• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy czcionka pobrana z internetu może się wyświetlić u innej osoby po przesłaniu jej prezentacji z nią?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
271 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2019 w Grafika i multimedia przez RobcioXXL Użytkownik (710 p.)

Witajcie drodzy forumowicze!

Mam następujący dylemat:

Jestem zgłoszony do konkursu na który muszę zrobić prezentację w PowerPoint'cie. Zamieściłem tam pobraną z internetu czcionkę. Czy jak przegram tą prezentację na płytę i wyślę, to czy na "obcym" komputerze ta czcionka zadziała? To nie jest tylko kwestia estetyki, bo automatyczna zmiana czcionki może w ogóle rozwalić slajd.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi! smiley

1
komentarz 20 stycznia 2019 przez Mavannkas Bywalec (2,290 p.)
Myślę, że wystarczyłoby ją wysłać razem z plikiem. To działa zapewne tak samo jak muzyka.
komentarz 20 stycznia 2019 przez RobcioXXL Użytkownik (710 p.)
Pewnie tak, ale nie wiem, czy można dołączać pliki (jednak konkursy często mają jakieś ubzdurane zasady, nawet nie wspomniane w regulaminie)

Po drugie, ten konkurs nie jest stricte informatyczny, więc nie będzie sprawdzany przez informatyka (raczej), więc jak pani Grażynka od Geografii odpali płytę, to jeszcze trzeba trzymać kciuki, że zauważy dołączony plik "BŁAGAM_PRZECZYTAJ_MNIE.txt" i zastosuje się do prośby o zainstalowanie czcionki z pliku obok i nie zgłupieje, jak po otwarciu tego pliku w notatniku zobaczy wszędzie różnej wielkości "Zażółć gęślą jaźń"...
komentarz 20 stycznia 2019 przez Mavannkas Bywalec (2,290 p.)
Kiedyś tak robiłem i działało automatycznie bez instalacji poprostu samo znajdowało pliki ale nie wiem jakiego programu używasz.
komentarz 21 stycznia 2019 przez RobcioXXL Użytkownik (710 p.)
"nie wiem jakiego programu używasz"

- w sensie? Tylko PowerPoint jeśli chodzi o prezentację

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 20 stycznia 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
wybrane 20 stycznia 2019 przez RobcioXXL
 
Najlepsza
A czy nie możesz sprawdzić tego na innym komputerze(nie podpiętym do internetu)?
1
komentarz 20 stycznia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
albo np. po prostu na virtualbox jak nie ma dostepu do innego kompa, tak chyba najlatwiej.
komentarz 20 stycznia 2019 przez RobcioXXL Użytkownik (710 p.)
edycja 20 stycznia 2019 przez RobcioXXL

No w sumie laugh

Wolałem po prostu na szybko spytać (leń ze mnie) ze względu na miłe wspomnienia z tego forum - szybkie, dobre, uzasadnione odpowiedzi.

No przynajmniej ja tak miałem wcześniej.

+1 głos
odpowiedź 21 stycznia 2019 przez niezalogowany
Wejdź do opcji PP w swojej prezentacji zaznacz "Osadź czcionki True Type".

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 324 wizyt
–1 głos
1 odpowiedź 168 wizyt

92,536 zapytań

141,376 odpowiedzi

319,449 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...