• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak założyć firmę w Anglii [programista, informatyk]

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
365 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2019 w Offtop przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Witam, myślę nad założeniem firmy w Anglii. Przeczytałem pół internetu na ten temat. Wszyscy mówią, że się opłaca itp. Jednak wolałbym zaciągnąć fachowej wiedzy od kogoś na tym forum kto taką firmę prowadzi. Oczywiście jeśli jest taka osoba.

Nie znalazłem jednak spójnej odpowiedzi na to, jak rozliczyć fakturę wystawioną na firme w polsce. Gdzie dokładnie płaci się podatek. Czy mógłby mi ktos wytłumaczyć dokładnie na czym polega prowadzenie firmy w Anglii i jak to się odbywa, albo polecić książkę, blog, forum, który porusza taki temat.
komentarz 20 stycznia 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Wedlug mnie takie informacje powinny byc na stronie jakiegos urzedu. Tylko pytaniei czy w tym momencie sie to oplaca. Bo pragne tylko przypomniec, ze za 2 miesiace jest ostateczna decyzja Brexitu. A poki wyglada to krucho, bo UE nie chce sie zgodzic na rzadania Wielkiej Brytanii, ani oni na UE. Oprocz tego srednio wyglada to z czasem, jezeli chodzi o nowe referendum lub przygotowanie nowych umow do negocjacji z UE. Moze byc tak, ze za 2 miesiace Wielka Brytania wyjdzie z Unii i wtedy moga zaczac sie problemy
1
komentarz 20 stycznia 2019 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
Nie przesadzałbym  z tym. Swoją drogą BREXIT to wspaniała rzecz dla Brytyjczyków, wreszcie uwolnią się od UE. Fajnie jakby u nas udało się przeprowadzić POLEXIT. Polska więcej traci niż zyskuje będąc w Unii (zresztą inne państwa też, poza Francją i Niemcami).

Są firmy, które doradzają albo nawet prowadzą całą rachunkowość w UK za Ciebie - uderzyłbym do nich z pytaniami.

Rzuć okiem:

https://sovaaccounting.pl/firma-w-anglii/

https://www.firmawanglii.pl/

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2019 przez notone Nowicjusz (140 p.)
edycja 5 kwietnia 2019 przez notone
W sumie też zadaję sobie to pytanie. Mam firmę informatyczną w PL, w Lublinie, ale chyba ze względu na sporą konkurencję nie za bardzo mogę się pochwalić klientami. Szukam jakiegoś sposobu, żeby to zmienić, a jak nie wyjdzie, to emigruję. Może za granicą pójdzie lepiej.

Podobne pytania

–5 głosów
2 odpowiedzi 701 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2018 w Offtop przez Martin994 Nowicjusz (120 p.)
–7 głosów
6 odpowiedzi 506 wizyt
pytanie zadane 22 października 2018 w Offtop przez Messico Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
6 odpowiedzi 2,144 wizyt
pytanie zadane 8 września 2018 w Offtop przez Domekzcpp Początkujący (360 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...