląd, środowiska graficzne, możesz je sobie potestować w np. wersji live na pendrivie i wybrać co ci się podoba.
+6 głosów
odpowiedź 23 stycznia 2019 przez Benek Szeryf (90,870 p.)
Cinnamon, MATE, czy Xfce to tylko środowiska graficzne, wiesz o tym?
+3 głosów
odpowiedź 23 stycznia 2019 przez coderCpp93 Gaduła (4,200 p.)
Skoro jesteś początkujący w Linuxie to wybierz interfejs Cinnamon. Jest dość podobny do Windowsowego Aero, przez co łatwiej przesiąść się na Linux. Przede wszystkim poznaj komendy i polecenia powłoki bash, to podstawa.
+3 głosów
odpowiedź 23 stycznia 2019 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Cinnamon
0 głosów
odpowiedź 23 stycznia 2019 przez michh123 Bywalec (2,790 p.)
Dziękuję wszystkim za odpowiedź i skorygowanie mojego błędu! :)
2
komentarz 23 stycznia 2019 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Od tego jest forum, aby się dowiedzieć.
Możliwe, że możesz mieć podobne problemy z mintem jak z Elementary, obie dystrybucje bazują na tej samej gałęzi Debian → Ubuntu. Chyba, że problematyczne programy to były te które były pisane pod Elementary.

W telegraficznym skrócie. xfce i mate są lżejsze i wyglądają trochę starzej. Xfce jest bardziej konfigurowalne jednak jego rozwój jest wolny.
Cinnamon wygląda bardziej współcześnie i jest bardziej zasobożerne. Jest też flagowym środowiskiem dla mint.
komentarz 24 stycznia 2019 przez michh123 Bywalec (2,790 p.)
Dziękuję za odpowiedź!

Wybrałem Cinnamona - wczoraj odpaliłem Live CD i bawiłem się nim jakieś 4 godziny, bardzo mi się podoba :)

W najbliższym czasie go zainstaluję. Z zależnościami póki co nie ma błędu, na Elementary były od początku. Tak samo z niektórymi komendami - na Elementary kilka nie działało (wget, apt-add-repository, itp.), na Mincie nie było żadnego problemu. Wiem, że 4 godziny to nic, ale już bardzo mi się podoba :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 368 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2018 w Inne języki przez wiktor14 Początkujący (270 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 1,057 wizyt
pytanie zadane 5 września 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Szmonex Początkujący (250 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 210 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Pytardon Nowicjusz (200 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,941 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...