• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Książka o języku python

0 głosów
194 wizyt
pytanie zadane 22 stycznia w Offtop przez Qeliasz Początkujący (320 p.)
Witam. Czy miał ktoś do czynienia z tą książką? https://helion.pl/ksiazki/hello-world-przygoda-z-programowaniem-dla-dzieci-i-absolutnie-poczatkujacych-wydanie-ii-warren-sande-carter-sande,hellow.htm#format/d

Czy warto ją kupić. Czy może jakieś inne książki o programowaniu w pythonie?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 27 stycznia przez Secrus Nałogowiec (32,500 p.)
Jeśli książka z Pythona, to 'Python. Wprowadzenie' Lutza. Ogólnie książek nie polecam, zanim wyjdą w większości przypadków są już nieaktualne
1
komentarz 27 stycznia przez mokrowski VIP (109,280 p.)

Ogólnie książek nie polecam, zanim wyjdą w większości przypadków są już nieaktualne..

Czego się jeszcze dowiem na tym forum.... Dobrze że kod jeszcze trzeba pisać a nie "stroić miny i prosić o suby komputer" żeby wykonał program...

komentarz 27 stycznia przez Secrus Nałogowiec (32,500 p.)
Co masz na mysli?
0 głosów
odpowiedź 27 stycznia przez Qeliasz Początkujący (320 p.)
Ok. Kupiłem książkę https://helion.pl/ksiazki/python-dla-kazdego-podstawy-programowania-wydanie-iii-michael-dawson,pytdk3.htm

Rozplanowałem sobie że będę codziennie czytał 5 stron i wymyślał sobie programy z poznanych informacji. Czy według was to będzie dobre rozwiązanie?
komentarz 28 stycznia przez Marcins321 Mądrala (5,470 p.)
zależy co ciebie interesuje jeżeli gamedev to musisz zajrzeć do książki z fizyki oraz nauczyć się c++ i C# jeżeli desktop to podobnie jeżeli android dev to java i android studio jeżeli webdev to html+css+js lub jako backend html++css+i tutaj zależy jaki język preferujesz może to być PHP, java , python i jego django, ruby i ruby on rails, js i node.js c# i asp.net od microsoft oczywiście możesz być też full stackiem czyli html+js(tutaj też trzeba będzie poznać kilka frameworków Vue.js , React, llub angular)+css(oczywiście jeżeli mówimy o css to musisz wziąć pod uwagę RWD czyli kolejny framework bootstrap foundation itd itd) +(preferowany język/framework) jest jeszcze AI czyli sztuczna inteligencja tu polecam ci pythona .
komentarz 28 stycznia przez Qeliasz Początkujący (320 p.)
A ty czym się dokładnie zajmujesz z dziedziny programowania?
Zajmuję się web devem w przyszłości planuję zostać full stack web developerem (backend + forntend) moje ulubione technologie to JS (Vue.js), css(bootstrap), html a co do backendu jeszcze się nie zdecydowałem lubię pythona i jego framework ale wkurza mnie mało tutoriali w internecie do tego wydaję mi się że django jest bardziej nastawiony na postgreSQL a nie na mySQL  , ostatnio zacząłem pisać w PHP fajny język nie powiem ,ale myślę jeszcze nad javą co prawda jeszcze nigdy nie pisałem w javie ale myślę że w wakacje przejdę jakiś kursik i sprawdzę tego springa którego niektórzy na tym forum chwalą :)
komentarz 28 stycznia przez Qeliasz Początkujący (320 p.)
A jaki był twój pierwszy język, którego zacząłeś się uczyć?
tak jak pisałem u góry moim pierwszym językiem był python.
–1 głos
odpowiedź 27 stycznia przez profesorek96 Maniak (50,680 p.)
Powiedz mi czemu python i w dla kogo ma być książka czy kurs to może lepiej doradze. Co do tej konkretnej to odradzam ze względu na kod pisany w python 2.7 . Dziś jeśli wchodzisz w nauke pythona to powinno się uczyć pythona 3.
5
komentarz 27 stycznia przez Ehlert Mędrzec (166,360 p.)

Powiedz mi czemu python

A po co Ci ta wiedza?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 469 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 260 wizyt
pytanie zadane 3 października 2016 w Offtop przez L33TT12 Gaduła (3,960 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 267 wizyt
pytanie zadane 14 grudnia 2015 w Offtop przez zmiennoimienny Mądrala (5,530 p.)
Porady nie od parady
Pytania na temat serwisu SPOJ należy zadawać z odpowiednią kategorią dotyczącą tej strony.SPOJ

65,633 zapytań

112,251 odpowiedzi

236,827 komentarzy

46,636 pasjonatów

Przeglądających: 229
Pasjonatów: 10 Gości: 219

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...