• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Książka o języku python

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
416 wizyt
pytanie zadane 22 stycznia 2019 w Offtop przez Qeliasz Użytkownik (510 p.)
Witam. Czy miał ktoś do czynienia z tą książką? https://helion.pl/ksiazki/hello-world-przygoda-z-programowaniem-dla-dzieci-i-absolutnie-poczatkujacych-wydanie-ii-warren-sande-carter-sande,hellow.htm#format/d

Czy warto ją kupić. Czy może jakieś inne książki o programowaniu w pythonie?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 27 stycznia 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Jeśli książka z Pythona, to 'Python. Wprowadzenie' Lutza. Ogólnie książek nie polecam, zanim wyjdą w większości przypadków są już nieaktualne
1
komentarz 27 stycznia 2019 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)

Ogólnie książek nie polecam, zanim wyjdą w większości przypadków są już nieaktualne..

Czego się jeszcze dowiem na tym forum.... Dobrze że kod jeszcze trzeba pisać a nie "stroić miny i prosić o suby komputer" żeby wykonał program...

komentarz 27 stycznia 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Co masz na mysli?
0 głosów
odpowiedź 27 stycznia 2019 przez Qeliasz Użytkownik (510 p.)
Ok. Kupiłem książkę https://helion.pl/ksiazki/python-dla-kazdego-podstawy-programowania-wydanie-iii-michael-dawson,pytdk3.htm

Rozplanowałem sobie że będę codziennie czytał 5 stron i wymyślał sobie programy z poznanych informacji. Czy według was to będzie dobre rozwiązanie?
komentarz 28 stycznia 2019 przez niezalogowany
zależy co ciebie interesuje jeżeli gamedev to musisz zajrzeć do książki z fizyki oraz nauczyć się c++ i C# jeżeli desktop to podobnie jeżeli android dev to java i android studio jeżeli webdev to html+css+js lub jako backend html++css+i tutaj zależy jaki język preferujesz może to być PHP, java , python i jego django, ruby i ruby on rails, js i node.js c# i asp.net od microsoft oczywiście możesz być też full stackiem czyli html+js(tutaj też trzeba będzie poznać kilka frameworków Vue.js , React, llub angular)+css(oczywiście jeżeli mówimy o css to musisz wziąć pod uwagę RWD czyli kolejny framework bootstrap foundation itd itd) +(preferowany język/framework) jest jeszcze AI czyli sztuczna inteligencja tu polecam ci pythona .
komentarz 28 stycznia 2019 przez Qeliasz Użytkownik (510 p.)
A ty czym się dokładnie zajmujesz z dziedziny programowania?
komentarz 28 stycznia 2019 przez niezalogowany
Zajmuję się web devem w przyszłości planuję zostać full stack web developerem (backend + forntend) moje ulubione technologie to JS (Vue.js), css(bootstrap), html a co do backendu jeszcze się nie zdecydowałem lubię pythona i jego framework ale wkurza mnie mało tutoriali w internecie do tego wydaję mi się że django jest bardziej nastawiony na postgreSQL a nie na mySQL  , ostatnio zacząłem pisać w PHP fajny język nie powiem ,ale myślę jeszcze nad javą co prawda jeszcze nigdy nie pisałem w javie ale myślę że w wakacje przejdę jakiś kursik i sprawdzę tego springa którego niektórzy na tym forum chwalą :)
komentarz 28 stycznia 2019 przez Qeliasz Użytkownik (510 p.)
A jaki był twój pierwszy język, którego zacząłeś się uczyć?
komentarz 28 stycznia 2019 przez niezalogowany
tak jak pisałem u góry moim pierwszym językiem był python.
–1 głos
odpowiedź 27 stycznia 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Powiedz mi czemu python i w dla kogo ma być książka czy kurs to może lepiej doradze. Co do tej konkretnej to odradzam ze względu na kod pisany w python 2.7 . Dziś jeśli wchodzisz w nauke pythona to powinno się uczyć pythona 3.
5
komentarz 27 stycznia 2019 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

Powiedz mi czemu python

A po co Ci ta wiedza?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,532 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 410 wizyt
pytanie zadane 3 października 2016 w Offtop przez L33TT12 Gaduła (3,950 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 345 wizyt
pytanie zadane 14 grudnia 2015 w Offtop przez zmiennoimienny Mądrala (5,540 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...