• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed java.lang.reflect.InvocationTargetException w JavaFx , maven ,IntelliJ

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,109 wizyt
pytanie zadane 22 stycznia 2019 w Java przez Potopiec Obywatel (1,550 p.)
zamknięte 23 stycznia 2019 przez Potopiec

Przy tworzeniu małej appki JavaFx (maven) wyskakuje mi :java.lang.reflect.InvocationTargetException

Exception in Application start method
java.lang.reflect.InvocationTargetException
	at java.base/jdk.internal.reflect.NativeMethodAccessorImpl.invoke0(Native Method)
	at java.base/jdk.internal.reflect.NativeMethodAccessorImpl.invoke(NativeMethodAccessorImpl.java:62)
	at java.base/jdk.internal.reflect.DelegatingMethodAccessorImpl.invoke(DelegatingMethodAccessorImpl.java:43)
	at java.base/java.lang.reflect.Method.invoke(Method.java:566)
	at javafx.graphics/com.sun.javafx.application.LauncherImpl.launchApplicationWithArgs(LauncherImpl.java:464)
	at javafx.graphics/com.sun.javafx.application.LauncherImpl.launchApplication(LauncherImpl.java:363)
	at java.base/jdk.internal.reflect.NativeMethodAccessorImpl.invoke0(Native Method)
	at java.base/jdk.internal.reflect.NativeMethodAccessorImpl.invoke(NativeMethodAccessorImpl.java:62)
	at java.base/jdk.internal.reflect.DelegatingMethodAccessorImpl.invoke(DelegatingMethodAccessorImpl.java:43)
	at java.base/java.lang.reflect.Method.invoke(Method.java:566)
	at java.base/sun.launcher.LauncherHelper$FXHelper.main(LauncherHelper.java:1051)
Caused by: java.lang.RuntimeException: Exception in Application start method
	at javafx.graphics/com.sun.javafx.application.LauncherImpl.launchApplication1(LauncherImpl.java:900)
	at javafx.graphics/com.sun.javafx.application.LauncherImpl.lambda$launchApplication$2(LauncherImpl.java:195)
	at java.base/java.lang.Thread.run(Thread.java:834)
Caused by: java.lang.IllegalAccessError: class com.sun.javafx.fxml.FXMLLoaderHelper (in unnamed module @0x3ef71d40) cannot access class com.sun.javafx.util.Utils (in module javafx.graphics) because module javafx.graphics does not export com.sun.javafx.util to unnamed module @0x3ef71d40
	at com.sun.javafx.fxml.FXMLLoaderHelper.<clinit>(FXMLLoaderHelper.java:38)
	at javafx.fxml.FXMLLoader.<clinit>(FXMLLoader.java:2056)
	at pl.moja.biblioteczka.Main.start(Main.java:15)
	at javafx.graphics/com.sun.javafx.application.LauncherImpl.lambda$launchApplication1$9(LauncherImpl.java:846)
	at javafx.graphics/com.sun.javafx.application.PlatformImpl.lambda$runAndWait$12(PlatformImpl.java:455)
	at javafx.graphics/com.sun.javafx.application.PlatformImpl.lambda$runLater$10(PlatformImpl.java:428)
	at java.base/java.security.AccessController.doPrivileged(Native Method)
	at javafx.graphics/com.sun.javafx.application.PlatformImpl.lambda$runLater$11(PlatformImpl.java:427)
	at javafx.graphics/com.sun.glass.ui.InvokeLaterDispatcher$Future.run(InvokeLaterDispatcher.java:96)
	at javafx.graphics/com.sun.glass.ui.win.WinApplication._runLoop(Native Method)
	at javafx.graphics/com.sun.glass.ui.win.WinApplication.lambda$runLoop$3(WinApplication.java:174)
	... 1 more
Exception running application pl.moja.biblioteczka.Main

 

wiem że to dotyczy ścieżki fxmlLoader ale nie mam pojęcia jak to naprawić. 

 public void start(Stage stage) throws Exception {

        FXMLLoader loader = new FXMLLoader(this.getClass().getResource("/fxmlFiles/BorderPaneMain.fxml"));
        
       
    }

Już w tym momencie mi się wysypuję FxmlFiles znajduje się w resources , a w BorderPaneMain nie ma controllera. Dodam tylko że gdy robię to bez mavena to muszę dodać module-info z required bo też nie wystartuje. Pozdro i miłego wieczoru.

komentarz zamknięcia: znalazłem odpowiedz na pytanie
komentarz 23 stycznia 2019 przez Potopiec Obywatel (1,550 p.)
Sprawa się rozwiązała :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 22 stycznia 2019 przez kejm_ Bywalec (2,310 p.)
A działałeś wcześniej coś z JavaFX bez narzędzia Maven?
komentarz 22 stycznia 2019 przez Potopiec Obywatel (1,550 p.)
Tak. Nie miałem zbytnich problemów . Ale nie chciałbym rezygnować z dobrodziejstw mavena więc zależy mi na rozwiązaniu tego problemu.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 816 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2018 w Java przez NyguseK Użytkownik (650 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 458 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 212 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2019 w Java przez piki111 Nowicjusz (120 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,641 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...