• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Brak pomysłu na aplikację

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,210 wizyt
pytanie zadane 22 stycznia 2019 w JavaScript przez lion34 Nowicjusz (130 p.)
Cześć,

od jakiegoś czasu uczę się Reacta. Zrobiłem już dwie aplikację: todolist oraz weather app. Nie mam pomysłu na kolejne, macie może jakieś pomysły na jakąś aplikację. Żeby tylko nie była jakaś trudna do wykonania, bo dopiero się uczę.

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 22 stycznia 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Aplikacja z notowaniami giełdowymi z bieżącym podglądem na wybrane waluty/firmy
komentarz 22 stycznia 2019 przez lion34 Nowicjusz (130 p.)
Czyli mam wykorzystać api tak? możesz bardziej szczegółowo? :D
komentarz 22 stycznia 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Więcej szczegółów Ci nie podam, rzuciłem tylko pomysł, to jak to wykorzystasz, jak zaprojektujesz i zrealizujesz to już twoja sprawa ;) Jednak zasada działania oparta jest o API, tak
komentarz 22 stycznia 2019 przez lion34 Nowicjusz (130 p.)
ok, dzięki :)
+1 głos
odpowiedź 22 stycznia 2019 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)

Może, również tradycyjnie, aplikacja korzystająca z API HackerNews?

A może spróbujesz jakiejś nowej technologii i zamiast czegoś używającego REST-a pobawisz się jednym z publicznych API używanych GraphQL?

Klient RSS (może używać czegoś typu feed2json, sam miałem problemy z większością npm packages do tego) pozwalający na dodawanie artykułów do ulubionych, ze stroną glowną zawierającą artykuły ze wszystkich strumieni, pull notifications, możesz dodać jakieś nietypowe funkcje typu generowanie grafiki z cytatów z artykułów :D

Staraj się rozwijać projekty które już zacząłeś, nawet jeśli robisz je tylko po to, aby się uczyć, abyś nauczył się pracować też na trochę większych projektach (inkrementacyjnie dojdziesz do momentu, w którym zauważysz przydatność np. Reduxa), rozpisałem się akurat na przykładzie klienta RSS bo był to pierwszy pomysł który przyszedł mi do głowy

komentarz 23 stycznia 2019 przez lion34 Nowicjusz (130 p.)
Zaciekawił mnie ten klient RSS, czyli chodzi o to aby ta aplikacja wyszukiwała z różnego rodzaju serwisów jakieś wiadomości? np. użytkownik chce poczytać co się dzieje w sporcie i wybiera kategorię sport i aplikacja przeszukuje Internet w celu znalezienia wiadomości? pewnie takie strony trzeba najpierw dodać. Jeżeli tak to jakby to graficznie miało wyglądać? I jaki jest poziom wykonania takiej aplikacji, nie chce zapuszczać się w coś trudnego.
1
komentarz 23 stycznia 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Wejdziesz w coś trudnego to się więcej nauczysz... Siedząc tylko w tym co już umiesz, nic nie zyskasz
0 głosów
odpowiedź 24 stycznia 2019 przez sebeks Mądrala (5,300 p.)
Ja też zrobiłem todo listę by ćwiczyć React. Proste dodawanie i usuwanie zadań oraz zmiana statusu zadania (do zrobienia, w trakcie, zrobione, anulowane). Tylko, że potem dodałem kilka kolejnych funkcji: zadanie może mieć priorytet lub nie, zadanie ma datę wykonania, lista zadań sortowana po dacie wykonania, zadanie ma etykietę (zaległe, dziś, jutro, za 5 dni), dodałem komponent " o projekcie" i projekt umieściłem na hostingu. W kolejnej wersji dodałem zadania powtarzalne (czyli takie, które wykonuje się na przykład co poniedziałek) i po wprowadzeniu takiego zadania jest ono generowane na 14 dni do przodu i dodawane automatycznie do listy zadań, nowy widok listy zadań tylko powtarzalnych, automatyczna aktualizacja zadań już wygenerowanych po edycji wzoru takiego zadania, wysuwane menu dla urządzeń mobilnych.

Skąd to się wzięło? Postanowiłem sam używać mojej todo listy i przy jej używaniu co chwilę wpada jakiś nowy pomysł oraz kilka mniejszych na zmiany. Używając też okazuje się, że było masę błędów do poprawy. Ostatni mój pomysł to by zmienić input text na textarea dla treści zadań. Ogólnie chciałbym jeszcze dodać możliwość dodawania zadań na konkretny dzień miesiąca, np dla każdego 15 w miesiącu, by na liście była taka pozycja jak płacenie rachunków. Chciałbym też oprócz widoku listy zrobić widok kalendarza podobnego do Google Calendar i mieć na nim widok tych zadań. Chcę też dodać w przyszłości możliwość dodania godziny rozpoczęcia zadania i oraz czasu trwania zadania (15, 30 minut, 1h, 1,5h itd). Pisanie aplikacji dla siebie i potem ich używanie i rozwijanie to na pewno dobry pomysł.

Jeden dalszy znajomy ćwicząc Reacta napisał sobie grę Saper. Inny pomysł to aplikacja do tworzenia ankiet i głosowania, bo jest trochę bardziej skomplikowana niż todo lista (można dodać wykresy np.). Można by też pomyśleć o jakiejś prostej grze planszowej i przeniesieniu jej na przeglądarkę.
0 głosów
odpowiedź 24 stycznia 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 673 wizyt
pytanie zadane 15 grudnia 2018 w Nasze projekty przez Artek Stary wyjadacz (11,800 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 414 wizyt
pytanie zadane 10 października 2021 w Nasze projekty przez krissto7 Gaduła (3,100 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 281 wizyt

92,547 zapytań

141,389 odpowiedzi

319,509 komentarzy

61,931 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...