• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laravel, odwracanie zmian w bazie danych.

0 głosów
39 wizyt
pytanie zadane 22 stycznia w PHP, Symfony, Zend przez jzebala Obywatel (1,240 p.)
Cześć, potrzebuję stworzyć pewną funkcjonalność w projekcie.

Chcę mieć wyświetlone ostatnie zmiany w tabeli (lub więcej niż 1 tabeli), a następnie za pomocą jednego kliknięcia odwrócić te zmiany, coś na zasadzie cofanie migracji.

Przykład:

Użytkownik dodał wpis na blogu itp.

W tabeli zostanie wyświetlony wpis że został dodany rekord do tabeli, a następnie po kliknięciu w rekord w tabeli, wpis zostaje usunięty z bazy. I na odwrót jak użytkownik usunie wpis to jednym kliknięciem mogę go przywrócić (nie chodzi tu o softDelete )

Jest to bardzo prosty przykład, ogólnie mi chodzi aby mógł w ten sposób kontrolować całą bazę danych.

Pytanie jest moje takie, czy ktoś próbował stworzyć już coś takiego, ewentualnie ma pewne wskazówki jak zacząć i na co zwrócić uwagę.
komentarz 22 stycznia przez Arkadiusz Waluk Ekspert (244,510 p.)
Może inaczej: powiedz co chcesz osiągnąć, do czego Ci to potrzebne?

Wydaje mi się, że coś za bardzo kombinujesz. Gdy taki rekord usuniesz to on i tak musi gdzieś być - w innej tabeli, pliku, gdziekolwiek, aby się dało go odtworzyć. W związku z tym może można go wcale z tej tabeli nie usuwać, tylko dodać jakąś kolumnę i w zapytaniach później określony warunek (coś takiego ala softdelete).

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 22 stycznia przez Ziito Użytkownik (670 p.)

Bardzo proszę zapytanie SQL o przenoszeniu rekordów, teraz tylko wykombinuj jak to spersonalizować.

SELECT * INTO Production.ProductTEST    //do tabeli
FROM Production.Product  // z tabeli

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 184 wizyt
pytanie zadane 26 marca 2018 w PHP, Symfony, Zend przez Proth Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 122 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2018 w PHP, Symfony, Zend przez mi-20 Stary wyjadacz (10,070 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 200 wizyt
pytanie zadane 11 grudnia 2017 w PHP, Symfony, Zend przez mi-20 Stary wyjadacz (10,070 p.)
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o szczegółowe opisanie problemu oraz udostępnienie wszystkich istotnych informacji (kody źródłowe, zrzuty ekranu itp.).Opisanie problemu

62,306 zapytań

108,432 odpowiedzi

226,358 komentarzy

35,030 pasjonatów

Przeglądających: 150
Pasjonatów: 0 Gości: 150

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...