• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed API do wyświetlania map.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
526 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2019 w Inne języki przez kubekszklany Gaduła (3,170 p.)
zamknięte 21 stycznia 2019 przez kubekszklany

Witam. Poszukuję jakiegoś api do wyświetlenia mapy, bazując na współrzędnych. Próbowałem maps.googleapis.com/maps/api/staticmap ale wymaga to karty kredytowej. Czy jest jakaś alternetywa? Najlepiej same wody, lądy i drogi. Albo może jest jakieś gigantyczne zdjęcie milion na milion pixeli? Bo szukałem, ale nie mogę znaleść niczego, co za darmo pozwolił oby mi wyświetlić mapę.

A tak btw. czy da się na mapie google wyłączyć wszystkie znaczniki, żeby zostały tylko drogi i budynki?

komentarz zamknięcia: Rozwiązane.
komentarz 19 stycznia 2019 przez kryst.4 Początkujący (350 p.)
komentarz 19 stycznia 2019 przez kubekszklany Gaduła (3,170 p.)
No może i by było, co prawda też potrzeba api, ale jest darmowe. Problem tylko w tym że w przeciwieństwie do tamtej mapy ze zdjęcia, tą można ruszać i widać wszystkie przyciski. Da się to jakoś w js jakąś komendą usunąć czy coś?
komentarz 19 stycznia 2019 przez kryst.4 Początkujący (350 p.)
Da się, ale jak to zrobić, to już nie wiem
komentarz 19 stycznia 2019 przez kubekszklany Gaduła (3,170 p.)
Na snazzymaps.com znalazłem coś takiego ale nie jestem w stanie znaleść kodu na tej stronie...
komentarz 19 stycznia 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
OSM, po za tym, przydalby sie jezyk programowania jakiego chcesz uzyc
komentarz 19 stycznia 2019 przez kubekszklany Gaduła (3,170 p.)
W sumie to może być dowolny, najlepiej js bo stworzę prostą stronę w htmlu i wstawię ją gdzie potrzebuję. A tak swoją drogą to czego używa np. pokemon go? Bo tam mają dokładnie takie mapy, jakich bym potrzebował...
komentarz 19 stycznia 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Yhm, pokemon go uzywa zmodyfikowanych map googe. Tzn, google daje mozliwosc stworzenia swiata do gier przy pomocy ich map, bynajmiej gdzie raz czytalem ze wlasnie tego uzywalo pokemon go. Sa plusy i minusy pewnych rozwiazan, bo np open street jest darmowy i wersji online i offline, wiec polecam z tym sie zapoznac. Jezeli chodzi o same mapy, to w Qt moglem wybrac ogolny plugin jakim jest osm i ustawic parametr mapy, tzn czy ma to byc mapa ze scizkami rowerowymi itd.

https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Frameworks

https://www.programmableweb.com/api/openstreetmap

https://wiki.openstreetmap.org/wiki/API_v0.6

Sa jeszcze inne mozliwosci, np pobranie map osm i ich edytowanie. To zabawa na kilka h + mapy dla calego swiata waza okolo 90 GB
komentarz 21 stycznia 2019 przez kubekszklany Gaduła (3,170 p.)
Ostatecznie użyłem api mapbox, które używa map z osm.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 171 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2017 w Inne języki przez ebo96rok Bywalec (2,980 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 1,231 wizyt
pytanie zadane 2 lipca 2019 w JavaScript przez cyrus33 Użytkownik (680 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 372 wizyt
pytanie zadane 17 grudnia 2017 w JavaScript przez chmod96 Obywatel (1,380 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,079 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...