• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dostęp do zamkniętych stron internetowych

0 głosów
57 wizyt
pytanie zadane 22 stycznia w Offtop przez mmaciej Nowicjusz (120 p.)
Witam wszystkich, mam nadzieję że trafiłem na dobre forum do zaprezentowania przeze mnie problemu. Na wstępie oświadczam, że jestem całkowitym ignorantem w sprawach wszystkiego, co wykracza poza zwyczajne użytkowanie treści internetowych.

Trafiłem tu z konkretnym pytaniem/problemem: czy istnieją możliwości na uzyskanie dostępu do treści nieaktywnych już stron internetowych? Nie wiem jak miało by to wyglądać (słyszałem o możliwości pobierania stron i korzystania z nich w trybie offline, nie wiem czy jest to jakiś punkt wspólny do mojego zapytania). Jedyne na co natrafiłem przy własnych poszukiwaniach to https://web.archive.org/, jednakże takie rozwiązanie nie jest satysfakcjonujące (od braku dostępu do wszystkich zakładek po błędy w przechodzeniu między nimi ; ogółem dostęp do treści jest mocno wybiórczy). Stąd moje pytanie do was, czy ktoś zetknął się z takim zagadnieniem i może coś doradzić?

Przykład strony Trivium to metoda samodzielnego myślenia http://web.archive.org/web/20180826194054/http://trivium.wybudzeni.com/

Pozdrawiam serdecznie pozostałych użytkowników forum,

Maciej

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 22 stycznia przez m4sk1n Pasjonat (15,840 p.)
No, na nic więcej nie trafisz, co najwyżej cache Google z którego strony znikają chyba najpozniej po kilku dniach… Nie jest możliwe utworzenie kompletnego archiwum Internetu z oczywistych względów… Możesz na web.archive.org użyć opcji Save Page Now, aby Wayback Machine zapisał ja, dzięki czemu będziesz miał ją na później, jeżeli zniknie… Najlepiej jednak zapisywać je u siebie na komputerze (wciąż jednak nie możesz przenieść się w czasie…), no ale — bądźmy szczerzy — zapisywanie wszystkich stron z obawy przed tym że znikną z Internetu może zapełnić Ci cały dysk :D
1
komentarz 23 stycznia przez mmaciej Nowicjusz (120 p.)
Dziękuję za odpowiedź. Czyli nie ma, powiedzmy, jakiegoś zewnętrznego programu który poradziłby sobie lepiej z odtworzeniem treści i przełączaniem się pomiędzy poszczególnymi zakładkami? Tak jak napisałem wcześniej z pomocą web.archive nie do wszystkiego jest dostęp (przynajmniej na moim komputerze).

Nie chcę zapisywać wszystkiego, lecz interesujące mnie strony (głównie blogi), które poruszały niszowe tematy i przez samo to treści na nich były dość unikatowe, więc obecny ich brak jest tym mocniej odczuwany jako strata. A skoro nawet taki ignorant jak ja znalazł te całe web.archive, dzięki któremu dowiedziałem się, że nie wszystko zniknęło bezpowrotnie tym bardziej chciałoby się jakoś odzyskać dostęp do danych.

Przy okazji: gdzie jest opcja save page now na waybacku? Trzeba mieć konto aby uzyskać dostęp do tej funkcji?

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 194 wizyt
pytanie zadane 23 września 2018 w HTML i CSS przez Kubax Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 200 wizyt
pytanie zadane 7 sierpnia 2018 w HTML i CSS przez fleggy Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 157 wizyt
Porady nie od parady
Komentarze do pytań nie służą do odpowiadania, od tego jest wydzielona sekcja odpowiedzi. Funkcją komentarzy jest natomiast możliwość uzyskania dodatkowych informacji na temat samego posta.Komentarze

62,318 zapytań

108,452 odpowiedzi

226,402 komentarzy

35,115 pasjonatów

Przeglądających: 246
Pasjonatów: 8 Gości: 238

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...